Last minute dovolená - Slevy až -60 %

Malajsie

Langkawi: průvodce

28°C
Aktuálně
27°C
Průměrně
Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Langkawi

Langkawi je souostrovím situovaným na severozápadě Malajsie. Jeho celková rozloha je 528 kilometrů čtverečních, a kromě hlavního ostrova Pulau Langkawi se skládá ještě z další stovky ostrůvků. Celé souostroví je od roku 2008 pojmenováno jako Langkawi Pemala Kedah, což v překladu znamená Langkawi – klenot Kedahu.

Ostrov Langkawi je situován v Andamanském moři a ke svému jménu přišel poměrně snadno. Langkawi v překladu znamená černohnědý orel, který je zároveň symbolem tohoto místa. Ostrov leží od pevniny Malajsie přibližně 30 kilometrů.

Největším městem ostrova Langkawi je Kuah. Nejpopulárnější a nejnavštěvovanější pláží je Pentai Cenang. Ostrov Langkawi je známý tím, že zde není žádné clo. Díky svým přírodním skvostům je tu patřičný rozmach turismu. Od roku 2007 se může ostrov pyšnit statutem světového geoparku UNESCO.

Co navštívit v Langkawi

Ať už budete na ostrově Langkawi trávit libovolně dlouhý čas, vždy si najdete spoustu míst k poznávání. Užívat si budete překrásnou přírodu, rozmanité pláže nebo se budete věnovat některé z oblíbených rekreačních aktivit.

Jestliže vaše návštěva bude začínat v hlavním městě Kuah, pak si rozhodně nenechte ujít sochu orla, která je nesmazatelným symbolem tohoto ostrova. V tomto případě hledejte Eagle Square. Poté se můžete pustit do prozkoumávání ostatních rozmanitých krás.

Vaším cílem se stane například nejvyšší hora Gunung Raya, odkud budete mít vše na dohled. Na ostrově Langkawi se skrývají i překrásné vodopády. Jedním z nich je třeba Temurun Waterfall, těmi dalšími pak Seven Wells Waterfall a Durian Perangin.

Přírodní výzvou se vám stane geografický park Kilim Karst, který se táhne od vesnice Kisap až po Tanjung Rhu. Ústí tří řek, pirátská laguna, zhroucená jeskyně a menší vápencové srázy. Tohle všechno budete mít na dosah. Jednou z hodně oblíbených atrakcí ostrova Langkawi je bezpochyby lanovka ve stylu gondol nesoucí název Langkawi Cable Car, s pomocí níž se dostanete na vrchol hory Machinchang, odkud se nabízí ohromující výhled. Lanovka byla po modernizaci znovu otevřena v roce 2015. Její začátek je v Oriental Village a užívat si zde budete i známého uměleckého muzea s názvem Art in Paradise.

Ostrov Langkawi, to je přemíra krás a zábavy nejrůznějšího typu. Co byste řekli na muzeum Langkawi Padi, krokodýly v Cocodile Adventureland Langkawi, termální pramen Ayer Hanget Village, speciální 3D muzeum 3D Art in Paradise Langkawi nebo kousek historie v podání Makam Purba?

Na ostrově si pochopitelně užijete i přemíry dokonalých a vyhlášených pláží. Jmenovat lze taková místa jako Pantai Cenang, Tanjung Rhu Beach, marinu s pláží Pulau Rebak Besar, Datai Bay, Pulau Tepor a Pulau Dangli. Své kouzlo má i nedaleký ostrůvek Payar Island. Západy slunce na těchto plážích patří k těm nezapomenutelným.

Mezi hodně oblíbené a vyhledávané činnosti na ostrově Langkawi se řadí rozhodně šnorchlování a vodní sporty. Projet se můžete na motorových člunech kolem ostrova a na ty přidružené nebo dáte přednost výletům do vnitrozemí. Vyhlášené jsou i místní trhy s řadou nejrůznějších pochutin.

Specifika místní kuchyně

Na ostrově Langkawi si rozhodně pochutnáte nejenom na malajské kuchyni, ale také na té indické. Vašim chuťovým pohárkům by nemělo uniknout marinované kuřecí maso na špejli Satay, hovězí maso s kořením a kokosovým mlékem Rendang, rýže vařená v kokosovém mléce Nasi Lemak nebo čínské nudle se sójovou omáčkou, plody moře, zeleninou a dalšími přísadami. Takový pokrm nese název Char Kway Teow. K pití si dejte populární malajský nápoj zvaný Teh Tarik nebo osvěžte nápojem z limet Limau Ais.

Na ostrově Langkawi je možné navštívit přemíru kvalitních restaurací. Na místní kuchyni se zaměřují podniky jako fatCUPID, Pia´s The Padi, Arts Cafe Langkawi a Woonderland Food Store. K těm luxusnějším restauracím patří The Pavilion, Kayu Puti, The Planter´s at The Danna a The Gulai House.

Počasí

Na ostrově Langkawi si užijete skutečné tropické atmosféry. Celoroční průměrné teploty se pohybují na hranici 30 °C a ty nejnižší spadají jenom ke 24 °C. Maxima mohou překračovat 37 °C. Na ostrově je třeba počítat s vyšší vlhkostí vzduchu, a to vlivem poměrně větších srážek. Za rok zde spadne kolem 2 400 milimetrů deště. Tím asi nejmokřejším měsícem je září, kdy naprší až 500 milimetrů. Dešťová sezóna začíná od března a trvá zhruba do listopadu. Za suché období na ostrově Langkawi lze označit prosinec až únor.

Bezpečnost

Pokud jde o kriminalitu na ostrově Langkawi, je minimální. A to menší než ve velkých evropských městech, takže v tomto směru se zde budete cítit určitě bezpečně. Trochu obezřetnější buďte při konzumaci nejrůznějších potravin. Dbejte na jejich dostatečnou tepelnou úpravu a pijte pouze balenou vodu. Té místní je vhodné se vyhnout obloukem.

Při procházkách v přírodě pozor na dešťové přeháňky, které mohou způsobit třeba nečekaný sesuv půdy a podobné problémy. Raději se před cestou do dané lokality informujte na případná rizika. Podceňovat nesmíte ani horečku Dengue, která je přenášena komáry. Kvalitní repelenty jsou naprostým základem.

Měna

Cenové náklady na ostrově Langkawi jsou ve většině případů menší nežli v České republice. Takže dovolená vás zde nevyjde rozhodně draze. Lepší představu o cenách zboží a některých služeb si můžete udělat z níže uvedených příkladů.

 • Voda 1,5 litru = 12 Kč
 • Chleba = 25 Kč
 • Domácí točené pivo 0,5 litru = 35 Kč
 • Dovozové pivo 0,33 litru v restauraci = 45 Kč
 • Cappuccino = 50 Kč
 • Coca-Cola 0,33 litru = 14 Kč
 • Jídlo v levnější restauraci = od 80 Kč
 • Cigarety Marlboro = 110 Kč
 • Ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu = od 1 150 Kč za noc
 • Benzín cena za 1 litr = 14 Kč

Doprava

Na ostrov Langkawi se dostanete letecky. Z Prahy je třeba počítat s přestupy. Náklady na letenku se budou pohybovat mezi 16 000 Kč až 19 000 Kč. Pokud se nacházíte v Kuala Lumpur a v přilehlém okolí, let na ostrov Langkawi vás vyjde na 500 Kč až 1 000 Kč. Z Malajsie nebo Thajska se na ostrov Langkawi dopravíte i za pomoci lodní dopravy. Když zvolíte leteckou dopravu na letiště Langkawi, do města se budete muset vypravit prostřednictvím místních taxi služeb, protože veřejná doprava zde neexistuje. Náklady na takovou cestu se pohybují mezi 20 až 50 ringity. A jak se přesouvat po ostrově?

 • Žádná veřejná doprava zde není.
 • Ideálním dopravním prostředkem je pronájem skútru. Náklady jsou kolem 20 až 40 ringitů na den.
 • Nepodceňujte nošení přilby a také spoustu prachu v některých přímořských zatáčkách.
 • Výjimkou pochopitelně není ani pronájem automobilu. Cena je přibližně od 700 Kč na den.
 • Na ostrově Langkawi se jezdí vlevo.
 • Oblíbené jsou výlety na jízdních kolech. Využít můžete řadu půjčoven. Cena pronájmu je od 10 ringitů.
 • Dražším dopravním prostředkem budou místní taxi služby. Je však pravdou, že ceny jsou na jednotlivých trasách pevně dány, takže se nepoužívají žádné taxametry.

Zobrazit volné termíny

Oblíbené hotely: Malajsie

 • od 64 350 Kč
  Westin Langkawi Resort & Spa
  Malajsie - Langkawi
 • Meritus Pelangi Beach Resort & Spa
  Malajsie - Langkawi
 • Vivanta By Taj - Rebak Island Resort
  Malajsie - Langkawi
 • Federal Villa Beach Resort Langkawi - Adults Only
  Malajsie - Langkawi
 • od 101 650 Kč
  The Datai (Langkawi)
  Malajsie - Langkawi
 • od 99 230 Kč
  Four Seasons Resort Langkawi
  Malajsie - Langkawi
 • Berjaya Langkawi Resort
  Malajsie - Langkawi
 • od 50 850 Kč
  Berjaya Langkawi Beach & Spa Resort
  Malajsie - Langkawi
 • The Andaman Langkawi
  Malajsie - Langkawi
 • od 44 550 Kč
  Century Langkasuka Resort
  Malajsie - Langkawi
 • Camar Resort Langkawi
  Malajsie - Langkawi
 • 4,5Dobré
  Holiday Villa Beach Resort & Spa
  Malajsie - Langkawi

Asie - další destinace

9.2Výjimečné
Spojené arabské emiráty
Spojené arabské emiráty: průvodce
6.5Dobré
Afghánistán
Afghánistán: průvodce
8.7Skvělé
8.3Skvělé
Ázerbájdžán
Ázerbájdžán: průvodce
7.9Dobré
7.8Dobré