Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Nejlevnější dovolená Malta ostrov Gozo 2024

Nejlevnější dovolená Malta ostrov Gozo 2024

od 13 299 Kč
Malta - ostrov Gozo
31. 3. 2024 - 3. 4. 2024 (4 dny)
Snídaně
od 16 879 Kč
2. 4. 2024 - 6. 4. 2024 (5 dní) -36 %
Snídaně
od 16 189 Kč
2. 4. 2024 - 7. 4. 2024 (6 dní) -12 %
Polopenze
od 31 449 Kč
Zobrazit další termíny (242)
od 13 959 Kč
Malta - ostrov Gozo
7. 3. 2024 - 10. 3. 2024 (4 dny)
Snídaně
od 13 959 Kč
10. 3. 2024 - 14. 3. 2024 (5 dní)
Polopenze
od 20 939 Kč
10. 3. 2024 - 13. 3. 2024 (4 dny) -1 %
Snídaně
od 14 069 Kč
Zobrazit další termíny (230)

Dovolená ostrov Gozo: na co se připravit

Rychlé informace
Hlavní město Valletta
Úřední jazyk maltština, angličtina, italština
Rozloha 316 km²
Oficiální měna euro
Hlavní náboženství římskokatolické
Časové pásmo UTC+1
Podnebné pásmo subtropické
Létá přímá linka z Prahy? ano
Počasí na Maltě
Počasí na Maltě
Na Maltě převládá celoročně velice hřejivé podnebí. Nejteplejší jsou samozřejmě léta od května do října, kdy v hlavní sezóně stoupají teploty přes 30 °C až 34 °C. Je však pravdou, že vlivem okolního moře jsou tato vedra příjemně snesitelná. Na druhou stranu budete mít jistotu, že vám v tomto období
Více informací
Vízum na Maltu 2024 - jaké doklady potřebuji
Vízum na Maltu 2024 - jaké doklady potřebuji
Na Maltu můžete vycestovat jen se základními doklady. Vzhledem k tomu, že Malta je nedílnou součástí schengenského prostoru, pak vám k její návštěvě bude stačit platný cestovní pas nebo platný občanský průkaz. Stačí, když u sebe budete mít jeden z těchto dokladů. Cestovní doklady pro nejmenší
Více informací
Očkování na Maltu
Očkování na Maltu
Malta po svých návštěvnících nevyžaduje žádné povinné očkování. Jedinou výjimkou může být pouze to, kdybyste na ostrov přicestovali ze země s výskytem žluté zimnice, pak je pravděpodobné, že by po vás mohli úředníci vyžadovat mezinárodní očkovací průkaz. Jako doporučené očkování je mnohdy uváděná žl
Více informací

Dovolená na ostrově Gozo

Zájezd na ostrov Gozo vás přivede na druhý největší ostrov souostroví Malta. Právě zde budete moci poznávat přístav Mgarr, město Victoria nebo lokalitu nazývanou Brochtorff Circle. Míst k poznávání je zde více než dost, o tom nemusíte mít jakýchkoliv pochyb. Dovolená na ostrově Gozo je spojena s velice silným kulturním zážitkem a sáhodlouhými tradicemi. Tohle všechno můžete nyní poznávat na vlastní kůži. Účastnit se budete nejrůznějších festivalů a společenských akcí.

Ubytování na ostrově Gozo je pestré a dokáže uspokojit kohokoliv. Vybírat si můžete nocleh s překrásným výhledem na město nebo přímo na moře. Nechybí ani takové služby jakými jsou polopenze, plná penze a all inclusive. Nejlevnější dovolená na ostrově Gozo přijde vhod nejenom vám samotným, ale celé vaší rodině. A to i díky výhodným last minute nabídkám.


Často kladené otázky


Dá se platit dolarem?
Americké dolary můžete na Maltě využít maximálně ke směně za euro, se kterým pak zaplatíte kdekoliv po ostrově.
Dá se platit eurem?
Ano, protože euro je oficiálním platidlem na Maltě.
Dá se domluvit anglicky?
Ano, angličtina je včetně maltštiny a italštiny jedním z používaných jazyků. Navíc tento ostrovní stát je turisty značně vyhledávaný, takže na dobrou úroveň angličtiny narazíte všude v hotelích, restauracích a ve frekventovaných lokalitách.
Jaké jsou zde možnosti vnitrostátní dopravy?
Přepravu na Maltě máte možnost řešit hned několika možnými způsoby. Tou nejlevnější variantou budou pravděpodobně autobusy. Spolehnout se můžete na pravidelné jízdní řady, a to jak v rámci městské hromadné dopravy, tak i dálkových linek. Výjimkou nejsou ani speciální vyhlídkové autobusy pohybující se v hlavním městě. Alternativou se vám samozřejmě stanou dražší taxi služby. V jejich případě máte jistotu, že je kontroluje stát, takže na nepoctivce a zloděje zde narazíte jenom stěží. Poslední z variant je možnost vypůjčení automobilu. Ten vám dává mnohem větší svobodu při cestování po Maltě. Zároveň však může být trochu komplikovaný ve větších městech, kde jsou problémy s parkováním. Obecně byste si měli dávat pozor na užší silnice a jízdu vlevo. Auto je půjčováno od 25 let, popřípadě za příplatek pokrývající vhodné pojištění od 21 let.
Jaká je dostupnost internetu na Maltě?
S přístupností internetu není na Maltě žádný problém. Jde o vyspělý ostrovní stát, který bezdrátové připojení Wifi nabízí kupříkladu v hotelích, restauracích a na turisticky vyhledávaných místech. Mimo velká města máte možnost využívat datových balíčků českých operátorů, protože zde platí stejné ceny, jako v České republice. Pokrytí na ostrově je dobré.
Jaká je průměrná délka letu z letiště Václava Havla?
Z letiště Václava Havla se na Maltu dopravíte zhruba za 2,5 hodiny letu.