Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Nejlevnější dovolená Omán - MIRBAT

Nejlevnější dovolená Omán - MIRBAT

Omlouváme se, ale pro tento filtr nemáme žádné zájezdy. Zde jsou alternativní nabídky.
Žádný výsledek

Dovolená MIRBAT: na co se připravit

Rychlé informace
Hlavní město Maskat
Úřední jazyk arabština, angličtina
Rozloha 309 501 km²
Oficiální měna ománský rial
Hlavní náboženství ibádíjovští muslimové, sunnitští muslimové
Časové pásmo UTC+4
Podnebné pásmo tropické
Létá přímá linka z Prahy? ano
Počasí v Ománu
Počasí v Ománu
Počasí v Ománu je velice tropické, takže těšit se můžete na velká tepla a zvýšenou vlhkost hlavně v přímořských oblastech. Na srážky v této slunné zemi narazíte pouze stěží. Možná jedině v lokalitě Dafár, kde se čas od času dostaví nějaké monzuny. Ne nadarmo je Perský záliv ze strany Ománu považován
Více informací
Měna v Ománu
Měna v Ománu
V případě Ománu se nemusíte z pohledu peněz čehokoliv obávat. Ani v případě, že vám dojde místní měna ománský riál. Na mnoha místech totiž můžete využít americké dolary, se kterými pohodlně zaplatíte. Popřípadě vsadíte na platební karty. Mezi podporované patří rozhodně Visa a MasterCard. Dostupno
Více informací
Vízum do Ománu 2024 - jaké doklady potřebuji
Vízum do Ománu 2024 - jaké doklady potřebuji
Omán je zemí, do které můžete přicestovat pouze s platným cestovním pasem a vízem. Co se týče cestovního pasu, jeho platnost by měla být minimálně 6 měsíců poté, co vstoupíte do země. Pokud jde o vízum, připravte se na patřičný administrativní proces s dostatečným předstihem. Vízum do Ománu
Více informací

Často kladené otázky


Dá se platit dolarem?
Dolar slouží primárně k výměně peněz na ománský rial. Ve větších městech, hotelích, restauracích a podobných turisticky vyhledávaných centech s nimi však také zaplatíte.
Dá se platit eurem?
Eurem se platí v Ománu hůře. Vzít si jej sebou můžete kvůli směně na ománský rial, ale mnohem lepší jsou americké dolary.
Dá se domluvit anglicky?
I když je úředním jazykem Ománu arabština, na spoustě míst se domluvíte také anglicky. A to především ve větších městech, v turisticky vyhledávaných destinacích, hotelích, na letišti a podobně. V odlehlejších lokalitách to bude s angličtinou o něco horší, ale se základními slovíčky byste si mohli vystačit.
Jaké jsou zde možnosti vnitrostátní dopravy?
V Ománu se vám nabízí hned několik variant dopravy. Velice vyhledávané jsou taxíky, které jezdí buď po větších městech nebo mezi nimi. Takové vozidlo je pak označeno jako „long distance taxi“. Jeho určitou alternativou jsou ještě mikrobusy pro více lidí najednou, jež samozřejmě vyjdou levněji. Cestovat můžete i za pomoci místních autobusových linek, popřípadě zvolíte větší dopravce při dlouhých trasách. Všechny způsoby dopravy jsou považovány za komfortní a v odpovídající kvalitě, takže nemusíte mít obavy. Nakonec zbývá ještě možnost pronájmu automobilu, v rámci něhož povětšinou obdržíte denní nájezd kilometrů.
Jaká je dostupnost internetu v Ománu?
Pokud se v Ománu ubytujete v hotelu alespoň střední třídy a výše, budete mít jistotu dostupnosti bezdrátového připojení k internetu. U většiny ubytovacích zařízení to bude navíc zdarma. Internet ve větších městech můžete řešit prostřednictvím celkem bohaté sítě internetových kaváren. V odlehlejších místech na internet narazíte pouze stěží.
Jaká je průměrná délka letu z letiště Václava Havla?
Délka letu se pohybuje mezi 7 – 8 hodinami podle toho, do jakého cílového města cestujete.