Asie

Průvodce pro Omán

23°C
Aktuálně
28°C
Průměrně

Omán

Hodnocení průvodce: 8.4

Omán je pýchou jihozápadní Asie. Tento arabský stát láká turisty především na svoji autentičnost, náboženského ducha a velkolepost. Bohaté historické dědictví je jen kapkou v moři. Pláže a přímořská letoviska jsou vyhledávanými oblastmi, kde si užijete přemíru podmořského života a budete moci poznávat i odvrácenou stranu země. Tou jsou totiž písečné duny, beduíni a ostatní přírodní

Omán je pýchou jihozápadní Asie. Tento arabský stát láká turisty především na svoji autentičnost, náboženského ducha a velkolepost. Bohaté historické dědictví je jen kapkou v moři. Pláže a přímořská letoviska jsou vyhledávanými oblastmi, kde si užijete přemíru podmořského života a budete moci poznávat i odvrácenou stranu země. Tou jsou totiž písečné duny, beduíni a ostatní přírodní krásy v podobě věhlasných pohoří. V Ománu budete mít příležitost okusit starou duši země téměř na každém kroku. Zároveň se nepřipravíte o moderní způsob trávení dovolené.

Velkolepost a rozmanitost země je až fascinující. Dokazují to charakterově odlišné části této destinace. Na jedné straně je to pohoří Al-Hadžar, na té druhé zase údolí Musansan a Rudé moře. Geologicky výjimečné prostředí je mimo jiné vyhledávané i řadou uznávaných mezinárodních geologů. Navštivte zemi, jež z jedné strany sousedí s Jemenem, Spojenými arabskými emiráty a z té druhé se Saudskou Arábií. Odhalte mystické kouzlo Ománu, který se před vámi otevře ve vší přirozenosti.

Čtěte více
Rychlé informace
Hlavní město Maskat
Úřední jazyk arabština, angličtina
Rozloha 309 501 km²
Oficiální měna ománský rial
Hlavní náboženství ibádíjovští muslimové, sunnitští muslimové
Časové pásmo UTC+4
Podnebné pásmo tropické
Létá přímá linka z Prahy? ano

Co lze dělat v Ománu

Pokud nahlédnete do průvodce Ománu zjistíte, že v zemi se lze věnovat nejrůznějším aktivitám. Hodně oblíbené je potápění a šnorchlování, které vám umožní poznávat jedinečný a kouzelný podmořský svět. Vydat se můžete na trekking a do ománského safari. Mezi adrenalinové aktivity patří lezení po horách, sjíždění kaňonu v kánoi či výlety na horských kolech. Nezapomenutelné jsou také velbloudí závody, jízda na koních nebo sledování želv.

Omán na mapě představuje téměř nezpozorovatelnou plochu, přitom tato destinace nabízí možností více než dost. Například hlavní město Maskat je příslibem mnoha historických staveb, mezi něž se řadí i Mešita Sultána Kábúse. Vyrazit můžete na Pevnost Bahla, na tyrkysová jezera Wabi Shab, do Wahibské pouště nebo okusíte ryzí přírodu prostřednictvím místa Vádí Baní Chálid. Při odjezdu z hlavního města nezapomeňte ani na Zelenou horu. Turisty vyhledávané je muzeum Bait Al Zubair, Pevnost Nazvá, Ománské národní muzeum, ale i Palác Al Alam. Každá část Ománu vám nabídne něco a okouzlí svou rozmanitostí.

Místní kuchyně

Ománská kuchyně si zakládá na celkové jednoduchosti a zároveň jisté rozmanitosti. Mezi hlavní suroviny patří skopové a kuřecí maso. Vyhledávané jsou také nejrůznější rybí specialisty. Hodně používané je koření a takové doplňky, jakými jsou například pistáciové oříšky nebo kardamom. Dovolená v Ománu se pro vás může stát i dokonalým gastronomickým zážitkem. O tom vás může přesvědčit například pokrm zvaný Maqbous, v rámci něhož je podáváno kořeněné maso s rýží a šafránem. Populární je i Mashuai, což je pečená treska. Jak už v arabských zemích bývá zvykem, nechybí ani placka podávaná ke spoustě pokrmů, jež nese název Rukhal.

Zobrazit volné termíny

Oblíbené hotely: Omán

 • od 30 770 Kč
  9,3Výjimečné
  Fanar Hotel & Residences
  Omán - Salalah
 • od 22 094 Kč
  9Výjimečné
  Salalah Rotana Resort
  Omán - Salalah
 • od 34 980 Kč
  9Výjimečné
  Juweira Boutique Hotel
  Omán - Salalah
 • od 33 470 Kč
  8,7Skvělé
  Crowne Plaza Resort Salalah
  Omán - Salalah
 • 8,2Skvělé
  Mirbat Marriott Resort
  Omán - Salalah
 • od 22 878 Kč
  8Skvělé
  Hilton Salalah Resort
  Omán - Salalah
 • 7,8Dobré
  Millennium Resort Mussanah
  Omán - Muscat
 • od 31 682 Kč
  Shangri-La Al Waha
  Omán - Muscat
 • od 28 660 Kč
  Grand Hyatt Muscat
  Omán - Muscat
 • od 29 030 Kč
  The Chedi Muscat
  Omán - Muscat
 • Al Bustan Palace Ritz Carlton
  Omán - Muscat
 • Alila Jabal Akhdar
  Omán - Muscat

Asie - další destinace

9.2Výjimečné
Spojené arabské emiráty
Průvodce pro Spojené arabské emiráty
6.5Dobré
8.7Skvělé
8.3Skvělé
7.9Dobré
7.8Dobré