Dovolená Rakousko Obertauern - zájezdy all inclusive 2023 | cKlub.cz

Nejlevnější dovolená Rakousko Obertauern 2023

Nejlevnější dovolená Rakousko Obertauern 2023

od 17 950 Kč
Rakousko - Obertauern
28. 9. 2023 - 3. 10. 2023 (6 dní)
Plná penze
od 17 950 Kč
Zobrazit další termíny

Dovolená Obertauern: na co se připravit

Rychlé informace
Hlavní město Vídeň
Úřední jazyk němčina
Rozloha 83 879 km²
Oficiální měna euro
Hlavní náboženství římskokatolické
Časové pásmo UTC+1
Podnebné pásmo mírné
Létá přímá linka z Prahy? ano
Počasí v Rakousku
Počasí v Rakousku je z velké části podobné tomu, jaké je v České republice. Průměrné letní teploty se pohybují hlavně od toho, v jaké nadmořské výšce se nachází. Běžně je to nad 20 – 23 °C. Pokud byste však zavítali do oblasti ve třech tisících metrech nad mořem, očekávejte průměrné červencové teplo
Více informací
Měna v Rakousku
Pokud se vydáte do Rakouska automobilem, nezapomeňte na investici do dálničních známek, které jsou pro průjezd hlavních silničních tahů nezbytné. Náklady na dálniční známky se pohybují od 9 EUR do 26 EUR podle toho, zda jde o známku desetidenní nebo dvou měsíční. Dostupnost bankomatů V Rakousk
Více informací
Vízum do Rakouska 2023 - jaké doklady potřebuji
Vzhledem k tomu, že Rakousko je zemí Evropské unie, nemusíte řešit žádné složité administrativní záležitosti. Při cestě do Rakouska si nezapomeňte koupit dálniční známku, a hlavně si sebou vezměte potřebný cestovní doklad. Ten v tomto případě může tvořit buď cestovní pas nebo občanský průkaz. Je poc
Více informací

Dovolená v Obertauernu

Sjíždějte po hřebenech krásných hor a užijte si zimní dovolenou v Obertauernu. Vsaďte na jedno z nejspolehlivějších lyžařských středisek nacházející se v oblasti Lungau v Salcbursku. Vyberte si některý z komfortních resortů a najděte v něm plnohodnotné zázemí pro plánovanou rodinnou dovolenou. Zájezd do Obertauernu vám nastíní malebnost tohoto místa, překrásná panoramata a v neposlední řadě i špičkový servis. Udržované sjezdovky, dlouhé tratě a podobné věci jsou toho jasným důkazem.

Užijte si zimní radovánky se vším všudy a nezapomínejte ani na ubytování v Obertauernu. To může být orientováno na svahy Gamsleitenu nebo Zehnerkaru. Dopřávat si budete takové věci, jako je polopenze či all inclusive servis. Nejlevnější dovolená v Obertauernu vám umožní jak poklidnou relaxaci, tak možnost pestrého sportovního vyžití.


Často kladené otázky


Dá se platit dolarem?
Americké dolary nejsou vhodnou měnou pro placení v Rakousku. Pokud jimi disponujete, raději si je vyměňte za eura.
Dá se platit eurem?
Ano, euro je primární měnou Rakouska a můžete s ním platit kdekoliv.
Dá se domluvit anglicky?
Vzhledem k tomu, že Rakousko je nedílnou součástí Evropy, domluvíte se anglicky na většině míst. Někde více, jinde alespoň na základní úrovni. Rozhodně nebudete mít problém v hotelích, restauracích a podobných zařízeních.
Jaké jsou zde možnosti vnitrostátní dopravy?
Vzhledem k tomu, že Rakousko je naším sousedem, pak se jako první způsob dopravy nabízí ten vlastní, u kterého máte jistou volnosti při návštěvě nejrůznějších lokalit. Jediné, s čím počítejte, tak budou dálniční známky do Rakouska. Chcete-li si užívat odpovídajícího komfortu, pak můžete zvolit autobusovou nebo železniční přepravu, jež má v Rakousku bohaté zázemí, a hlavně je spojena s vyšším pohodlím než u nás. Vyhýbat se nemusíte ani pronájmu automobilu přímo v Rakousku, což je ale spjato s vyššími náklady.
Jaká je dostupnost internetu v Rakousku?
Při cestě do Rakouska můžete využít datových tarifů svého stávajícího tuzemského operátora. S dostupností se nemusíte moc omezovat. Využít lze samozřejmě i veřejných přípojných bodů Wifi, které jsou přístupné na mnoha místech i zdarma. Jsou to například hotely, letiště, restaurace a podobně.
Jaká je průměrná délka letu z letiště Václava Havla?
Do Rakouska se letadlem dostanete zhruba za necelou hodinu letu.