Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Nejlevnější dovolená Rakousko Východní Tyrolsko 2024

Nejlevnější dovolená Rakousko Východní Tyrolsko 2024

od 11 040 Kč
Rakousko - Východní Tyrolsko
22. 6. 2024 - 5. 7. 2024 (14 dní) -8 %
Polopenze
od 22 080 Kč
27. 6. 2024 - 4. 7. 2024 (8 dní) -14 %
Polopenze
od 11 040 Kč
28. 6. 2024 - 12. 7. 2024 (15 dní)
Polopenze
od 27 040 Kč
Zobrazit další termíny (41)

Dovolená Východní Tyrolsko: na co se připravit

Rychlé informace
Hlavní město Vídeň
Úřední jazyk němčina
Rozloha 83 879 km²
Oficiální měna euro
Hlavní náboženství římskokatolické
Časové pásmo UTC+1
Podnebné pásmo mírné
Létá přímá linka z Prahy? ano
Počasí v Rakousku
Počasí v Rakousku je z velké části podobné tomu, jaké je v České republice. Průměrné letní teploty se pohybují hlavně od toho, v jaké nadmořské výšce se nachází. Běžně je to nad 20 – 23 °C. Pokud byste však zavítali do oblasti ve třech tisících metrech nad mořem, očekávejte průměrné červencové teplo
Více informací
Měna v Rakousku
Pokud se vydáte do Rakouska automobilem, nezapomeňte na investici do dálničních známek, které jsou pro průjezd hlavních silničních tahů nezbytné. Náklady na dálniční známky se pohybují od 9 EUR do 26 EUR podle toho, zda jde o známku desetidenní nebo dvou měsíční. Dostupnost bankomatů V Rakousk
Více informací
Vízum do Rakouska 2024 - jaké doklady potřebuji
Vzhledem k tomu, že Rakousko je zemí Evropské unie, nemusíte řešit žádné složité administrativní záležitosti. Při cestě do Rakouska si nezapomeňte koupit dálniční známku, a hlavně si sebou vezměte potřebný cestovní doklad. Ten v tomto případě může tvořit buď cestovní pas nebo občanský průkaz. Je poc
Více informací

Dovolená ve Východním Tyrolsku

Zájezd do Východního Tyrolska vám poodhalí turismem nezkaženou oblast, která vybízí k mnohým aktivitám. Je to horolezectví, vysokohorská turistika, ale i prozkoumávání nejrůznějších údolí a koryt řek. Přesně zde si budete užívat letní a zimní dovolenou ve Východním Tyrolsku, jež mohou nabývat nejrůznějších podob. Kromě přírody vám bude k dispozici i řada tamních měst. Ty jsou hlavně o zábavě, kultuře a v neposlední řade o objevování historie.

Najděte si vhodné ubytování ve Východním Tyrolsku, které splní všechna vaše očekávání. To znamená, že jeho součástí bude polopenze, plná penze nebo all inclusive. Okuste atmosféru města Linz, rozjeďte se k místním hradům a dopřejte si špetku vyhlášené gastronomie. Tohle a mnohé další vám přináší nejlevnější dovolená ve Východním Tyrolsku spojená s přemírou nezapomenutelných zážitků.


Často kladené otázky


Dá se platit dolarem?
Americké dolary nejsou vhodnou měnou pro placení v Rakousku. Pokud jimi disponujete, raději si je vyměňte za eura.
Dá se platit eurem?
Ano, euro je primární měnou Rakouska a můžete s ním platit kdekoliv.
Dá se domluvit anglicky?
Vzhledem k tomu, že Rakousko je nedílnou součástí Evropy, domluvíte se anglicky na většině míst. Někde více, jinde alespoň na základní úrovni. Rozhodně nebudete mít problém v hotelích, restauracích a podobných zařízeních.
Jaké jsou zde možnosti vnitrostátní dopravy?
Vzhledem k tomu, že Rakousko je naším sousedem, pak se jako první způsob dopravy nabízí ten vlastní, u kterého máte jistou volnosti při návštěvě nejrůznějších lokalit. Jediné, s čím počítejte, tak budou dálniční známky do Rakouska. Chcete-li si užívat odpovídajícího komfortu, pak můžete zvolit autobusovou nebo železniční přepravu, jež má v Rakousku bohaté zázemí, a hlavně je spojena s vyšším pohodlím než u nás. Vyhýbat se nemusíte ani pronájmu automobilu přímo v Rakousku, což je ale spjato s vyššími náklady.
Jaká je dostupnost internetu v Rakousku?
Při cestě do Rakouska můžete využít datových tarifů svého stávajícího tuzemského operátora. S dostupností se nemusíte moc omezovat. Využít lze samozřejmě i veřejných přípojných bodů Wifi, které jsou přístupné na mnoha místech i zdarma. Jsou to například hotely, letiště, restaurace a podobně.
Jaká je průměrná délka letu z letiště Václava Havla?
Do Rakouska se letadlem dostanete zhruba za necelou hodinu letu.