Last minute dovolená - Slevy až -60 %

Nejlevnější dovolená Řecko Skopelos 2024

Nejlevnější dovolená Řecko Skopelos 2024

od 33 291 Kč
Řecko - Skopelos
19. 7. 2024 - 30. 7. 2024 (12 dní) -10 %
Snídaně
od 33 291 Kč
Zobrazit další termíny
od 24 490 Kč
Řecko - Skopelos
20. 8. 2024 - 31. 8. 2024 (12 dní)
Snídaně
od 34 990 Kč
21. 9. 2024 - 28. 9. 2024 (8 dní)
Snídaně
od 24 490 Kč
Zobrazit další termíny
od 46 819 Kč
Řecko - Skopelos
21. 9. 2024 - 5. 10. 2024 (15 dní) -8 %
Snídaně
od 46 819 Kč
Zobrazit další termíny

Dovolená Skopelos: na co se připravit

Rychlé informace
Hlavní město Athény
Úřední jazyk řečtina
Rozloha 131 957 km²
Oficiální měna euro
Hlavní náboženství pravoslavní
Časové pásmo UTC+2
Podnebné pásmo subtropické
Létá přímá linka z Prahy? ano
Počasí v Řecku
Počasí v Řecku
Středozemní podnebí se promítá do celkově teplého počasí v Řecku. To znamená, že celoroční průměrné teploty jsou kolem 23 °C až 25 °C. Nejteplejší je bezpochyby letní sezóna, kde se teploty vzduchu šplhají k 30 °C až 35 °C. Na jižních ostrovech to může být dokonce až 40 °C. Teplota moře je pak příje
Více informací
Měna v Řecku
Měna v Řecku
Z pohledu financí není třeba žádné zvýšené obezřetnosti. Dbejte pouze na to, že i když máte v úmyslu spoléhat se během svého pobytu pouze na platební karty, mějte u sebe vždy nějakou hotovost. Ne u každého obchodníka naleznete platební terminál, a to platí v odlehlejších oblastech dvojnásob. Dost
Více informací
Vízum do Řecka 2024 - pas nebo občanka?
Vízum do Řecka 2024 - pas nebo občanka?
Do Řecka můžete vycestovat nejenom s platným cestovním pasem, ale také jen s občanským průkazem, jehož platnost musí být po celou délku pobytu. Stačí vám jeden z těchto dokladů. To samé platí pro děti i ty malé, pro něž musíte před odjezdem zajistit speciální cestovní pas. Pokud sebou na dovolenou b
Více informací

Dovolená na Skopleosu

Okuste malebnost řeckého ostrova. Dovolená na Skopleosu se pro vás stane skutečností. Vinice, borové háje, travnaté pláně a místa, odkud se vám dostane nezapomenutelných výhledů. Tak může vypadat vhodně zvolený zájezd na Skopleos. Navštivte staré historické kláštery, načerpejte atmosféru malebných domků místních obyvatel a poddejte se lahodné gastronomii. Nejlevnější dovolená na Skopleosu je výzvou pro každého cestovatele.

Najděte si cenově výhodné ubytování na Skopleosu v blízkosti některého z věhlasných letovisek. Jsou to například Panormos nebo Milia. Odtud můžete podnikat výpravy nejenom na překrásné pláže ostrova, ale také do vnitrozemí plného zeleně. Dovolená na Skopleosu bude spojena i s těmi nejmenšími detaily, jakými jsou hudební festivaly, zábava a fakultativní výlety. Chybět vám nebude ani polopenze a all inclusive.


Často kladené otázky


Dá se platit dolarem?
Americký dolar není vhodnou měnou pro placení při dovolené v Řecku. Vezměte si raději eura.
Dá se platit eurem?
Ano, euro je oficiální měnou, takže s ním zaplatíte naprosto všude. Před návštěvou Řecka se vyplatí směnit eura už v České republice, protože s výměnou české koruny byste mohli mít v zemi problém.
Dá se domluvit anglicky?
Ano, Řecko je turistickou velmocí, takže s angličtinou byste neměli mít problém v hotelích, restauracích, u památek a na ostatních frekventovanějších místech. V odlehlejších oblastech ostrovů tomu tak samozřejmě být nemusí.
Jaké jsou zde možnosti vnitrostátní dopravy?
Nejdostupnějším dopravním prostředkem v Řecku jsou bezpochyby autobusy. Ty se pyšní hustou sítí zastávek a využívat je můžete k dálkovým přesunům. Pokud se budete pohybovat na pevnině, lze upotřebit také železniční dopravu. Mezi ostrovy pak funguje lodní přeprava. Pokud si připlatíte, máte možnost vsadit i na nejrychlejší způsob přesunu z jednoho místa na druhé, a tím je letecká doprava. Většina turistů obvykle dorazí do své plánované destinace a tam využije pronájem automobilu nebo motocyklu. Tyto služby jsou cenově dostupné a dávají vám neomezenou volnost při poznávání nejbližšího okolí či celého ostrova. Populární je také půjčování kol, kdy však musíte počítat s fyzicky náročnějším přesunem.
Jaká je dostupnost internetu v Řecku?
Internet je přístupný v podstatě ve všech hotelích, restauracích a v turisticky vyhledávaných centrech a lokalitách. Bezplatné Wifi sítě lze kombinovat také s datovými balíčky místních operátorů, popřípadě se můžete spolehnout na služby svého tuzemského operátora.
Jaká je průměrná délka letu z letiště Václava Havla?
Z pražského letiště Václava Havla se do libovolné části Řecka a na jeho ostrovy dostanete letadlem zhruba za 2,5 hodiny.