Evropa

Průvodce pro Řecko

10°C
Aktuálně
18.5°C
Průměrně

Řecko

Hodnocení průvodce: 9

Řecko nelze označit jinak než kulturní pokladnicí, která v sobě skrývá bezpočet pradávných pamětihodností, posvátných ruin a věhlasných míst, s nimiž je spojena hodně dlouhá historie. Řecko je zároveň věhlasnou plážovou destinací se svými nekonečnými pobřežími a velice přátelskou atmosférou místních lidí. Dovolenou v Řecku budete plánovat nejenom kvůli přírodním krásám a objevov&

Řecko nelze označit jinak než kulturní pokladnicí, která v sobě skrývá bezpočet pradávných pamětihodností, posvátných ruin a věhlasných míst, s nimiž je spojena hodně dlouhá historie. Řecko je zároveň věhlasnou plážovou destinací se svými nekonečnými pobřežími a velice přátelskou atmosférou místních lidí. Dovolenou v Řecku budete plánovat nejenom kvůli přírodním krásám a objevování starověkých památek. Užívat si budete i nezapomenutelného potápění, vyhlášené gastronomie a romantické pohody v proslulých kavárnách za doprovodu specifické a originální hudby.

Řecko můžete navštívit nejenom na pevnině, ale také na moři. Jsou to řecké ostrovy, které jsou nedílnou součástí Řecké republiky a lákají čím dál více turistů. Mezi nejznámější patří bezpochyby Kréta, Rhodos, Kos, Lesbos nebo Korfu. Všechny ostrovy Řecka, jichž je více jak 3000 se mimo jiné rozkládají v několika mořích. Je to moře Krétské, Egejské, Jónské, Thrácké a Středozemní. Řecko si vás jednoduše podmaní svými pohořími, překrásnou faunou a flórou.

Čtěte více
Rychlé informace
Hlavní město Athény
Úřední jazyk řečtina
Rozloha 131 957 km²
Oficiální měna euro
Hlavní náboženství pravoslavní
Časové pásmo UTC+2
Podnebné pásmo subtropické
Létá přímá linka z Prahy? ano

Průvodce pro oblíbené destinace: Řecko

Co lze dělat v Řecku

Levná dovolená v Řecku může nabývat nejrůznějších podob. Pakliže jste sportovně aktivními jedinci, rozhodně si zde přijdete na to své. Velice oblíbené je například rekreační potápění, a to díky pestrému podmořskému světu. Populární je také plachtění, horolezectví, pěší turistika, cyklistické výlety, surfing a mnohé další činnosti. Pak zbývá ještě relaxace, odpočinek a zábava v podobě bujarého a veselého nočního života. Řecko je však také o poznávání a objevování.

Mapa Řecka vám nabídne bezpočet míst, kam se můžete podívat. Určitě navštívit ostrov Santorini, kde vedle strmých útesů a modrého moře uvidíte spoustu zajímavých památek. Navštivte starověké řecké město Akropolis, vydejte se do kláštera Meteora ve slepencových skalách a nezapomeňte ani na hlavní antický chrám Panhenón. Milovníci vykopávek a archeologických lokalit musí zajet do oblasti Knóssos. Originální je také Chrám Dia Olympského. S přírodních unikátů vás může zaujmout soutěska Samaria na řeckém ostrově Kréta nebo laguna Elafonisi, pláž Myrtos Beach a samotné Jónské ostrovy.

Místní kuchyně

Pakliže se podíváte na Řecko v detailech, neunikne vám velice specifická kuchyně místních obyvatel. Ta si zakládá na celkové pestrosti a rozmanitosti. Mezi nejčastější ingredience patří hlavně olivový olej, kozí a ovčí sýr, rajčata, cukety, skopové a jehněčí maso, včetně nejrůznějších luštěnin. Jestliže se při své dovolené zaměříte na typicky řecké jídlo, jistě vaší pozornosti neunikne poměrně známý Gyros zhotovený z tenkých plátků masa. Velice oblíbená je také Musaka zapečená v troubě. Pokud patříte k milovníkům výjimečných špízů, vyzkoušejte Souvlaki. Mezi řeckými saláty jednoznačně vede Choriatiki. Jako moučník si pak můžete dát jídlo zvané Chalva či Baklava. V případě rybích pokrmů okuste Barbuna neboli ryby na roštu.

Zobrazit volné termíny

Oblíbené hotely: Řecko

 • od 15 190 Kč
  9,1Výjimečné
  Mitsis Ramira Beach
  Řecko - Kos
 • od 18 190 Kč
  9Výjimečné
  Hotel Mitsis Norida Beach
  Řecko - Kos
 • od 39 290 Kč
  8,9Skvělé
  Lindos Princess
  Řecko - Rhodos
 • od 18 239 Kč
  8,8Skvělé
  Petra Mare
  Řecko - Kréta
 • od 12 990 Kč
  8,6Skvělé
  Amounda Bay
  Řecko - Kréta
 • od 28 482 Kč
  8,8Skvělé
  Porto Angeli
  Řecko - Rhodos
 • od 19 990 Kč
  8,8Skvělé
  Hotel Mitsis Rodos Maris Resort & Spa
  Řecko - Rhodos
 • od 19 935 Kč
  8,7Skvělé
  Eva Bay
  Řecko - Kréta
 • od 18 869 Kč
  8,8Skvělé
  Blue Sea Beach Resort
  Řecko - Rhodos
 • od 30 190 Kč
  9Výjimečné
  Mitsis Faliraki Beach
  Řecko - Rhodos
 • od 18 089 Kč
  8,7Skvělé
  Poseidon
  Řecko - Zakynthos
 • od 17 619 Kč
  8,6Skvělé
  Gaia Royal
  Řecko - Kos

Evropa - další destinace

9.5Výjimečné
9.3Výjimečné
9.3Výjimečné
8.6Skvělé
8.6Skvělé
9.3Výjimečné