Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Nejlevnější dovolená Slovinsko Lublaň 2024

Nejlevnější dovolená Slovinsko Lublaň 2024

od 2 860 Kč
Slovinsko - Lublaň
22. 5. 2024 - 26. 5. 2024 (5 dní)
Snídaně
od 8 280 Kč
28. 5. 2024 - 4. 6. 2024 (8 dní)
Snídaně
od 14 490 Kč
31. 5. 2024 - 3. 6. 2024 (4 dny)
Snídaně
od 6 210 Kč
Zobrazit další termíny (11)

Dovolená Lublaň: na co se připravit

Rychlé informace
Hlavní město Lublaň
Úřední jazyk slovinština
Rozloha 20,273 km²
Oficiální měna euro
Hlavní náboženství katolíci, ateisté
Časové pásmo UTC+1
Podnebné pásmo mírné
Létá přímá linka z Prahy? ano
Počasí ve Slovinsku
Počasí ve Slovinsku
Počasí ve Slovinsku je rozmanité a dělí se do tří základních částí. Na severu můžete očekávat tuhé zimy a větší srážky. Východ země je spojen s celkem stabilním kontinentálním podnebím. Naopak přímořské oblasti jsou zasaženy středozemním klimatem. To znamená příjemné a teplé léto a mírnější zimy. Pa
Více informací
Měna ve Slovinsku
Měna ve Slovinsku
Z pohledu placení si ve Slovinku nemusíte dávat na nic žádný větší pozor. Myslet byste měli pouze na to, kde se chcete v zemi pohybovat. Když to bude ve velkých městech, využijte k placení ideálně platební kartu, kde docílíte výhodnějšího směnného kurzu. Pokud budete cestovat i po odlehlejších míste
Více informací
Vízum do Slovinska 2024 - jaké doklady potřebuji
Vízum do Slovinska 2024 - jaké doklady potřebuji
Při cestě do Slovinska si s doklady nemusíte lámat hlavu. Země je totiž nedílnou součástí Evropské unie a občané ČR mohou pobývat na území země do 3 měsíců bez zvláštního povolení. Buď vycestujete s platným cestovním pasem nebo jen s občanským průkazem. Jeho platnost musí být po celou dobu pobytu na
Více informací

Dovolená v Lublani

Hlavní město Slovinska je výzvou pro jakéhokoliv cestovatele. Zájezd do Lublaně je cestou do největšího města této země, které toho skrývá více než dost. A to především z pohledu historických památek. Od městského náměstí, přes radnici až po Lublaňskou katedrálu, Lublaňský hrad a kašnu na novém náměstí. Dovolená v Lublani je příslibem spousty vodních, ale i zelených ploch, kde si můžete užívat chvíle relaxace a odpočinku. Třeba v některé z místních stylových kavárniček. Oblíbený je například městský park Tivoli.

Užijte si zájezd do hlavního města Slovinska a vyberte si pohodlné ubytování v Lublani. To vám umožní dopřávat si náležitého komfortu se vším všudy. Dokazují to služby jako polopenze, plná penze a all inclusive. Nejlevnější dovolená v Lublani vás provede malebnými uličkami tohoto historického města, nabídne vám možnost neomezeného nakupování a postará se i o mnohé pohybové aktivity.


Často kladené otázky


Dá se platit dolarem?
Americký dolar může sloužit maximálně k výměně peněz za tamní měnu, kterou je euro.
Dá se platit eurem?
Ano, euro je oficiální měnou, s níž zaplatíte opravdu všude.
Dá se domluvit anglicky?
Ano, Slovinsko je středoevropským a velice často navštěvovaným státem, takže angličtina je využívána minimálně na více frekventovanějších místech, která okupují turisté. V některých částech Slovinska, a především u starší generace je to s angličtinou horší.
Jaké jsou zde možnosti vnitrostátní dopravy?
Vzhledem k tomu, že je Slovinsko vzdáleno asi 500 kilometrů od České republiky, lidé jej velice často navštěvují vlastními dopravními prostředky. V takovém případě počítejte s tím, že je zapotřebí dálniční známka do Slovinka. Vlastním vozem se však budete moci pohybovat po celé zemi a bez jakéhokoliv omezení. Pokud do státu přicestujete letadlem nebo autobusem, budete se muset spoléhat na vnitrostátní dopravu. Tu tvoří nejčastěji autobusy, ať už ty městské, tak dálkové. Ve větších městech lze upotřebit také služeb taxíků, které ale patří spíše k nákladnějším typům přepravy.
Dostupnost internetu v Itálii
Internet ve Slovinsku vám bude dostupný několika možnými způsoby. Z těch placených jednoznačně vede datový tarif vašeho tuzemského operátora, popřípadě ten od místních mobilních operátorů. Bezplatné jsou pak Wifi sítě, a to hlavně ve vybraných institucích, hotelích, restauracích a na významnějších místech. Ty však mohou být pod vlivem velkého množství turistů někdy přetížené.
Průměrná délka letu z letiště Václava Havla
Vzhledem k tomu, že do Slovinska je to vzdušnou čarou asi 430 kilometrů, délka letu se bude pohybovat do jedné hodiny.