Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Nejlevnější dovolená Španělsko Costa de la Luz 2024

Nejlevnější dovolená Španělsko Costa de la Luz 2024

od 21 210 Kč
Španělsko - Costa de la Luz
9. 6. 2024 - 16. 6. 2024 (7 dní)
od 21 210 Kč
Zobrazit další termíny
od 21 390 Kč
Španělsko - Costa de la Luz
22. 9. 2024 - 29. 9. 2024 (7 dní)
od 21 390 Kč
Zobrazit další termíny
od 20 989 Kč
Španělsko - Costa de la Luz
9. 6. 2024 - 16. 6. 2024 (7 dní)
od 20 989 Kč
Zobrazit další termíny
od 21 040 Kč
Španělsko - Costa de la Luz
22. 9. 2024 - 29. 9. 2024 (7 dní)
od 21 040 Kč
Zobrazit další termíny

Dovolená Costa de la Luz: na co se připravit

Rychlé informace
Hlavní město Madrid
Úřední jazyk španělština
Rozloha 505 990 km²
Oficiální měna euro
Hlavní náboženství katolické
Časové pásmo UTC+1
Podnebné pásmo subtropické a tropické
Létá přímá linka z Prahy? ano
Počasí ve Španělsku
Počasí ve Španělsku
Počasí ve Španělsku se různí podle toho, kde se nacházíte. Podnebí lze proto rozdělit do čtyř odlišných oblastí. Pokud máte zálusk na vnitrozemí, počítejte se studenými zimami a velice teplým létem, kdy se teploty vzduchu pohybují kolem 40 °C. Za nejteplejší oblast v letní sezóně je však považováno
Více informací
Bezpečnost ve Španělsku
Bezpečnost ve Španělsku
Španělsko je považováno za bezpečnou zemi, řídit byste se měli pouze obecnými doporučeními. Noste s sebou jen přiměřený obnos peněz a nenechávejte cennosti v autě. Určitě se vyplatí udělat si kopii všech cestovních dokladů, kdyby došlo k jejich ztrátě. Zvýšené ostražitosti dbejte na frekventovanější
Více informací
Měna ve Španělsku
Měna ve Španělsku
Připravit byste se měli také na to, že ve Španělsku je účtováno spropitné ve výši až 5 %. Mnohdy jej však restaurace započítávají rovnou do vašeho výsledného účtu. Pokud zvolíte bezhotovostní platbu, nedivte se tomu, že po vás mohou někteří obchodníci požadovat platný průkaz totožnosti. Někdy k tako
Více informací

Dovolená v Costa de la Luz

Nejlevnější dovolená v Costa de la Luz vás přivede do španělské oblasti plné písečných pláží a moderních ubytovacích komplexů. Dostane se vám velkého výběru při volbě kvalitního noclehu. Ubytování v Costa de la Luz může být doplněno o polopenzi, plnou penzi, ale také o all inclusive. Užívat si budete nejenom tohoto dovolenkového ráje, ale také jeho nejbližšího okolí. Důkazem toho je například národní park Doňana. Pokud budete chtít udělat radost svým dětem, vyrazíte s nimi do aquaparku Aquopolis Cartaya.

Zájezd do Costa de la Luz je plný očekávání, sportovních aktivit, vynikající gastronomie a objevování. Naplánujte si výlety na úchvatná místa, užívejte si překrásných výhledů po okolí, a to vše za skvělé ceny. Nejlevnější dovolená v Costa de la Luz nadchne i ty nejnáročnější cestovatele.


Často kladené otázky


Dá se platit dolarem?
S americkým dolarem se ve Španělsku moc neobejdete, raději si sebou vezměte eura.
Dá se platit eurem?
Ano dá, protože euro je oficiální měnou Španělska.
Dá se domluvit anglicky?
Vzhledem k tomu, že Španělsko je cestovateli vyhledávanou destinací, domluvíme se anglicky na spoustě turisticky frekventovaných místech – hotely, resorty, restaurace, letiště i mnohé obchody. V závislosti na lokalitě to může být lepší, ale také horší. V odlehlejších oblastech vám pomůže pouze španělština.
Jaké jsou zde možnosti vnitrostátní dopravy?
Při cestování po Španělsku máte na výběr hned z několika druhů dopravy podle toho, o jaký komfort stojíte a kolik do ní chcete investovat. Nejdražší a pravděpodobně nejrychlejší bude letecká doprava. Z pohledu investice se na druhé pozici umístila vlaková doprava, kterou můžete využívat na krátké i dlouhé tratě.
Jaká je dostupnost internetu ve Španělsku?
Internet vám bude přístupný dvěma možnými způsoby. Tu bezplatnou variantu představují Wifi sítě v restauracích, hotelích a turisticky navštěvovaných místech. Za peníze pak můžete využívat svých vlastních datových tarifů z Česka nebo vsadíte na ceny místních operátorů a zakoupíte si jejich SIM karty.
Jaká je průměrná délka letu z letiště Václava Havla?
Do Španělska se letadlem dopravíte zhruba za 2,5 hodiny letu.