Last minute dovolená - Slevy až -60 %

Evropa

Španělsko: průvodce

21°C
Aktuálně
15.5°C
Průměrně
Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu
ES flag

Španělsko

Hodnocení průvodce: 9.3

Vášnivé, nespoutané a různorodé. Takové je Španělsko v celé svojí kráse. Země rozléhající se na Pyrenejském poloostrově, která je zárukou rozmanité krajiny, slunečných pláží, překrásných zátok, nekonečných obzorů a výjimečných architektonických pamětihodností. Dovolená ve Španělsku ve vás zanechá nesmazatelnou stopu, a to díky přátelskému temperamentu místních lidí, vynikajícím kulinářským zážitkům, dech beroucí zábavě a poznávání. Španělské království si najde pro každého něco a dokáže připravit nezapomenutelnou dovolenou.

Tu ostatně můžete strávit nejenom na pevnině, ale také na přilehlých ostrovech Španělska, kterými jsou Baleáry, Tenerife či Kanárské ostrovy. Vybírat si tak můžete mezi Středozemním mořem či Atlantickým oceánem. Španělská rozmanitost si pro každého přichystá něco, od pohoří Pyreneje, přes řeky Tajo a Duero, až po nejvyšší horu Pico de Teide na ostrově Tenerife. Tato destinace je zárukou toho, že na pojem stereotyp rozhodně nenarazíte.

 

Průvodce pro oblíbené destinace: Španělsko

Co navštívit ve Španělsku

Španělsko si vás podmaní svou různorodostí. Pokud budete chtít strávit nezapomenutelnou dovolenou, čekají vás nepřeberné možnosti vodních sportů, golf, vyjížďky na koních, ale také čas strávený v moderních a rozlehlých aquaparcích. Ke Španělsku neodmyslitelně patří také noční život, zábava, tance a jejich nepřeslechnutelná hudba. Pokud budete chtít poznat opravdovou tvář této země, udělejte si na mapě Španělska několik poznámek a vydejte se za poznáváním.

Každá země má své historické klenoty a působivá místa. Nejinak je tomu i ve Španělsku. Začít můžete u druhého největšího města země, kterým je Barcelona. Právě zde se nachází pověstný chrám Sagrada Família. Ten je mimochodem na seznamu památek UNESCO. Když se budete pohybovat v této oblasti, nenechte si ujít park Güell, horu Turó del Carmel a skalní klenot v podání Montserrat. Jde o jedno z významných poutních míst.

Španělsko si vás dále podmaní středověkým maurským komplexem označovaným jako Alhambra. Ten se rozkládá na ploše 142 tisíc kilometrů čtverečních. Dále je to jeden z nejunikátnějších viaduktů na Pyrenejském ostrově. Akvadukt Segovia si vás získá stejně, jako most Puente Nuevo ve městečku Ronda. Tento unikátní most je vybudován v úzké soutěsce.

Typickým lákadlem je hlavní a největší město země, kterým je Madrid. Vedle královského paláce Palacio Real stojí za návštěvu náměstí Plaza Mayor, galerie Prado a náměstí Plaza de Espana. Vynechat byste neměli ani návštěvu města Seville, kde je známá památka Alcázar. Naopak v Santiagu de Compostelo na vás čeká katedrála sv. Jakuba, k níž každoročně míří spousta poutníků. Z významných objektů lze zmínit ještě královský klášter El Escorial nebo klášter Poblet. Ten byl založen už ve 12. století a můžete ho nalézt mezi městy Espluga de Francolí a Vimbodí. Milovníci historie jistě propadnou kouzlu starého centra Córdoby. Vedle mnoha památek je nejznámější asi Córdobská mešita.

Co dalšího vidět ve Spanělsku

Poznávání Španělska rozhodně nemusí nabývat konce. Každá část této prosluněné země nabízí něco. Pro úplnost zmíníme ještě Malazu. Město, ve kterém stojí palácové opevnění z 8. století. K vidění jsou dokonce zbytky římského divadla z 1. století před naším letopočtem. Nutno podotknout, že Španělsko nemusí mít pouze historickou podobu. Jestliže milujete písek a průzračné moře, vyrazte do Costa Brava. Přímořská destinace nabízející pro každého něco. Vydat se můžete i na přilehlé ostrovy. Tím nejznámějším je bezpochyby Ibiza. Na jedné straně nekonečná zábava, na té druhé krásy města San Antonia a nedotčená příroda.

Ostatně, přírodních dominant je ve Španělsku více než dost. Je to třeba Národní park Teide situovaný na Kanárských ostrovech. Právě zde se nachází vrchol Pico de Teide s výškou 3 718 metrů na mořem. Odpustit byste si neměli ani návštěvu Národního parku Picos de Europa. Jeho dominantou je naopak vrchol Torre de Cerredo. V rámci přírodních krás Španělska si na své přijde jistě každý, protože tahle země má celkem patnáct národních parků. Tohle všechno je důkazem toho, že ve Španělsku je jistě co poznávat.

Místní kuchyně

Španělská kuchyně je ovlivněna mnoha směry a okolními zeměmi. Přesto si zachovává svoji jedinečnost a unikátnost, která se pojí i s řadou vybraných ingrediencí. Mezi ně patří například olivový olej, zeleninové saláty a používání vybraného koření, jakým je římský kmín nebo šafrán. Pokud jde o samotná jídla, jednoznačně vede sušená šunka Jamón Serrano. K nejslavnějším jídlům patří pravděpodobně španělská Paella, jež obsahuje rýži a mořské plody. Lze ji ale připravit na mnoho způsobů. Národním jídlem jsou Tortilla espaňola a hustá studená polévka Gazpacho. Pokud si budete chtít dát plátek masa z vepřového hřbetu, hledejte v jídelníčku název Lomo. Zachutnat by vám mohla i nasolená treska Bacalao, obložená bageta Bocadillo nebo lahodná podlouhlá kobliha Churros con chocolate.

Kromě tradičních pokrmů Španělska pochopitelně existují i regionální speciality. Hodně důležitou roli v jídelníčku sehrávají ryby a mořské plody. Ve výčtu lahodných jídel by šlo určitě pokračovat. Ochutnat můžete třeba obloženou bagetu Bocadillo. Hodně populární jsou sušené vepřové produkty s názvem Charcutería. Když dostanete zálusk na něco sladkého, vyzkoušejte Flan, což je dezert z velké míry připomínající Creme Caramele, jenom na španělský způsob. Ujít si nenechte ani oříškovou pastu Turron a pikantní jednohubky Tapas. Je pochopitelné, že k dobrému jídlu patří i dobré pití. Se Španělskem se samozřejmě pojí místní vína, ale i ledová tříšť Granizado, studený mléčný nápoj Horchata a v neposlední řadě ovocný punč. Ten je znám pod názvem Sangría. Pokud dáváte přednost lehčím alkoholickým nápojům na léto, okuste Tinto de Verano.

Zobrazit volné termíny

Oblíbené hotely: Španělsko

 • 8,8Skvělé
  Zoraida Park And Garden Resort
  Španělsko - Costa de Almeria
 • 8,6Skvělé
  Hotel Spa Mangalan
  Španělsko
 • 8,6Skvělé
  Sol Calas De Mallorca
  Španělsko - Mallorca
 • 8,8Skvělé
  Hotel Roc Doblemar
  Španělsko
 • 8,3Skvělé
  Hotel Salou Park I
  Španělsko - Costa Dorada
 • 8,4Skvělé
  Aparthotel Four Elements Suites
  Španělsko - Costa Dorada
 • 8,8Skvělé
  Hotel Helios Mallorca
  Španělsko - Mallorca
 • 8,8Skvělé
  Iberostar Málaga Playa Hotel
  Španělsko - Andalusie
 • 8,6Skvělé
  Gavimar Ariel/chico Club Resort
  Španělsko - Mallorca
 • 8,2Skvělé
  Diverhotel Marbella
  Španělsko
 • 7,6Dobré
  Blue Sea Tower
  Španělsko - Mallorca
 • 9,3Výjimečné
  Apartmány Sorrabona
  Španělsko - Costa del Maresme

Evropa - další destinace

9.4Výjimečné
8.5Skvělé
9.3Výjimečné
8.3Skvělé
Bosna a Hercegovina
Bosna a Hercegovina: průvodce
9.7Výjimečné
8.5Skvělé