Evropa

Průvodce pro Španělsko

15°C
Aktuálně
15.5°C
Průměrně
Vyhledat zájezdy pro destinaci: Španělsko

Španělsko

Vášnivé, nespoutané a různorodé. Takové je Španělsko v celé svojí kráse. Země rozléhající se na Pyrenejském poloostrově, která je zárukou rozmanité krajiny, slunečných p

Vášnivé, nespoutané a různorodé. Takové je Španělsko v celé svojí kráse. Země rozléhající se na Pyrenejském poloostrově, která je zárukou rozmanité krajiny, slunečných pláží, překrásných zátok, nekonečných obzorů a výjimečných architektonických pamětihodností. Dovolená ve Španělsku ve vás zanechá nesmazatelnou stopu, a to díky přátelskému temperamentu místních lidí, vynikajícím kulinářským zážitkům, dech beroucí zábavě a poznávání. Španělské království si najde pro každého něco a dokáže připravit nezapomenutelnou dovolenou.

Tu ostatně můžete strávit nejenom na pevnině, ale také na přilehlých ostrovech Španělska, kterými jsou Baleáry, Tenerife či Kanárské ostrovy. Vybírat si tak můžete mezi Středozemním mořem či Atlantickým oceánem. Španělská rozmanitost si pro každého přichystá něco, od pohoří Pyreneje, přes řeky Tajo a Duero, až po nejvyšší horu Pico de Teide na ostrově Tenerife. Tato destinace je zárukou toho, že na pojem stereotyp rozhodně nenarazíte.

 

Čtěte více
Rychlé informace
Hlavní město Madrid
Úřední jazyk španělština
Rozloha 505 990 km²
Oficiální měna euro
Hlavní náboženství katolické
Časové pásmo UTC+1
Podnebné pásmo kontinentální, oceánské a středomořské
Létá přímá linka z Prahy? ano

Průvodce pro oblíbené destinace: Španělsko

Co lze dělat ve Španělsku

Španělsko si vás podmaní svou různorodostí. Pokud budete chtít strávit nezapomenutelnou dovolenou, čekají vás nepřeberné možnosti vodních sportů, golf, vyjížďky na koních, ale také čas strávený v moderních a rozlehlých aquaparcích. Ke Španělsku neodmyslitelně patří také noční život, zábava, tance a jejich nepřeslechnutelná hudba. Pokud budete chtít poznat opravdovou tvář této země, udělejte si na mapě Španělska několik poznámek a vydejte se za poznáváním.

Začít můžete například v Barceloně, kde na vás čeká Chrám Sagrada Família či pověstný park Güell. Za návštěvu stojí i pláž Tossa de Mar v oblasti Costa Brava. Z pamětihodností jednoznačně vede historické centrum města Córdoba, Královský palác v Madridu, Klášter Poblet nebo Katedrála svatého Jakuba v Santiago de Compostela. Mezi přírodní skvosty Španělska patří rozhodně Národní park Teide a Národní park Picos de Europa. A pokud byste hledali skutečně krásné a čisté pláže, vydejte se na ostrov Ibiza.

Místní kuchyně

Španělská kuchyně je ovlivněna mnoha směry a okolními zeměmi. Přesto si zachovává svoji jedinečnost a unikátnost, která se pojí i s řadou vybraných ingrediencí. Mezi ně patří například olivový olej, zeleninové saláty a používání vybraného koření, jakým je římský kmín nebo šafrán. Pokud jde o samotná jídla, jednoznačně vede sušená šunka Jamón Serrano. K nejslavnějším jídlům patří pravděpodobně španělská Paella, jež obsahuje rýži a mořské plody. Lze ji ale připravit na mnoho způsobů. Národním jídlem jsou Tortilla espaňola a hustá studená polévka Gazpacho. Pokud si budete chtít dát plátek masa z vepřového hřbetu, hledejte v jídelníčku název Lomo. Zachutnat by vám mohla i nasolená treska Bacalao, obložená bageta Bocadillo nebo lahodná podlouhlá kobliha Churros con chocolate.

Zobrazit volné termíny

Oblíbené hotely: Španělsko

 • od 28 891 Kč
  8,8Skvělé
  Zoraida Park And Garden Resort
  Španělsko - Costa de Almeria
 • 8,8Skvělé
  Globales Palmanova Palace
  Španělsko - Mallorca
 • 8,1Skvělé
  Aguamarina
  Španělsko - Menorca
 • od 13 442 Kč
  8,2Skvělé
  Hotel Globales Mimosa
  Španělsko - Mallorca
 • od 14 793 Kč
  8,4Skvělé
  Hotel Balmoral
  Španělsko - Andalusie
 • od 11 424 Kč
  8,6Skvělé
  Hotel Spa Mangalan
  Španělsko
 • od 8 285 Kč
  8,2Skvělé
  Miramar Calafell
  Španělsko - Costa Dorada
 • od 13 672 Kč
  9Výjimečné
  4R Playa Park
  Španělsko - Costa Dorada
 • od 25 261 Kč
  8,6Skvělé
  Hotel Roger De Flor Palace
  Španělsko - Costa Brava
 • od 19 590 Kč
  7,8Dobré
  Hotel Senses Palmanova
  Španělsko - Mallorca
 • od 10 022 Kč
  8,9Skvělé
  Thb Gran Playa
  Španělsko - Mallorca
 • od 16 932 Kč
  8,4Skvělé
  Ar Almerimar
  Španělsko - Costa de Almeria

Evropa - další destinace

9.3Výjimečné
8.6Skvělé
9Výjimečné
8.6Skvělé
9.3Výjimečné
8.5Skvělé