Tenerife - průvodce, památky, zajímavá místa | cKlub.cz
Španělsko

Tenerife: průvodce

25°C
Aktuálně
20°C
Průměrně

Tenerife

Tenerife je dominantním ostrovem Španělska, potažmo Kanárských ostrovů. Rozlohou patří k největším v rámci tohoto souostroví. Místo kombinující překrásná a luxusní letoviska u bílých písečných pláží s rozmanitou přírodou plnou nejrůznějších vrcholků. Ty jsou nedílnou součástí především centrální části ostrova Tenerife.

Břehy ostrova jsou omílány Atlantickým oceánem. Ne nadarmo je toto působiště označováno jako ráj pro milovníky vodních aktivit, relaxace, ale také turistiky. Dominantou Tenerife je nejvyšší vrchol Španělska, kterým je hora Pico de Teide s nadmořskou výškou až 3 718 metrů. Ostrov o rozloze zhruba 2 034 kilometrů čtverečních čítá asi 900 000 obyvatel. Během roku se zde vystřídá až 10 milionů turistů.

Jaké nabízí Tenerife památky a zajímavosti?

Co navštívit na Tenerife

Ostrov Tenerife své návštěvníky láká hlavně na příjemnou relaxaci a odpočinek, jehož si můžete dopřávat plnými doušky. Zároveň je výzvou pro milovníky historie a poznávání, jelikož toho uvidíte více než dost.

V rámci překrásných míst Tenerife lze jmenovat určitě Pekelnou rokli označovanou jako Barranco del Infierno nacházející se jen kousek od městečka Adeje. Vyprahlá krajina v kombinaci s nejrůznějšími tůňkami a hustým lesem je dech beroucí. Ujít byste si neměli ani pohoří Anaga, na kterém se tyčí hora Taborno. Hned poté vyrazte do horské oblasti Masca. Oblíbené jsou zde výlety na pověstnou pláž Playa de Masca, kam se dostanete lodí. Dominantou Tenerife jsou také skalnaté útesy Los Gigantes, jejichž výška dosahuje 800 metrů. V neposlední řadě nezapomínejte ani na městečko Icod de los Vinos, kde se nachází symbol ostrova, jímž je strom Drago Milenario. Poté objevte kouzlo etnografického parku a pohlédněte na pyramidy v městě Güímar. Milovníci přírody si samozřejmě nenechají ujít Národní park Teide, kde se nachází onen pověstný vulkán Pico de Teide. Za návštěvu stojí i oblíbená zoologická zahrada Loro Pargue nebo Siam Park.

Zavítat musíte také do hlavního města Tenerife, kterým je Santa Cruz de Tenerife. Zde se nachází kupříkladu pozůstatky hradu San Cristobal a San Carlos. Pak navštivte Vojenské muzeum a Muzeum přírody a lidstva. Ohromující je i katedrála Iglesia Martiz de la Concepción.

Pokud jde o nejrůznější aktivity, určitě si neodpusťte koupání na některé z těchto pláží – Playa Jardín, Playa de la Arena, Playa El Bollullo, Playa Las Vistas a Playa de las Américas. Jestliže patříte k vyznavačům surfování a vysokých vln, musíte se přesunout na pláž El Médano. Tam se mimochodem lze věnovat windsurfingu a ostatním vodním sportům. Hodně oblíbené jsou roadtripy po ostrově, k čemuž můžete využít libovolnou půjčovnu vozů. Nakonec u vás jistě zvítězí i takové aktivity, jakými jsou cyklistika a turistika. Jen málokdo by odolal vulkánu Pico de Teide.

Specifika místní kuchyně

Vzhledem k tomu, že ostrov Tenerife je obklopen Atlantickým oceánem je zřejmé, že v jídelníčku velice často narazíte na ryby. A to nejenom v rámci hlavního chodu, ale také polévek. Typickým příkladem jsou sardinky na grilu A la parilla a rybí polévka s bujónem a bramborami, které se říká Caldo de Pescado. Na Tenerife jsou hodně populární nejrůznější druhy omáček označovaných slovíčkem Mojo. Česneková omáčka je Mojo de ajo, omáčka z koriandru a petržele je Mojo verde a omáčka z chilli papriček je Mojo rojo. V rámci typických a tradičních pokrmů na Tenerife můžete okusit dušenou zeleninu s bramborem Garbanzo compuestro, králíka v rajčatové omáčce Conejo en salmorejo, dušenou naloženou rybu Sancocho a zapékané brambory Papas viduas.

Doprava

Na ostrov Tenerife se můžete dostat dvěma cestami. Tou nejrychlejší je bezpochyby letecká doprava. Letět můžete přímo z letiště Václava Havla. Doba letu je kolem 5 hodin. Pokud byste chtěli ušetřit, můžete zvolit některou z nízkonákladových leteckých společností s místem odletu z Vídně nebo z Berlína. Pokud pro váš čas nehraje roli a nacházíte se právě na pevnině Španělska, máte možnost zvolit lodní přepravu až na Tenerife. Nutno podotknout, že taková plavba trvá asi 36 hodin. Cena tam a zpět je v podstatě srovnatelná s cenou letenky z České republiky.

Po ostrově můžete následně cestovat hned několika způsoby. Jednou z variant je zapůjčit si automobil nebo motocykl, potažmo skútr. Dostupnost těchto dopravních prostředků je na každém kroku. Od samotného letiště, až po půjčovny v turistických letoviskách. Ceny za pronájem automobilu se různí, ale mohou se pohybovat od 20 EUR na den. Pro řízení vozu budete potřebovat pouze svůj běžný řidičský průkaz. Pokud jde o kvalitu silnic na Tenerife, je na velice dobré úrovni.

V případě autobusové dopravy, potažmo MHD máte také na výběr. Díky pravidelným spojům se dostanete na významná místa Tenerife, od památek až po vyhlášené pláže. Ve prospěch autobusové přepravy hovoří především nižší náklady. Ze severu na jih se můžete přepravit za cca 6 EUR. Spoje jezdí pravidelně a autobusy poskytují dostatek komfortu. Při hledání vhodného spojení se vám hodí tento odkaz https://www.titsa.com/index.php/en/. Zakoupit můžete i zvýhodněné jízdenky s delší platností. Mezi městy Santa Cruz a La Lanuna se lze dokonce přepravit za pomoci tramvaje.

Využívat pochopitelně můžete i taxi služeb, které fungují nejenom ve velkých městech. Při cestování na delší vzdálenosti ve více lidech se vám mnohdy vyplatí. Průměrná nástupní taxa je kolem 80 Kč, cena za kilometr je 18 – 26 Kč. Na Tenerife funguje hned několik taxi služeb.

 • Book Taxi Tenerife
 • Official Taxi Tenerife
 • Radio Taxi Laguna
 • Tenerife Airport Transfers a další

Zobrazit volné termíny

Oblíbené hotely: Španělsko

 • 8,9Skvělé
  Puerto Palace
  Kanárské ostrovy - Tenerife
 • 7,4Dobré
  Green Park
  Kanárské ostrovy - Tenerife
 • 8,2Skvělé
  Marte
  Kanárské ostrovy - Tenerife
 • 7,5Dobré
  El Duque
  Kanárské ostrovy - Tenerife
 • Aguamar
  Kanárské ostrovy - Tenerife
 • El Patio De Tita
  Kanárské ostrovy - Tenerife
 • Playa Olid
  Kanárské ostrovy - Tenerife
 • Bahia Principe San Felipe
  Kanárské ostrovy - Tenerife
 • od 22 468 Kč
  Playa Calera
  Kanárské ostrovy - Tenerife
 • od 34 400 Kč
  Gf Victoria
  Kanárské ostrovy - Tenerife
 • od 37 400 Kč
  The Ritz Carlton, Abama
  Kanárské ostrovy - Tenerife
 • od 41 400 Kč
  Iberostar Grand Hotel El Mirador
  Kanárské ostrovy - Tenerife

Evropa - další destinace

9.4Výjimečné
8.5Skvělé
9.3Výjimečné
8.3Skvělé
Bosna a Hercegovina
Bosna a Hercegovina: průvodce
9.7Výjimečné
8.5Skvělé