Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Nejlevnější dovolená Švédsko Stockholm 2024

Nejlevnější dovolená Švédsko Stockholm 2024

od 10 720 Kč
Švédsko - Stockholm
1. 3. 2024 - 4. 3. 2024 (4 dny)
Snídaně
od 11 330 Kč
8. 3. 2024 - 11. 3. 2024 (4 dny)
Snídaně
od 11 050 Kč
15. 3. 2024 - 18. 3. 2024 (4 dny)
Snídaně
od 12 160 Kč
Zobrazit další termíny (5)
od 10 960 Kč
Švédsko - Stockholm
1. 3. 2024 - 4. 3. 2024 (4 dny)
Snídaně
od 12 080 Kč
8. 3. 2024 - 11. 3. 2024 (4 dny)
Snídaně
od 12 320 Kč
15. 3. 2024 - 18. 3. 2024 (4 dny)
Snídaně
od 10 960 Kč
Zobrazit další termíny (5)

Dovolená Stockholm: na co se připravit

Rychlé informace
Hlavní město Stockholm
Úřední jazyk švédština
Rozloha 450 295 km²
Oficiální měna švédská koruna
Hlavní náboženství křesťanství
Časové pásmo UTC+1
Podnebné pásmo mírné a subpolární
Létá přímá linka z Prahy? ano
Počasí ve Švédsku
Počasí ve Švédsku je odlišné podle toho, zda se nacházíte na jihu nebo severu země. Spodek Švédska je do jisté míry ovlivněn mírným podnebím, severu naopak dominuje subarktické podnebí. Je pravdou, že velký vliv na počasí má teplý golfský proud, což se promítá do trochu mírnějších zim. Cestu do Švéd
Více informací
Vízum do Švédska 2024 - jaké doklady potřebuji
Vzhledem k tomu, že Švédsko je nedílnou součástí Evropské unie a Schengenského prostoru, můžete si být jisti, že do země můžete vycestovat nejenom s cestovním pasem, ale také s občanským průkazem. Ke vstupu do země vám stačí alespoň jeden z těchto dokladů, který bude po celou dobu pobytu platný.
Více informací
Očkování do Švédska
Švédsko po turistech nevyžaduje žádné speciální očkování. Do země můžete vyjet jen tak. Obecně platí jen doporučená a dobrovolná očkování, mezi která se řadí očkování proti žloutence typu A, očkování proti žloutence typu B a tetanus. Zdravotní rizika ve Švédsku Ve Švédsku vám nehrozí žádná výr
Více informací

Dovolená ve Stockholmu

Dovolená ve Stockholmu je zárukou kultury, historie a gastronomických zážitků. Hlavní město Švédska patří k těm nejlidnatějším v zemi a turistům toho přináší opravdu hodně. Důkazem toho je například ostrov Riddarholmen, místní přístav, Nationalmuseum nebo moderní mrakodrap. Ten je druhý nejvyšší ve Skandinávii. Zájezd do Stockholmu vás přivede k památkám, které jsou dokonce zapsány na seznamu kulturního dědictví UNESCO. Zajímavým zážitkem se pro vás může stát i metro ve Stockholmu.

Po celém městě se nachází přemíra ubytovacích zařízení, kde jsou k dispozici služby typu polopenze, plná penze a all inclusive. Ubytování ve Stockholmu si zkrátka zakládá na patřičném komfortu a pohodlí, takže na své si přijde jakýkoliv cestovatel. Poznejte toto město opravdu do detailu, k čemuž vám dopomůže nejlevnější dovolená ve Stockholmu.


Často kladené otázky


Dá se platit dolarem?
Ne, americký dolar můžete využít k výměně peněz za švédskou korunu, se kterou zaplatíte kdekoliv v zemi.
Dá se platit eurem?
Ano, na některých vybraných turistických místech lze za služby platit eurem. Zároveň tuto měnu využijete ke směně za švédskou korunu.
Dá se domluvit anglicky?
I když je oficiálním jazykem švédština, angličtina je v zemi poměrně rozšířená. Domluvíte se s ní na mnoha místech. Anglicky umí nejenom mladší, ale i starší generace, i když třeba trochu hůře.
Jaké jsou zde možnosti vnitrostátní dopravy?
Ve Švédsku můžete využít několik způsobů dopravy. V první řadě jsou to autobusy a vlaky. S pomocí autobusů budete schopni zajet i do menších obcí, vlaky slouží spíše k přesunům mezi hlavními tahy. Pravdou je, že ceny jsou trochu vyšší, takže jestliže chcete ušetřit, zarezervujte si jízdenky s dostatečným předstihem. Ve městech s přehledem využijete městskou hromadnou dopravu, včetně možnosti taxi služeb. Půjčit si můžete i kolo. Pokud však máte v úmyslu poznat Švédsko od A až do Z, je nejlepší dopravit se do něj vlastním automobilem. S autem se totiž můžete vypravit na překrásná místa, kam autobusy samozřejmě nejezdí. Pokud přiletíte do země letadlem, lze využít místních autopůjčoven.
Jaká je dostupnost internetu ve Švédsku?
Ve Švédsku narazíte na vynikající služby z pohledu pokrytí a dostupnosti internetu. Vysoké přenosové rychlosti a možnost připojit se na nejrůznějších místech od hotelů, přes letiště, až po restaurace a ostatní působiště. Mimo města lze využívat služeb českého operátora, protože data stojí ve Švédsku stejně, jako v České republice.
Jaká je průměrná délka letu z letiště Václava Havla?
Letecky se z Prahy do Švédska přepravíte zhruba za 2 hodiny letu.