Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Nejlevnější dovolená Zanzibar Pingwe 2024

Nejlevnější dovolená Zanzibar Pingwe 2024

od 58 451 Kč
Zanzibar - Pingwe
4. 3. 2024 - 17. 3. 2024 (14 dní)
All Inclusive
od 165 650 Kč
4. 3. 2024 - 12. 3. 2024 (9 dní)
All Inclusive
od 125 880 Kč
5. 3. 2024 - 13. 3. 2024 (9 dní)
Snídaně
od 103 500 Kč
Zobrazit další termíny (342)
od 31 520 Kč
Zanzibar - Pingwe
4. 3. 2024 - 15. 3. 2024 (12 dní)
Snídaně
od 39 186 Kč
5. 3. 2024 - 16. 3. 2024 (12 dní)
Snídaně
od 34 986 Kč
6. 3. 2024 - 17. 3. 2024 (12 dní)
Snídaně
od 36 590 Kč
Zobrazit další termíny (191)

Dovolená Pingwe: na co se připravit

Rychlé informace
Hlavní město Zanzibar
Úřední jazyk svahilština
Rozloha 1 666 km²
Oficiální měna tanzanský šilink (TZS)
Hlavní náboženství islám
Časové pásmo UTC+3
Podnebné pásmo tropické
Létá přímá linka z Prahy? ne
Počasí na Zanzibaru
Počasí na Zanzibaru
Počasí na Zanzibaru je, jak jinak než teplé. Stará se o to především tropické podnebí, které je schopno přinášet denní teploty až 35 °C. Za nejteplejší měsíce jsou označovány leden až březen, kdy se setkáte s teplotami vzduchu 32 – 35 °C. Příchod jara je naopak o něco chladnější mezi 28 – 31 °C. Kle
Více informací
Měna na Zanzibaru
Měna na Zanzibaru
Při návštěvě Zanzibaru se vyhněte především tzv. „bílým zónám“, kde je turistům řada služeb a produktů nabízena za zvýšené ceny. Poměrně rozšířeným zvykem je také smlouvání, díky kterému lze ušetřit nemalé množství peněz. Někdy se dostanete až o polovinu níže. Dostupnost bankomatů Výběry z ban
Více informací
Vízum na Zanzibar 2024 - jaké doklady potřebuji
Vízum na Zanzibar 2024 - jaké doklady potřebuji
Při cestování na Zanzibar počítejte s dvěma základními doklady. Tím prvním je platný cestovní pas s minimální délkou platnosti ještě dalších šest měsíců poté, co opustíte území Zanzibaru, potažmo Tanzanie. Tím druhým dokladem je vízum na Zanzibar, které můžete získat dvěma odlišnými způsoby. Kde
Více informací

Dovolená v Pingwe

Dovolená v Pingwe je zárukou poznávání tropického ráje rozléhajícího se na ostrově Zanzibar. Jemný plážový písek, klid, kokosové palmy a blankytné moře. Vydejte se k vodám Indického oceánu a zvolte si to správné ubytování v Pingwe. Hotelové resorty s polopenzí mohou střídat stylové bungalovy s all inclusive servisem. Odtud si budete moci vychutnávat odliv a příliv moře plnými doušky. Zájezd do Pingwe vás zasadí do exotické přírody, jíž budete poznávat od A až do Z.

Nejlevnější dovolené v Pingwe je vhodná nejenom pro náruživé turisty, ale také rodiny s dětmi. Jednou z možností trávení takové cesty je buď relaxace se vším všudy nebo řada dostupných pohybových aktivit, a to nejenom těch vodních. Zakupte si zájezd na Pingwe za bezkonkurenční ceny a užívejte si poloostrova Michamvi a zálivu Chwaka plnými doušky.


Často kladené otázky


Dá se platit dolarem?
Ano, na Zanzibaru můžete na většině míst platit dolarem. Je však pravidlem, že tato měna má obvykle méně výhodný kurz oproti měně místní. Dolary jsou vhodné na poplatky, víza a spropitné.
Dá se platit eurem?
Platba eurem je podstatně omezenější než americký dolar. V neprospěch této měny hovoří především velice špatný kurz. I se směnou eur můžete mít na Zanzibaru celkem problém. Lepší je vzít si více amerických dolarů.
Dá domluvit anglicky?
Anglicky se domluvíte spíše v turistických centrech, hotelích a podobných resortech. Místní často zvládají základní anglické výrazy, ale převážně hovoří svým úředním jazykem, kterým je svahilština, popřípadě je využívána arabština.
Jaké jsou zde možnosti vnitrostátní dopravy?
Nejoblíbenějším vnitrostátním dopravním prostředkem na Zanzibaru jsou hlavně minibusy mnohdy označované jako Matatu. Ty fungují především mezi většími městy a letišti. Místní často využívají také hromadnou dopravu Dalladalla za pomoci nákladních vozů. Této dopravě se však raději vyhněte. Alternativou jsou i taxi služby, na které naleznete kontakt na hotelových recepcích. Mezi ostrovy lze využívat pravidelnou lodní dopravu. Odvážlivci mohou vsadit i na pronájem automobilu, ale je pravdou, že Zanzibar se vyznačuje velice komplikovaným provozem. Nejenom, že se jezdí vlevo, ale každý se řídí svými pravidly. Takže i když si auto nepronajmete, dávejte si pozor kolem rušných silničních tahů.
Jaká je dostupnost internetu na Zanzibaru?
Internet je dostupný ve většině hotelech. K dispozici jsou také internetové kavárny, které však nepatří mezi nejbezpečnější, takže dejte si pozor, jaké informace stahujete či naopak odesíláte. Při dlouhodobějším pobytu na Zanzibaru se můžete některých turistům vyplatit investovat do tamního připojení k internetu.
Jaká je průměrná délka letu z letiště Václava Havla?
Průměrný let na Zanzibar trvá přibližně 9 hodin.