Průvodce pro Zanzibar - zajímavosti, památky, tipy | cKlub.cz
Afrika

Zanzibar: průvodce

27°C
Aktuálně
26°C
Průměrně

Zanzibar

Hodnocení průvodce: 9.6

Zanzibar je překrásným ostrovem, který na vás dýchne svou jedinečnou a exotickou atmosférou. Pod tímto souhrnným názvem si můžete představit dva ostrovy přinášející kulturní a přírodní poklady. Stejnojmenný Zanzibar jinak nazývaný Unguj a druhý ostrov Pemba. Oba jsou považovány za úchvatné drahokamy zasazené do blankytně modrého oceánu. Jsou to právě dech beroucí pláže jako vytržené z exotické pohádky, kde můžete načerpávat dostatek nových sil a oddávat se nekonečné relaxaci.

Ostrov Zanzibar vás vtáhne do své jedinečné korálové atmosféry, a to nejenom zmiňovanými zátokami, místy s delfíny a nejkrásnějšími plážemi na světě. Bude to také historie pocházející z Evropy, Afriky, Indie a Arábie. Všechny tyto kontinenty se pevně vryly do tamního prostředí, kultury, gastronomie a místních zvyklostí. Poznejte nejenom krásy hlavního historického města Zanzibar, ale i mnohé dominanty této destinace.

Průvodce pro oblíbené destinace: Zanzibar

Co navštívit na Zanzibaru

Zanzibar je ostrovem nabízejícím bezpočet překrásných pláží, takže ty jednoznačně vybízí k provozování libovolných vodních aktivit. Vedle plavení se na lodích samozřejmě vítězí potápění a šnorchlování. Populární je také vypůjčit si motorku a prozkoumat ostrov z jejího sedla. Mnohdy vás totiž zavede na úchvatná a překrásná místa. Ta vybízí ke zkoumání nejrůznějších přírodních a historických pamětihodností dle mapy Zanzibaru.

Vydat byste se měli určitě do města Stone Town, jehož centrum je dokonce zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Z těch hlavních turistických cílů lze jmenovat rodný dům zpěváka Freddieho Mercuryho, pevnost Old Fort a oblíbené rybí trhy. Pokud vyjedete mimo město, naplánujte si cestu přes jedinečný palác Maruhubi a Mtoni, zajeďte se podívat na zříceniny Bikhole a nezapomeňte ani na Národní park Jozani – Chwaka Bay. Jestliže budete dávat přednost relaxaci, pak vyzkoušejte nekrásnější pláž ostrova Kendwa Beach nebo vsaďte na tipy místních obyvatel, jež navštěvují pláže Jambiani, Nungwi, Paje a Matemwe. Díky tomu, že se Zanzibar skládá i s dalších malých souostroví, není problém vyrazit na některých z korálových ostrůvků.

Místní kuchyně

Multikulturní prostředí na Zanzibaru se promítá mimo jiné také do gastronomie. Dovolená na Zanzibaru tak bude spojena s několika základními ingrediencemi, mezi které patří hlavně rýže, brambory a kukuřičná kaše. Na své si přijdou hlavně milovníci skopového, kozího a hovězího masa, jež je velice často kombinováno s vybranou zeleninou. Vzhledem k tomu, že Zanzibar je ostrov, nechybí samozřejmě ani bohatá nabídka mořských plodů. Velice oblíbeným pokrmem je Nyama Choma čili kozí maso na grilu. Spousta místních si pochutnává na karbanátcích z tresky smažených na másle. Ty nesou název Samakai wa kusonga. V případě polévky jistě nepohrdnete pokrmem Supu ya kuku, což je velice silný kuřecí vývar doplněný o zeleninu a maso. Velkou specialitou je i Pilav. Jde o směs tří druhů masa a rýže ve spojení s odlišnými druhy koření.

Zobrazit volné termíny

Oblíbené hotely: Zanzibar

 • 9Výjimečné
  Emerald Dream Of Zanzibar
  Zanzibar
 • od 54 366 Kč
  Tulia Zanzibar Beach
  Zanzibar - Pingwe
 • od 25 960 Kč
  Nur Beach
  Zanzibar
 • Smiles Beach Hotel
  Zanzibar - Nungwi
 • Kichanga Lodge
  Zanzibar - Pwani Mchangani
 • Tanzanite Beach Resort
  Zanzibar - Nungwi
 • Spice Island Hotel & Resort
  Zanzibar
 • Mwezi Boutique Resort (Jambiani)
  Zanzibar
 • Fruit And Spice Wellness Resort Zanzibar
  Zanzibar - Pwani Mchangani
 • Kasha Boutique Hotel
  Zanzibar
 • Zanzibar Queen Unique
  Zanzibar
 • Twisted Palms And Lodge
  Zanzibar

Afrika - další destinace

9.3Výjimečné
7.7Dobré
6.6Dobré
8.5Skvělé
9.5Výjimečné
8.5Skvělé
Demokratická republika Kongo
Demokratická republika Kongo: průvodce