Afrika

Průvodce pro Zanzibar

29°C
Aktuálně
26°C
Průměrně

Zanzibar

Hodnocení průvodce: 9.6

Zanzibar je překrásným ostrovem, který na vás dýchne svou jedinečnou a exotickou atmosférou. Pod tímto souhrnným názvem si můžete představit dva ostrovy přinášející kulturní a přírodní poklady. Stejnojmenný Zanzibar jinak nazývaný Unguj a druhý ostrov Pemba. Oba jsou považovány za úchvatné drahokamy zasazené do blankytně modrého oceánu. Jsou to právě dech beroucí pláže jako vytržené z&nb

Zanzibar je překrásným ostrovem, který na vás dýchne svou jedinečnou a exotickou atmosférou. Pod tímto souhrnným názvem si můžete představit dva ostrovy přinášející kulturní a přírodní poklady. Stejnojmenný Zanzibar jinak nazývaný Unguj a druhý ostrov Pemba. Oba jsou považovány za úchvatné drahokamy zasazené do blankytně modrého oceánu. Jsou to právě dech beroucí pláže jako vytržené z exotické pohádky, kde můžete načerpávat dostatek nových sil a oddávat se nekonečné relaxaci.

Ostrov Zanzibar vás vtáhne do své jedinečné korálové atmosféry, a to nejenom zmiňovanými zátokami, místy s delfíny a nejkrásnějšími plážemi na světě. Bude to také historie pocházející z Evropy, Afriky, Indie a Arábie. Všechny tyto kontinenty se pevně vryly do tamního prostředí, kultury, gastronomie a místních zvyklostí. Poznejte nejenom krásy hlavního historického města Zanzibar, ale i mnohé dominanty této destinace.

Čtěte více
Rychlé informace
Hlavní město Zanzibar
Úřední jazyk svahilština
Rozloha 1 666 km²
Oficiální měna tanzanský šilink (TZS)
Hlavní náboženství islám
Časové pásmo UTC+3
Podnebné pásmo tropické pásmo
Létá přímá linka z Prahy? ne

Průvodce pro oblíbené destinace: Zanzibar

Co lze dělat na Zanzibaru

Zanzibar je ostrovem nabízejícím bezpočet překrásných pláží, takže ty jednoznačně vybízí k provozování libovolných vodních aktivit. Vedle plavení se na lodích samozřejmě vítězí potápění a šnorchlování. Populární je také vypůjčit si motorku a prozkoumat ostrov z jejího sedla. Mnohdy vás totiž zavede na úchvatná a překrásná místa. Ta vybízí ke zkoumání nejrůznějších přírodních a historických pamětihodností dle mapy Zanzibaru.

Vydat byste se měli určitě do města Stone Town, jehož centrum je dokonce zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Z těch hlavních turistických cílů lze jmenovat rodný dům zpěváka Freddieho Mercuryho, pevnost Old Fort a oblíbené rybí trhy. Pokud vyjedete mimo město, naplánujte si cestu přes jedinečný palác Maruhubi a Mtoni, zajeďte se podívat na zříceniny Bikhole a nezapomeňte ani na Národní park Jozani – Chwaka Bay. Jestliže budete dávat přednost relaxaci, pak vyzkoušejte nekrásnější pláž ostrova Kendwa Beach nebo vsaďte na tipy místních obyvatel, jež navštěvují pláže Jambiani, Nungwi, Paje a Matemwe. Díky tomu, že se Zanzibar skládá i s dalších malých souostroví, není problém vyrazit na některých z korálových ostrůvků.

Místní kuchyně

Multikulturní prostředí na Zanzibaru se promítá mimo jiné také do gastronomie. Dovolená na Zanzibaru tak bude spojena s několika základními ingrediencemi, mezi které patří hlavně rýže, brambory a kukuřičná kaše. Na své si přijdou hlavně milovníci skopového, kozího a hovězího masa, jež je velice často kombinováno s vybranou zeleninou. Vzhledem k tomu, že Zanzibar je ostrov, nechybí samozřejmě ani bohatá nabídka mořských plodů. Velice oblíbeným pokrmem je Nyama Choma čili kozí maso na grilu. Spousta místních si pochutnává na karbanátcích z tresky smažených na másle. Ty nesou název Samakai wa kusonga. V případě polévky jistě nepohrdnete pokrmem Supu ya kuku, což je velice silný kuřecí vývar doplněný o zeleninu a maso. Velkou specialitou je i Pilav. Jde o směs tří druhů masa a rýže ve spojení s odlišnými druhy koření.

Zobrazit volné termíny

Oblíbené hotely: Zanzibar

 • od 28 797 Kč
  8,1Skvělé
  Palumbo Reef Resort
  Zanzibar - Uroa
 • od 32 280 Kč
  8,6Skvělé
  My Blue
  Zanzibar - Nungwi
 • od 40 290 Kč
  8,2Skvělé
  Samaki Lodge
  Zanzibar - Uroa
 • od 26 969 Kč
  8,2Skvělé
  Hotel Kiwengwa Beach Resort
  Zanzibar - Kiwengwa
 • od 41 490 Kč
  8,9Skvělé
  Voi Kiwengwa Resort
  Zanzibar - Kiwengwa
 • od 31 280 Kč
  8,7Skvělé
  Karafuu Beach Resort & Spa
  Zanzibar
 • od 74 690 Kč
  9,3Výjimečné
  Diamonds La Gemma Dell\'est
  Zanzibar
 • od 26 180 Kč
  8,3Skvělé
  Waridi Beach Resort
  Zanzibar
 • od 35 790 Kč
  8,1Skvělé
  Palumbo Kendwa
  Zanzibar
 • od 61 990 Kč
  9,2Výjimečné
  Dream Of Zanzibar
  Zanzibar
 • od 27 180 Kč
  8,5Skvělé
  Langi Langi Beach Bungalows
  Zanzibar - Nungwi
 • od 40 380 Kč
  9Výjimečné
  Hotel The Royal Zanzibar Beach Resort
  Zanzibar - Nungwi

Afrika - další destinace

8.9Skvělé
8Skvělé
8.7Skvělé
9.4Výjimečné
9.2Výjimečné
9.4Výjimečné