Afrika

Průvodce pro Tanzanii

25°C
Aktuálně
22°C
Průměrně

Tanzanie

Hodnocení průvodce: 9.4

Tanzanie je zemí s bohatým přírodním bohatstvím. Fascinující, dobrodružná a nekonečná. Těmito slovy lze charakterizovat destinaci plnou divokých zvířat a dech beroucí kultury. Při návštěvě Tanzanie není ničím neobvyklým, že potkáte šimpanze skákající v korunách stromů, hrochy v bahenních lázních nebo slony na cestě. Přírodní pohádka je kombinována s idylickými plážemi, rozmanitým pobřežím a sídly sultánů. Při poznávání Tanzanie okusíte netradiční a jedinečnou atmosféru místních národů, zabřednete do specifických kultur a dopřejete si všestranné pohostinnosti. Tanzanie je důstojnou a přátelskou...

Tanzanie je zemí s bohatým přírodním bohatstvím. Fascinující, dobrodružná a nekonečná. Těmito slovy lze charakterizovat destinaci plnou divokých zvířat a dech beroucí kultury. Při návštěvě Tanzanie není ničím neobvyklým, že potkáte šimpanze skákající v korunách stromů, hrochy v bahenních lázních nebo slony na cestě. Přírodní pohádka je kombinována s idylickými plážemi, rozmanitým pobřežím a sídly sultánů. Při poznávání Tanzanie okusíte netradiční a jedinečnou atmosféru místních národů, zabřednete do specifických kultur a dopřejete si všestranné pohostinnosti. Tanzanie je důstojnou a přátelskou zemí. Takový pomyslný ráj na zemi s pastelovými barvami a harmonickými rytmy Afriky.

Mapa Tanzanie na vás dýchne svou rozmanitostí, a to nejenom přírodní, ale také geografickou. Na velké územní rozloze naleznete savany, lesy, ale také řadu vodních toků. Je to například přítok Nilu Kagera nebo Viktoriino jezero. Za zmínku stojí i řeky Eyasi, Tanganika a Malawi. Významnou součástí Tanzanie jsou mangrovové lesy, ale i další součásti země. Ty jsou tvořeny třemi významnými ostrovy Mafia, Pemba a Zanzibar.

Čtěte více
Rychlé informace
Hlavní město Dodoma
Úřední jazyk svahilština, angličtina
Rozloha 945 087 km²
Oficiální měna tanzanský šilink
Hlavní náboženství křesťanské, muslimské
Časové pásmo UTC+3
Podnebné pásmo tropické
Létá přímá linka z Prahy? ne

Co lze dělat v Tanzanii

Dovolená v Tanzanii může nabývat nejrůznějších podob. Vzhledem k tomu, že se vydáte do země plné divokých zvířat, je jednou z nejoblíbenějších aktivit safari. Poznávání fauny a flóry z korby džípu bude jistě nezapomenutelným zážitkem. Vyrazit lze i na nejrůznější treky do národních parků Tanzanie. Pokud se budete pohybovat přímo u pobřeží, neměli byste zapomínat na potápění a šnorchlování. Rozlehlé pláže pak vybízí k nekonečné relaxaci a pohodě. Zajímat se můžete také o bohatou kulturu země v rámci nejrůznějších oslav a akcí. Zábavné je i nakupování na tamních bazarech a trzích.

Vaším cílem by se mělo stát i několik významných měst a míst. Patří mezi ně například město Dar es Salaam, kde se nachází Národní muzeum a spousta překrásných pláží. Z přírodních skvostů jednoznačně vede Chráněné území Ngorongoro, kde jsou sopečné kaldery, Národní park Serengeti s největší migrací savců, Natronové jezero a oblast Kiwi Kisiwani, kde je velká kongregační mešita a palác Husuni Kubwa. Jestliže budete mít při poznávání Tanzanie dostatek času, pak vyrazte k jezeru Manyana, podívejte se do Rokle Olduvai, zabrouzdejte na nejvyšší horu Tanzanie zvanou Kilimandžáro a nezapomínejte ani na ostrov Zanzibar.

Místní kuchyně

Kuchyně v Tanzanii je poměrně pestrá a různorodá. Podle oblasti, do jaké se vydáte můžete vybírat z místních ingrediencí, mezi které patří například mořské plody, ale i kuřecí maso. To vše doplněno sezónním ovocem a zeleninou. Často jsou to banány, mango, papája nebo ananas. Milovníci kuřecího masa musí ochutnat pokrm zvaný Kuku Choma, což je ve své podstatě originálně grilované kuře. Populární je také zeleninová kaše Matoke nebo indické jídlo Čapatí. Jestliže dáváte přednost mořským plodům, zaměřte se na pokrm s názvem Catch of the Day, což může být lahodný mečoun nebo barakuda. Pochutnat si bezpochyby můžete i na vegetariánské stravě, která je velice bohatá na ovoce a zelinu. Obávat se není třeba ani toho, že byste nesehnali běžné jídlo, jakým je například pizza.

Zobrazit volné termíny

Oblíbené hotely: Tanzanie

 • od 34 691 Kč
  Mandhari Villa & Resort
  Tanzánie
 • Constance Aiyana
  Tanzánie
 • od 33 057 Kč
  Sea Crest
  Tanzánie

Afrika - další destinace

9.3Výjimečné
7.7Dobré
6.6Dobré
8.5Skvělé
9.5Výjimečné
8.5Skvělé
Demokratická republika Kongo
Průvodce pro Demokratickou republiku Kongo