Afrika

Bezpečnost v Tanzanii

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Je Tanzanie bezpečná?

Tanzanii lze považovat obecně za bezpečnou zemi, pokud však budete dodržovat několik cestovatelských zásad. Například nenechávejte na plážích drahé věci, když jste v moři. Nenoste sebou vysokou hotovost a cennosti. Nepouštějte se na noční procházky do odlehlejších lokalit, kde hrozí přepadení.

Obezřetnější byste měli být také při využívání městské hromadné dopravy nebo taxíků. I na těchto místech jsou často hlášeny krádeže, a to především vinou nepozornosti cestovatelů.

Na co si dát v Tanzanii pozor?

Vzhledem k tomu, že některé části země jsou spojeny s muslimským náboženstvím, měli by především ženy v takových lokalitách dodržovat jedno základní pravidlo. Neukazujte svá kolena ani ramena. To platí dvojnásob v odlehlejších částech Tanzanie.

Muži se naopak budou dostávat do kontaktu s řadou tamních žen, které jim na ulici budou nabízet svá těla. Tyto nabídky lze ale bez problému a služně odmítnout.

Zvykněte si na to, že v Tanzanii je třeba zdravit, i kdybyste ve svahilštině znali jen tento pozdrav. Na místní obyvatele budete působit daleko lepším dojmem.

Přírodní katastrofy

Pravděpodobně jedinou přírodní katastrofou mohou být v Tanzanii zemětřesení, která přichází jednou za delší čas a můžou nabývat vyššího stupně. Vždy se řiďte bezpečnostními pokyny souvisejícími s tímto nebezpečím.

Pozor si dávejte i na samotnou přírodu, respektive divoká zvířata. Rozhodně se nevydávejte do volné přírody bez předchozí přípravy nebo dobrého průvodce.

Postoj k alkoholu

S dostupností alkoholu nebudete mít v Tanzanii problém hlavně v částech země, kde není muslimské vyznání. Alkohol je přístupný jak v restauracích a barech, tak v běžných supermarketech. Opakem toho jsou muslimské lokality, kde je to s dostupností alkoholu složitější a není ani doporučováno konzumovat jej na veřejnosti.

Podmínky vstupu do země v souvislosti s opatřeními proti šíření Covid-19

Tanzanská vláda od 29. dubna 2020 nezveřejňuje informace o vývoji epidemie covid-19 v zemi. Situaci v zemi tedy nelze vyhodnotit, a proto se cesta na Zanzibar v současné době nedoporučuje. Pokud se přesto k cestě rozhodnete, komerční lety jsou stále v provozu.

Negativní test na koronavirus budete potřebovat pouze v případě, je-li vyžadován leteckou společností nebo zemí původu. Vyšetření s případným testem a případnou následnou karanténou budou muset podstoupit cestující vykazující příznaky respiračních onemocnění. 

Před vstupem do země je nutné vyplnit formulář Health Surveillance Form.

Důležité kontakty

Velvyslanectví České republiky v Nairobi

Tende Drive 745

Lavington

00100 Nairobi

P.O.Box 25639

Email: nairobi@embassy.mzv.cz

Oblíbené hotely: Tanzanie

 • Mandhari Villa & Resort
  Tanzánie
 • od 55 270 Kč
  Royal Zanzibar Beach Resort
  Tanzánie - Zanzibar
 • Palumbo Reef
  Tanzánie
 • VOI Kiwengwa Resort
  Tanzánie - Zanzibar
 • od 47 989 Kč
  Diamonds Mapenzi Beach
  Tanzánie - Zanzibar
 • PalumboReef Beach Resort
  Tanzánie - Zanzibar
 • Palumbo Waves
  Tanzánie - Zanzibar
 • Constance Aiyana
  Tanzánie
 • Sea Crest
  Tanzánie