Zanzibar

Průvodce pro Nungwi

24°C
Aktuálně
26°C
Průměrně

Nungwi

Běloskvoucí písek a azurově modrá voda. Čerstvé kokosy a tropické slunce. Takové jsou pláže u vesnice Nungwi na ostrově Zanzibar. Toto místo si pro vás připravilo velkou porci odpočinku s dávkou exotiky. Vesnice Nungwi je třetí největší na ostrově Zanzibar a najdeme ji úplně na severu. Leží na poloo...

Běloskvoucí písek a azurově modrá voda. Čerstvé kokosy a tropické slunce. Takové jsou pláže u vesnice Nungwi na ostrově Zanzibar. Toto místo si pro vás připravilo velkou porci odpočinku s dávkou exotiky. Vesnice Nungwi je třetí největší na ostrově Zanzibar a najdeme ji úplně na severu. Leží na poloostrově se stejným jménem. Ze Zanzibar city se sem dostanete autem za hodinu a půl. V Nungwi žije 5 300 stálých obyvatel. Osvěžíte se tu ve vlnách Indického oceánu. Zanzibar je oficiálně součástí africké Tanzánie. Kdybyste tu hledali, jak se na Zanzibar dostat, ptejte se po místě Unguja, tak se totiž Zanzibar jmenuje v místní svahilštině.

Nungwi původně vzniklo jako malá rybářská vesnice.  Dnes je to místo, které žije z velké části z turismu. Je to jedno z nejoblíbenějších středisek ostrova. Klasická domorodá atmosféra tu ale zůstává. Je tu několik resortů s nádhernými bazény a tropickým ubytování, kde si můžete užít svůj zasloužený odpočinek. Živější část města je na západě. Je tu více různých barů, obchodů a hotelů. Ve východní částí Nungwi vás čeká spíše klid.

Čtěte více
Rychlé informace
Úřední jazyk svahilština
Oficiální měna tanzanský šilink (TZS)
Hlavní náboženství islám
Časové pásmo UTC+3
Podnebné pásmo tropické
Létá přímá linka z Prahy? ne

Zajímavá místa a památky destinace Nungwi

Co lze dělat v Nungwi

Většina aktivit, které se vám v Nungwi nabízejí, mají co dělat s oceánem. Je to místo, kde si užijete dokonalý relax na bílých plážích s osvěžením ve vlnách. Můžete se tu také vydat šnorchlovat a pozorovat bohatý podmořský život. Milovníci větších hloubek se mohou v Nungwi potápět i s výstrojí. Je tu několik potápěčských škol, kde vás mohou zaškolit i pokud jste potápění ještě nikdy nezkoušeli. Mořský život vám může být velmi blízko v přírodním akváriu Baraka v Nungwi. Tady si zaplavete s mořskými želvami. Můžete je pozorovat nebo je hladit po krunýřích.

Trochu dále od vody se můžete vydat na procházku městem a některá místa vám ještě odkryjí pravou africkou kulturu. V místí galerii Dr Bulugu Gallery si můžete prohlédnout africké umění pod plátěným stanem. Také tu můžete navštívit jeskyně se jménem Tazari. Uvnitř najdete krásné krystalické kamenné útvary.

A pokud budete v Nungwi hledat zábavu, uvolnění a dobré jídlo, město Nungwi je plné různých restaurací a barů. Ochutnáte tu místní kuchyni i klasické evropské pokrmy. Turisté tu také rádi ochutnávají mořské plody, s jejich přípravou mají místní kuchaři mnoho zkušeností.

Specifika místní kuchyně

Kuchyně Zanzibaru je poznamenaná mořem, které jej obklopuje ze všech stran. Velký vliv na místní pokrmy mělo také mísení kultur. Úchvatné pláže během historie lákaly lidi z různých koutů světa a ti sem s sebou přiváželi své stravovací návyky. Oblíbenou ingrediencí jsou tu plody moře. Jídlo z Nungwi je také příznačné různým kořením, často i velmi výrazným. Typický pokrm je například byriani. Je to směs rýže a masa ochucená kořením jako je skořice, kari, zázvor, kmín nebo kardamon. Sorpotel je jídlo, které vzniklo fúzí Indie a Portugalska a podává se na Zanzibaru. Jsou to vařené vnitřnosti, nejčastěji játra a jazyk, v omáčce z octu s kořením masala. Podává se s rýží. Další delikatesou je Urojo. Je to pokrm na styl polévky z kokosového mléka s falafelem, vařenými vejci, cibulí, zeleninou a různým kořením. Typickým dezertem je tzv. kořeněný chléb. Je to dezert podobný jako banana bread ale jsou v něm přimíchaná skořice a čokoláda.

Počasí

Teploty se na tropickém Zanzibaru drží celý rok okolo 30 °C. Zimy se tu tedy opravdu obávat nemusíte. Pro rozhodnutí, kdy vyrazit do Nungwi, je důležité období dešťů a sucha. Nejvíce tu prší od března do května. To jsou deště na denním pořádku a jsou velmi prudké. Nejméně prší v lednu a únoru a poté ještě od června do září. V listopadu a prosinci se zase déšť trochu vrací ale ne v tak velké míře.

Bezpečnost

Ačkoli naprostá většina výletů do Tanzanie proběhne bez problémů, občas se tu objevují problémy s krádežemi nebo napadením. Pokud se tu budete pohybovat po ulicích, buďte obezřetní a je lepší být ve skupině. Dávejte si pozor na své peníze a cestovní doklady. Doporučené opatření je rozdělit své peníze na dvě části a nosit je odděleně, ať máte v případě krádeže nějakou rezervu. Stejně tak je praktické pořídit si alespoň kopie cestovních dokladů. V automobilech se zamykejte a nenechávejte v nich své věci bez dozoru. Když budete na Zanzibaru řídit, dávejte na silnicích pozor a předvídejte situaci. Doprava je tu někdy značně divoká. Na některé cesty je také možné vydat se jen s terénním vozem. Ve městě jsou také výrazná menšina muslimové. Je proto uctivé se alespoň částečně zahalovat, ženy by neměly nosit příliš krátké šortky nebo velké výstřihy. Homosexualita je v Tanzanii protizákonná, za takové projevy, byste mohli být pokutování.

Měna

Nungwi je pro nás poměrně levné místo. Ceny jsou tu většinou srovnatelné s těmi českými. Na místě budete potřebovat tanzanský šilink. Když jej směníte, za 100 šilinků dostanete 1,3 Kč. Za jídlo v restauraci zaplatíte průměrně 150 Kč. Káva vás bude stát 60 Kč a voda do skelničky objemu 0,3 l je za 16 Kč. Když budete nakupovat v obchodě, chléb bude stát 13 Kč, 1 kg banánů je za 91 Kč a 1 kg kuřecího masa stojí 90 Kč. Když si budete chtít koupit láhev vína, připravte si více peněz, stojí průměrně 250 Kč. Za balíček cigaret naopak moc neutratíte, zaplatíte 58 Kč. Když tu budete tankovat, za litr benzínu dáte průměrně 30 Kč. Ceny ubytování v hotelu tu začínají na 800 Kč za noc pro dva. Průměrná cena je kolem 1500 Kč za dvoulůžkový pokoj na noc.

Doprava

Dopravu na Zanzibar musíte vzhledem k jeho poloze zvolit letecky. Letenky z Prahy začínají na cenách kolem 15 tisíc Kč a běžně krouží kolem 20 tisíc Kč. Na cestě pak strávíte průměrně 15 hodin a vždy vás čeká alespoň jedno mezipřistání. Přistanete v největším a hlavním městě ostrova Zanzibar Town.

 • Z letiště se můžete do Nungwi přepravit autobusem. Autobusy odjíždějí každou půl hodinu z Darajni Terminalu.
 • Další forma dopravy je tzv. daladala. Jsou to menší nákladní auta, které mají korbu upravenou pro sezení, nebo minibusy, které jezdí po pravidelné trase.
 • Ve městě už se můžete na většinu míst dostat pěšky. Navíc může většina vašich procházek vést po pláži, jelikož se táhne téměř podél celého Nungwi.
 • Pokud si budete půjčovat automobil, abyste se projeli po ostrově, myslete na to, že některé cesty jsou ve špatném stavu a zvláště v období dešťů tu budete potřebovat terénní vozy.

Zobrazit volné termíny

Oblíbené hotely: Zanzibar

 • Smiles Beach Hotel
  Zanzibar - Nungwi
 • Tanzanite Beach Resort
  Zanzibar - Nungwi
 • Diamonds Star Of The East
  Zanzibar - Nungwi
 • Riu Palace Zanzibar
  Zanzibar - Nungwi
 • Hotel Warere Beach
  Zanzibar - Nungwi
 • Riu Palace La Gemma
  Zanzibar - Nungwi
 • od 45 829 Kč
  Nungwi Dreams
  Zanzibar - Nungwi
 • od 49 990 Kč
  Hotel Hilton Doubletree Resort
  Zanzibar - Nungwi
 • od 43 890 Kč
  4,8Dobré
  Riu Palace Zanzibar (Ex. Hideaway Of Nungwi Resort)
  Zanzibar - Nungwi
 • od 27 690 Kč
  4,1Dobré
  Mnarani Beach Cottages
  Zanzibar - Nungwi
 • od 46 023 Kč
  4,6Dobré
  Royal Zanzibar Beach Resort
  Zanzibar - Nungwi
 • od 35 419 Kč
  4,1Dobré
  Sandies Baobab Beach
  Zanzibar - Nungwi

Afrika - další destinace

9.3Výjimečné
7.7Dobré
6.6Dobré
8.5Skvělé
9.5Výjimečné
8.5Skvělé
Demokratická republika Kongo
Průvodce pro Demokratickou republiku Kongo