Last minute dovolená - Slevy až -60 %

Jak ušetřit v zahraničí při placení? Využijte elektronické peněženky. Víte, jaké?

Jak ušetřit v zahraničí při placení? Využijte elektronické peněženky. Víte, jaké?

Při cestě do zahraničí je nutné nezapomínat na výměnu peněz, českými korunami zaplatíme pouze u nás. V mnoha zemích si ale nevystačíme ani s hlavním platidlem Evropské unie, především pak ve vzdálenějších destinací je zapotřebí počítat s dvojí směnou. Lze si ale platbu v zahraničí nějak ulehčit?

Pokud banka nevede ve svém ceníku vámi vybranou zahraniční měnu, pak se při platbě peníze nejdříve převedou na eura a až poté na české koruny. Disponujete-li však alternativní platební kartou, můžete si placení v zahraničí výrazně ulehčit.

Je libo v zahraničí kreditní karta?

1. Twisto

Twisto je kreditní karta, u které se navyšuje limit na útratu na základě platební morálky. Skvělou volbou je například pro dovolenou v zahraničí, kde si plánujete pronajmout automobil. Půjčovny obvykle:

  • vyžadují kreditní kartu,
  • blokují vysokou částku.

Kartu Twisto lze navíc využít i jako platební bránu ve více jak 600 českých e-shopech. Peníze, které s Twistem utratíte, vždy dorovnáte následující měsíc. 

Nechcete v zahraničí utrácet cizí peníze?

Pokud se vám nelíbí představa užívat si v zahraničí za cizí, můžete využít i jednu z platebních karet, kde disponujete pouze vlastními penězi.

2. Revolut

Platební karta od londýnské společnosti vám skvěle poslouží především v rizikových destinacích, kdy se bojíte o své úspory. Na dovolenou tak můžete vyrazit jen s tolika penězi, kolik potřebujete, částku si převedete do své nové virtuální peněženky a zbytek necháte na svém účtu. A jaké jsou výhody Revolut karty?

  • Při ztrátě ji lze okamžitě zablokovat.
  • Na kartu lze nabít peníze v několika měnách i kryptoměnách.
  • S kartou lze v zahraničí i vybírat.
  • V rámci placené verze získáte výhodné cestovní pojištění.

3. Monese

Platební karta Monese je oproti kartě Revolut značně omezená ve svých funkcích. Jedná se o britský produkt, který nejvíce oceníte právě ve Velké Británii, kdy vám karta pomůže k získání místního bankovního účtu. Navíc k aplikaci a kartě dostanete i IBAN, což přijde vhod všem, kteří vyráží do Anglie za prací. 

4. TransferWise

Na platební kartu TransferWise si můžete dobít vlastní peníze a využít ji tak v zahraničí jako zlatou rezervu. Nevýhodou je, že převod peněz je zpoplatněný, mezi největší výhody pak patří:

  • možnost využití ve 45 světových měnách,
  • zdarma vedení účtu v EUR, GBP, AUD a NZD,
  • možnost platit v měně obchodníka,
  • výběry z bankomatu.

5. Curve

Curve je tzv. elektronickou peněženkou, jejíž součástí je i platební karta. Tentokrát ale na kartu nedobíjíte peníze, v aplikaci k ní přidáváte vlastní platební karty. Při placení pak vždy zvolíte tu kartu, ze které chcete, aby se vám peníze strhly. Díky tomu nemusíte v cizině chodit s peněženkou plnou karet, stačí mít u sebe jen jednu hlavní a platit lze se všemi.

6. Big Pay

Pokud míří vaše kroky do Asie, rozhodně pouvažujte nad malajskou kartou s virtuální peněženkou BigPay. Její výhodou jsou spjaty především s letenkami u AirAsia. Budete-li kartou v zahraničí platit, získáte slevy na produkty a zároveň nasbíráte body, které můžete použít při koupi zmiňovaných letenek. Při cestování po Asii s kartou výrazně ušetříte.

0 komentářů
Chcete-li přidat komentář, musíte se přihlásit. Pokud nemáte účet, registrujte se.