Last minute dovolená - Slevy až -60 %

Jaké mobilní aplikace usnadní cestování? Pomohou nejen s dopravou a ubytováním

Jaké mobilní aplikace usnadní cestování? Pomohou nejen s dopravou a ubytováním

Vydáváte se poznávat krásy zahraničních destinací? Preferujete cestování na vlastní pěst? Přejete si cestování ulehčit? Pak nezapomínejte na cestovatelské aplikace. Mobilní aplikace pro turisty vám pomohou s dopravou i ubytováním a nahradí turistické průvodce.

Mapy pro lepší orientaci

Přestože by každý ostřílený cestovatel měl mít správný orientační smysl, ne vždy tomu tak je. Proto není ostudou, když se během svých cest spolehnete na mobilní aplikace a digitální mapy. V mobilu nesmí chybět základní aplikace v podobě Mapy.cz či Google Maps

Ačkoliv Mapy.cz od Seznamu jsou mezi uživateli vnímány pouze pro výlety po Česku a Slovensku, dávno již tomu tak není. Mapy.cz totiž poskytují mapové podklady celého světa, a to i v offline podobě. K prohlížení a navigaci tak nepotřebujete připojení k internetu, mapu dané země si stačí stáhnout.

Aplikace pro snadnou dopravu

Řešíte, jak se dostat z letiště do hotelu, do centra metropole nebo za kulturní památkou? Pak vám jistě přijdou vhod dopravní mobilní aplikace. Pro suplování klasických taxíků využijte dopravní službu Uber. Předem se ale informujte, že v dané destinaci je služba aktivní.

Pokud byste rádi cestovali veřejnou dopravou, ale jízdní řády vám dělají problémy, vyzkoušejte aplikaci Moovit. Aplikace umožňuje nejen vyhledávat spoje veřejné dopravy, ale zároveň pomůže najít nejbližší zastávku. Jakmile nastoupíte do autobusu, tramvaje či metra a stisknete v aplikaci tlačítko Let´s go, aplikace sama ohlídá trasu a upozorní na blížící se cílovou zastávku.

Praktický cestovatelský průvodce

Ať už se chystáte na cestování po evropských metropolích či poznávání krás Ameriky, nezapomínejte na přísun ověřených turistických informací.  Informovanost usnadní kvalitní turistický průvodce. Mezi nejoblíbenější turistické průvodce patří aplikace Triposo, která sbírá informace z Wikipedie a dalších veřejných zdrojů. Poté je uživateli nabízí v přehledné podobě.

Druhým oblíbeným průvodcem je aplikace Lonely Planet Traveller, která patří stejnojmennému světovému vydavateli turistických průvodců. Některé informace k destinacím jsou zdarma, za ostatní si ale připlatíte.

Jaké aplikace využít k ubytování?

Zapomínat nesmíme ani na ubytování, které je nejdůležitějším aspektem všech cest. Pokud zrovna nepatříte mezi turisty, kteří preferují nocování pod širákem, pak jistě víte, že ubytování v cizích destinacích ulehčují aplikace Booking, Airbnb a Couchsurfing

Zatímco známá aplikace Booking slouží k rezervování pokojů v hotelích a penzionech, Airbnb je zaměřeno na krátkodobý pronájem pokojů u místních obyvatel a Couchsurfing slouží na principu sdíleného ubytování. Podmínkou je nabídnout své ubytování ostatním turistům. Slušností v rámci Couchsurfingu je hostitele odměnit malým dárkem.

0 komentářů
Chcete-li přidat komentář, musíte se přihlásit. Pokud nemáte účet, registrujte se.