Víkend v Marsei 2017 | Cestopis | cKlub.cz

Víkend v Marsei 2017

10. 04. 2019 - baja

Na víkend do krásného francouzského města Marsei.

Víkend v Marsei

Ještě před odletem na Floridu jsme se vydali na víkend do tohoto krásného města. Letenky jsem sehnal za docela dobré peníze s Volotea, což je low cost dopravce, ale musím říct, že vše úplně v pohodě. Po příletu na letiště, které je docela vzdálené od města musíte vyhledat autobusovou zastávku, kde jezdí transfery do města. Cesta vás vyjde na 14 EU a zabere zhruba hodinu. Příjezd je na hlavní nádraží, kde jsme sedli na metro a jeli k našemu hotelu, kde jsme jen vyhodili kufry a šli jsme se projít pěšky k přístavu.

Jelikož bylo kolem 14:00 většina restaurací má zavřeno nebo zavírá, což je docela problém. Nakonec jsme našli skvělou rodinnou restauraci koušiček od přístavu. Jmenuje se Le Petit Cabanon a určitě můžu doporučit. Po pozdním obědě jsme si šli projít přístav a vydali se zpět na hotel.

Sobota

Ráno jsme se snažili vyrazit co nejdříve, abychom stihli loď na ostrov Les Isles. Lístek koupíte přímo v přístavu. Cesta lodí zabere asi 30 minut a můžete si krásně prohlídnout město a přístav, který je opravdu hodně velký a moc pěkný. Jakmile se dopravíte na ostrov doporučuji mrknout na mapu tras a nějakou si vybrat. Na ostrově je spousta starých pevností a pěkných míst, takže záleží na vás kam se vydáte. Určitě si vemte nějaké pití a něco malého na zub, protože krom přístavu zde nic není. Restaurace nejsou taky nic moc a je dobré vybírat podle TripAdvisor.

Po návratu na pevninu jsme měli za cíl projít si historické centrum Marsei. První zastávka Musée des Docks Romains, kde se můžete podívat na vykopávky starého doku. Vstupné bylo zdarma a podívat se můžete na pozůstatky amfor a vizualizaci jak to dříve vypadalo. Nevýhoda je, že je vše pouze ve francouzštině, takže to chce použít translator. Pokračujeme dále uličkami k Musée d’Archéologie Méditerranéenne, kde se nám povedlo opět získat vstupné zdarma.Muzeum je rozdělené na více částí, přes různé artegakty z vykopávek až po expozici rituálních trofeí

Po prohlídce muzea se utíkali zpět k přístavu abychom si prohlédli Cathédrale La Major, kterou musíte určitě vidět, protože patří k nejvíce známím katedrálám v Marsei. Pokračujeme dál k přístavu kolem futuristické stavby Mucem až k pevnosti Fort Saint-Jean, kterou si můžete také projít a jsou zde pěkné výhledy :)

Neděle

Další den pokračujeme prohlídkou města. Hned před hotelem sedáme do Uberu a jedeme směr Château Borely. Jedná se o menší zámeček v kterém zrovna byla výstava Decorative Arts and Fashion. Některé pokoje jsou opravdu velice krásné a honosné a vše si můžete v klidu projít.

Pokračujeme dále na pobřeží, kde je v místním parku výstava draků, což bylo samo o sobě dost zajímavé. Někteří draci měli opravdu šílené rozměry a zajisté nechyběl ani Krtek.

Bereme opět Uber a jedeme směr Basilique Notre-Dame de la Garde, což je asi nejdůležitější památka v Marsei. Můžete se sem vydrápat pěšky, ale v rámci úspory času doporučuji ten taxík. Bazilika stojí na 154 metrů vysoké skále a byla postavena v letech 1853-1864. Každoročně ji navštíví více než 1,5 milionu turistů, takže je to trochu masakr. Interiér je opravdu moc pěkný a také se vám naskytne krásný výhled na celou Marsei.

Dolů jsme to už seběhli a cestou se ještě zastavili mrknout na Abbaye Saint-Victor, kde můžete mrknout na kryptu a projít si velice "tajemné" místo. Druhý den v pondělí máme namířeno zpět do Prahy. Výlet určitě pěkný a rádi se sem vrátíme. Marsei je opravdu moc pěkná.

0 komentářů