Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Asie

Bezpečnost v Afghánistánu

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Je Afghánistán bezpečný?

Bezpečnostní situace v Afghánistánu je velice špatná. Vzhledem k tamním válečným konfliktům hrozí všem turistům teroristické útoky, přepadávání a únosy. Proto se nedoporučuje cestovat do této země, což je ostatně i oficiálním stanoviskem České republiky.

Přírodní katastrofy

Afghánistán je nebezpečnou zemí nejenom kvůli tamní situaci. V některých lokalitách vás čekají také přírodní nástrahy. A to třeba v období dešťů, kdy dochází k lokálním záplavám a nebezpečným sesuvům půdy.

Na co si dát v Afghánistánu pozor?

Pokud nedáte na doporučení České republiky, a přesto vyrazíte do Afghánistánu, dávejte si pozor v podstatě na každém kroku. Je důležité pohybovat se jen na místech, kde jsou zabezpečené zóny a komunikovat jen s důvěryhodnými lidmi. Zároveň nezapomeňte svůj pobyt v zemi nahlásit na Velvyslanectví České republiky v Islámábádu, včetně těch nejmenších detailů, kam se chystáte a kde plánujete nocovat.

Je pravdou, že většina tamních obyvatel je maximálně vstřícná a vždy a za všech okolností vás pohostí. Problém je však ten, jak poznat ty dobré lidi od těch špatných, jimiž mohou být teroristé.

Postoj k alkoholu

Vzhledem k tomu, že v Afghánistánu v plné míře převládá islámské náboženství, je z principu alkohol zakázaný. Je však pravdou, že jeho konzumace probíhá i přes tento zákaz. Dostupný je především na černém trhu. Jediným oficiálním místem, kde se turista může dostat k alkoholu byly v dřívějších dobách luxusnější restaurace.

Důležité kontakty

Velvyslanectví České republiky v Kábulu

St. No. 10, House No. 337

Wazir Akbar Khan

Kabul

Tel.: +93/798417418

Email: kabul@embassy.mzv.cz