Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Asie

Časté otázky cestovatelů do Afghánistánu

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Často kladené otázky

Dá se platit dolarem?
Ano, na kterých místech budete moci použít americké dolary. Může se ale stát, že kurz při takové platbě nebude moc výhodný. Americký dolar je ideální pro směnu za afghánský afghání.
Dá se platit eurem?
Eura jsou na tom podobně, jako americké dolary. Jejich použití je možná ještě v menším rozsahu. Dostanete za ně však afghánský afghání. Měnu, se kterou se platí po celé zemi.
Dá se domluvit anglicky?
S domluvou v anglickém jazyce můžete mít na spoustě místech problémy. Nejenom, že většina lidí tímto jazykem nemluví, ale mnozí jej dokonce nesnáší, což může souviset s americkou okupací afghánského území. V Afghánistánu se lze primárně domluvit perštinou a paštštinou.
Jaké jsou zde možnosti vnitrostátní dopravy?
Vzhledem k tomu, že Afghánistán je nebezpečnou zemí s vojenskými konflikty a teroristickými útoky, není doporučován v podstatě žádný způsob dopravy po jejím území. Pouze snad jen s vojenským doprovodem. Mimo hlavní a alespoň částečně bezpečná míst není dobré vyjíždět. Ostatně, nebudete mít ani jak.
Jaká je dostupnost internetu v Afghánistánu?
V Afghánistánu je hned několik společností, které poskytují připojení k internetu, které je dostupné. Pokud jde o zahraniční roaming českých operátorů, je spojen s vysokými finančními náklady.
Jaká je průměrná délka letu z letiště Václava Havla?
Do Afghánistánu se z letiště Václava Havla létá vždy minimálně s jedním mezipřistáním. Doba takového letu se pohybuje mezi 11 až 13 hodinami.