Last minute dovolená - Slevy až -60 %

Afrika

Bezpečnost v Alžírsku

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Je Alžírsko bezpečné?

Alžírsko může být nebezpečnou zemí především pro ty, kdo nedodržují bezpečnostní opatření. Vzhledem k tomu, že v zemi platí zvýšené riziko únosů a přepadení, rozhodně se nevydávejte mimo hlavní města sami bez průvodce. I v metropolích dejte přednost turisticky vyhledávaným lokalitám a zapomeňte na odlehlé uličky a čtvrti.

Přírodní katastrofy

Příroda vás může ohrozit hned ve dvou případech. Velké nebezpečí představují vysoké teploty, a to především na jihu země. Raději nikam nejezděte za silného slunečního svitu, popřípadě mějte přikrývku hlavy, používejte opalovací krémy a dodržujte pitný režim. Pokud se vydáte na Saharu, mohou vás ohrozit písečné bouře, takže v tomto směru jezděte pouze se zkušenými průvodci.

Na co si dát v Alžírsku pozor?

Pozor byste si měli dávat například při cestování vlakem. Celkem oblíbenou zábavou některých jedinců je házení předmětů a kamenů do oken vlaků. Ženy by si měly hlídat styl oblékání, který by vzhledem k islámskému náboženství neměl být moc vyzívaný. To platí dvojnásob při návštěvách nábožensky založených míst. V zemi je zakázáno fotografovat vojenské a jakékoliv jiné objekty podobné typu, včetně samotných vojáků a policejních složek. Jestliže se během dovolené v Alžírsku vydáte za poznáváním památek, nikdy z těchto míst neodnášejte žádné suvenýry a věci, protože je to přísně zakázáno. Vzít si můžete jen to, co si zakoupíte.

Postoj k alkoholu

S přihlédnutím k náboženství v zemi je alkohol zakázaný. Dostanete se k němu jen ve vybraných hotelích a zařízeních. Z toho plyne jediné, že jeho konzumaci se můžete věnovat pouze v těchto vyhrazených místech.

Důležité kontakty

Velvyslanectví České republiky v Alžíru

03, Chemin du Ziryab

Alger – Telemly

B.P. 358

Tel.: +213/21/230056

Email: algiers@embassy.mzv.cz