Last minute dovolená - Slevy až -60 %

Afrika

Alžírsko: průvodce

17°C
Aktuálně
17°C
Průměrně
Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu
DZ flag

Alžírsko

Hodnocení průvodce: 8.9

Největší země Afriky je silným lákadlem pro spoustu cestovatelů. Destinace spojená se zvědavostí tamních obyvatel a jejich vstřícností, krásnou přírodou a spoustou historických památek. Staré římské stavby ve vás vyvolají pocity minulosti a stanou se velkou turistickou atrakcí. Alžírsko si vás získá svou rozmanitostí, která je zpozorovatelná mezi přímořskou živou oblastí a písečnými dunami. Ty ostatně pokrývají dvě třetiny této země. Poznání Alžírska bude vždy probíhat za příjemného teplého počasí. Vidět budete jak červené hory a jejich bílé vrcholky, tak charismatická města a oázy klidu zasazené do pouští. To je unikátní tvář ryzí Afriky, jež vás zaujme každým svým kouskem.

V Alžírsku narazíte nejčastěji na písek. Je to písečná poušť Sahara, která se pozvolna táhne k pohořím, jakými jsou Tassilli a Ahaggar. Překrásné horské hřebeny vám ostatně nabídne pověstný Atlas. I když je 80 % země spojeno s nulovou vegetací, zbývající část Alžírska přináší dostatek zeleně a života. Ze Sahary se mimochodem můžete přemístit i do přímořské oblasti ke Středozemnímu moři. Dovolená v Alžírsku je něčím netradičním a do značné míry i nezapomenutelným.

Průvodce pro oblíbené destinace: Alžírsko

Co navštívit v Alžírsku

Spoustu času budete v Alžírsku trávit určitě ve větších městech, kde se lze věnovat poznávání významných pamětihodností a důležitých míst. V tomto směru celkem úspěšně funguje tzv. městská turistika. Velkým lákadlem jsou treky, které můžete absolvovat v horských pásech Alžírska. Dobrodružné povahy určitě okusí výlety v terénních autech nebo na čtyřkolkách mezi dunami slavné Sahary. A pokud byste se pohybovali v blízkosti moře, jednoznačně vedou vodní aktivity a poznávání podmořského světa.

Mapa Alžírska je na první pohled plná zlatavého písku. To vás však nezastaví při prozkoumávání této země. Začít můžete například v hlavním městě Alžír. Tam navštivte oblíbenou čtvrť Kasba, katedrálu Notre Dame d´Afrique, Památník mučedníků a v neposlední řadě i jednu z nejstarších mešit v zemi Djama´a el Kébir. Kromě Sahary můžete navštívit Národní park Tassili N´Ajjer a údolí M´Zab Valley, ve kterém se nachází hned pět měst. Mezi další unikáty Alžírska patří most Sidi M´Cid u města Constantine, městečko Djémila zapsané na seznamu UNESCO, přírodní pevnost Batna, město Annaba s královskou rezidencí Hippo Regius a Národní park Gouraya. V Alžírsku si jednoduše každý najde to své.

Místní kuchyně

Na alžírské kuchyni oceníte především její rozmanitost. Mísení nejrůznějšího koření, zeleniny, ovoce, obilovin, ale také kuřecího a jehněčího masa. Tohle všechno patří neodmyslitelně k Alžírsku stejně, jako například kuskus a vybrané omáčky. Při návštěvě této země byste měli okusit hned několik národních pokrmů. Je to například tradiční arabský chléb Khabz, dále kuskus upravovaný dle tajných receptur Berberů, cizrnu a pokrm zvaný Merquez. Pod ním si představte pikantní jehněčí klobásu, která si pohraje s vašimi chuťovými pohárky. K snídani můžete ochutnat tradiční míchaná vajíčka Chakchouka na alžírský způsob. A pokud byste chtěli po obědě ještě něco sladkého, okuste Halwa, speciální druh cukroví, v němž velkou roli sehrává hlavně med a cukr.

Afrika - další destinace

9.3Výjimečné
7.7Dobré
6.6Dobré
8.5Skvělé
9.5Výjimečné
8.5Skvělé
Demokratická republika Kongo
Demokratická republika Kongo: průvodce