Afrika

Časté otázky cestovatelů do Alžírska

Často kladené otázky

Dá se platit dolarem?
Ano, na některých místech zaplatíte americkými dolary. Jsou to například taxi služby, hotely a některá turistická střediska.
Dá se platit eurem?
I euro lze v omezené míře použít pro placení některých služeb a zboží. To platí spíše pro velká města.
Dá se domluvit anglicky?
Vzhledem k tomu, že Alžírsko vyhledává řada turistů, místní jsou schopni komunikovat v angličtině, a to především na místech souvisejících s turistickým ruchem. Neměli byste však počítat s angličtinou na vyšší úrovni.
Jaké jsou zde možnosti vnitrostátní dopravy?
Jednou z možných variant pohodlnějšího cestování po Alžírsku je vypůjčení automobilu. Ideálně s pohonem všech čtyř kol vzhledem k tomu, že země je pokryta především pískem. Na druhou stranu není doporučováno opouštět hlavní trasy, protože hrozí riziko přepadení. Alternativou se pak stávají bezpečnější autobusy a železnice. Komfort už ale bude o úroveň nižší. Ať už se budete chystat kamkoliv, raději si dopředu zjistěte odjezd spoje, protože přehlednost a pravidelnost jízdních řádů nepatří k výsadám Alžírska.
Jaká je dostupnost internetu v Alžírsku?
Připojení k internetu máte možnost řešit buď v hotelu nebo prostřednictvím internetových kaváren ve větších městech. Pokud nechcete využívat datového balíčku českého operátora, vyplatí se vám investovat do SIM karty alžírských poskytovatelů mobilních služeb.
Jaká je průměrná délka letu z letiště Václava Havla?
Do Alžírska se z letiště Václava Havla můžete dostat za 5,5 hodiny a více podle toho, kudy poletíte.