Bezpečnost v Ázerbájdžánu - kriminalita a bezpečnostní rizika | cKlub.cz
Asie

Bezpečnost v Ázerbájdžánu

Je Ázerbájdžán bezpečný?

V Ázerbájdžánu můžete očekávat průměrnou kriminalitou, která je běžná i v mnoha evropských zemích. Pokud se budete pohybovat ve velkých městech, rozhodně si dávejte pozor na své osobní věci. Docházet totiž může k jejich krádežím. Na mysli máme hlavně peníze, osobní doklady, cennosti a mobilní telefony.

Z pohledu bezpečnosti je také vhodné vyhýbat se vybraným oblastem v zemi, jakou je kupříkladu Náhorní Karabach, kde v minulosti docházelo k válečným rozbrojům a dodnes není toto působiště považováno za bezpečné.

Přírodní katastrofy

Ázerbájdžán je světovou destinací, které se jakékoliv přírodní katastrofy obloukem vyhýbají. V tomto ohledu se tedy nemusíte čehokoliv obávat.

Na co si dát v Ázerbájdžánu pozor?

Připravte se na to, že v Ázerbájdžánu převládá hlavně islámské náboženství, takže při návštěvě země byste měl ctít tradice a společenské zvyky místních obyvatel. Mnohé to vypovídá i o tom, jak se budete oblékat. Především ženy by měly dbát na dostatečné zahalení některých partií těla, jakými jsou kolena, dekolt a ramena. Zároveň se připravte na to, že tamní lidé jsou velice milí, vstřícní a objímání mezi muži s polibky na tvář není ničím neobvyklým, ale projevem vřelého přivítání.

Postoj k alkoholu

Muslimské vyznání se samozřejmě promítá do dostupnosti alkoholických nápojů, které v zemi nejsou konzumovány. I přesto na ně narazíte ve spoustě podnicích. Výjimkou dokonce nejsou ani venkovní zahrádky s točeným pivem. Jeho konzumace není ale tak běžná, jako u nás.

Důležité kontakty

Velvyslanectví České republiky v Ázerbájdžánu

Caspian Plaza

ulice Jafar Jabbarli 44

AZ-1065 Baku

Tel.: +994-12-4368555

Email: baku@embassy.mzv.cz