Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Asie

Časté otázky cestovatelů do Ázerbájdžánu

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Často kladené otázky

Dá se platit dolarem?
Pravděpodobně jen výjimečně za některé služby. Jinak americký dolar je měnou, za kterou získáte ázerbájdžánský manat.
Dá se platit eurem?
Platba eurem je obdobná jako u amerického dolaru, tedy zcela minimální. Euro je vhodnou měnou pouze ke směně za ázerbájdžánský manat.
Dá se domluvit anglicky?
Angličtinu upotřebíte pouze v turistických centrech a v rámci služeb typu hotely a restaurace. Mimo hlavní města je to s angličtinou horší, a daleko více převládá ruský jazyk.
Jaké jsou zde možnosti vnitrostátní dopravy?
Jako nejlepší způsob dopravy se v Ázerbájdžánu jeví pronájem automobilu. Ten je cenově dostupný a umožní vám zajet si kam budete chtít. Poznat tak můžete i odlehlejší části země a přírodní skvosty. Jediné, co si při toulkách Ázerbájdžánem hlídejte je někdy trochu horší stav silnic a dobytek pohybující se po vozovce. Další alternativou jsou autobusy, jež sází především na nižší cenu za přepravu. Je však pravdou, že vás nemusí dopravit všude. Ve městech vede kromě autobusů i celkem přehledné metro. Využívat lze taxi služeb, kde počítejte s vyššími náklady.
Jaká je dostupnost internetu v Ázerbájdžánu?
Internet je v zemi dostupný na obvyklých místech, jakými jsou například hotely nebo internetové kavárny. Někdy to může být s přístupností horší, jindy je internet zpoplatněný. Vzhledem k tomu, že ceny za roaming jsou v Ázerbájdžánu hodně nákladné, vyplatí se při opuštění měst pořídit si místní SIM kartu a čerpat datový balíček tamních operátorů.
Jaká je průměrná délka letu z letiště Václava Havla?
Průměrná délka cesty do Ázerbájdžánu z letiště Václava Havla vychází zhruba na 7 – 8 hodin času.