Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Afrika

Časté otázky cestovatelů do Beninu

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Často kladené otázky

Dá se platit dolarem?
Ano, na vybraných místech budete moci za některé zboží nebo služby zaplatit americkými dolary. Primárně je však použijete k výměně za oficiální měnu CFA frank.
Dá se platit eurem?
Euro má stejně omezené upotřebení jako americký dolar. Použijete jej výjimečně. Na druhou stranu jde o vhodnou měnu pro směnu za CFA frank.
Dá se domluvit anglicky?
Anglicky se domluvíte, někdy v trochu omezené míře, a to především v turisticky vyhledávaných lokalitách, od hotelů, přes letiště, až po restaurace. V odlehlejších oblastech převládá spíše francouzština.
Jaké jsou zde možnosti vnitrostátní dopravy?
Pokud se budete pohybovat po velkých městech, máte možnost vsadit na městskou hromadnou dopravu. Ta může nabývat nejrůznějších podob. Někdy jsou to sedmimístné dodávky a speciální taxi služby označované jako Taxi Brousse. Ty jsou samozřejmě spojeny s trochu vyšší cenou, ale i větším pohodlím nežli minibusy a autobusy. S železnicí se v Beninu spíše neobejdete. A když, tak jen na hlavních trasách. V zemi funguje také vnitrostátní letecká doprava. Alternativou je pronájem auta. Pozor si však dejte na to, do jakých oblastí se sami vydáváte. Počítat musíte s horším stavem vedlejších silnic a s jejich minimálním osvětlením v noci.
Jaká je dostupnost internetu v Beninu?
Dostupnost internetu v této africké zemi samozřejmě není na stejné úrovni jako v Evropě. K internetu se dostanete spíše v omezené míře v lepších hotelích a restauracích, popřípadě budete muset využít internetových kaváren. K dispozici jsou však i služby místních operátorů, jež vám přijdou vhod hlavně mimo města.
Jaká je průměrná délka letu z letiště Václava Havla?
Z letiště Václava Havla se do Beninu dopravíte asi za 10 až 11 hodin letu.