Last minute dovolená - Slevy až -60 %

Asie

Vízum do Bhútánu 2024 - jaké doklady potřebuji

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Podmínky vstupu do Bhútánu

Základním cestovním dokladem do Bhútánu je cestovní pas. Ten musí být platný minimálně šest měsíců. Pokud byste se náhodou vrátili ze země s výskytem žluté zimnice, bude po vás požadován také mezinárodní očkovací průkaz.

Vízum do Bhútánu

Získat vízum do Bhútánu není tak jednoduché, jako je tomu u ostatních destinací světa. Bhútán si totiž sám koriguje cestovní ruch a nechte zemi devastovat přemírou cestovatelů. To znamená, že je do značné míry omezen.

O turistické vízum musíte žádat prostřednictvím některé z lokálních cestovních kanceláří. Ty vám vydají pozvání do země, popřípadě musíte mít pozvání od vlády, abyste dospěli ke kladně schválenému turistickému vízu. Dokonce i letenky zajišťují tamní cestovní kanceláře. Bez jejich souhlasu byste je totiž nebyli schopni zakoupit.

Vízum udělené na čtrnáct dnů stojí 20 USD a získáte jej po příletu do země. Sebou byste měli mít určitě dvě pasové fotografie a zároveň si s dostatečným předstihem nezapomeňte dohodnout itinerář s danou cestovní kanceláří. Ta bude vyžadovat také uhrazené vstupné na den v zemi, které se pohybuje kolem 250 USD na osobu.

Oblíbené hotely: Bhútán

    Nenalezeny žádné záznamy.