Asie

Bhútán: průvodce

5°C
Aktuálně
13.6°C
Průměrně
Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu
BT flag

Bhútán

Hodnocení průvodce: 8.8

Jedno z překrásných himalájských království. Přesně to je vnitrozemský stát zahalený tajemstvím a kouzlem, jež budete chtít za každou cenu odhalit. Budhistická kultura se v zemi pojí s vřelým vztahem k přírodě, ekologií a ochranou životního prostředí. I díky tomu je Bhútán tak osobitou a úchvatnou zemí, z níž doslova čiší národní štěstí. Dovolená v Bhútánu bude hlavně o překvapení, cestování a prolíná staré a moderní části této destinace. Místo se silným kulturním a historickým bohatstvím, jež vás zaplaví spoustou neuvěřitelných scenérií a majestátní faunou a flórou. To je neobvyklé místo, které si velice brzy zamilujete.

Mapa Bhútánu prozrazuje, že většina plochy země leží v nadmořské výšce nad 3 000 metr nad mořem. Obvykle jde o hornatou krajinu spojenou s lesními porosty. Nejvyšším bodem Bhútánu je hora Kula Kangri se svou výškou 7 554 metrů nad mořem. Po celém území se rozprostírá i několik říčních toků, mezi něž patří Sankoš, Amo, Manas a Kuri. Výjimkou nejsou ani oblasti, kde můžete vidět exotická zvířata – jaky a slony.

Co navštívit v Bhútánu

Pokud jde o pohybové aktivity v Bhútánu, pak jednoznačně vedou treky a túry. Zavítat totiž můžete na spoustu překrásných míst, která vám zajistí bezkonkurenční panoramata a výhledy. Do hor se mimochodem lze vydávat nejenom pěšky, ale také na kolech. Cykloturistika je zde rozšířena. Řeky Bhútánu pak svádí k raftingu a kajakingu. Sjíždět budete vodní toky obklopené rozmanitou a nádhernou krajinou. Možná jste to ani netušili, ale oblíbenou aktivitou je lukostřelba, která mimochodem patří k národním sportům. Pokud do země přijedete v ten správný čas, neminou vás ani nejrůznější festivaly a společenské akce.

Z významných míst byste si rozhodně neměli nechat ujít scenérie Panukha Dzong, kde mimochodem leží také palác štěstí a blaženosti. Vydat se můžete do průsmyku Dochula nebo dáte přednost Tygřímu hnízdu. Jde o budhistický klášter spjatý s dlouhou minulostí. Nachází se mimo jiné ve výšce 900 metrů. Pakliže zajedete do údolí velkolepých hor, jistě neminete město Paro, kde se nachází národní muzeum se stovkami uměleckých děl a hromada historických budov. Svůj význam v Bhútánu má také hlavní město Thimphu, kde je Memorial Skúpa, Tashichho Dzong a přírodní rezervace Motithang Takin Preserve. A pokud byste chtěli zažít opravdu nezapomenutelný trek, pak volte ten s názvem Velký Showman, který patří sice k velice obtížným, ale zároveň k těm nejkrásnějším. Jeho délka trvání je 31 dnů.

Místní kuchyně

Gastronomie v Bhútánu je spojena s vepřovým, hovězím a kuřecím masem. Jako přílohy se často používají rajčata, rýže, cibule, řepa a nejrůznější druhy zeleniny. Vaše chuťové pohárky potěší i dobře upravený špenát nebo dýně. Pokud dostanete zálusk na ryze tradiční bhútánský pokrm, pak si dejte třeba pohankové palačinky Khuri-le nebo ochutnejte národní vegetariánské jídlo Ema Datschi. Lahodné jsou například brambory se sýrovou omáčkou Kewa Datse, vepřové maso se špenátem a ředkvičkami Phaksha Paa a kombinace kuřecího a vepřového masa se sýrovými knedlíčky Momo. Jestliže máte chuť na něco bez masa, dejte si kaši z rýže Thueb nebo polévku se smaženými nudlemi Barthu. Počítat byste měli s tím, že tamní obyvatelé mají rádi pálivější jídla a téměř v každém pokrmu nechybí dostatek chilli.

Zobrazit volné termíny

Oblíbené hotely: Bhútán

    Nenalezeny žádné záznamy.

Asie - další destinace

9.2Výjimečné
Spojené arabské emiráty
Spojené arabské emiráty: průvodce
6.5Dobré
Afghánistán
Afghánistán: průvodce
8.7Skvělé
8.3Skvělé
Ázerbájdžán
Ázerbájdžán: průvodce
7.9Dobré
7.8Dobré