Časté otázky cestovatelů do Bolívie | cKlub.cz
Jižní Amerika

Časté otázky cestovatelů do Bolívie

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Často kladené otázky

Dá se platit dolarem?
Americký dolar použijete pouze na letišti nebo ve vybraných hotelích. Lepší je směnit americký dolar za bolivijské boliviano, s nímž zaplatíte opravdu kdekoliv.
Dá se platit eurem?
Eura využívejte pouze jako měnu, kterou si přivezete do Bolívie za účelem směny za bolivijské boliviano.
Dá se domluvit anglicky?
Anglicky se domluvíte spíše v turistických lokalitách. Pokud se vydáte do odlehlejších oblastí, pak jednoznačně vede španělština nebo tamní jazyky, jakými jsou kečujština, ajmarština, guaraníjština a další.
Jaké jsou zde možnosti vnitrostátní dopravy?
Přepravu na delší vzdálenosti lze řešit několika způsoby. Nejrychlejší a nejpohodlnější je bezpochyby letadlo. Je však třeba počítat s nejvyššími náklady na dopravu. Na druhém místě jsou levnější autobusy. Ty jsou celkem spolehlivé a přináší dostatečný komfort. Kolem velkých měst na kratší vzdálenosti fungují i mikrobusy. Veřejná doprava je součástí velkých metropolí. Pokud si chcete zajistit cestování bez zábran a jakéhokoliv omezování, půjčte si automobil. Jde o cenově dostupnou službu a vozy 4x4 vás zavezou na spoustu překrásných míst, kam vedou jen zpevněné cesty.
Jaká je dostupnost internetu v Bolívii?
Internetové připojení je dostupné hlavně hotelovým hostům. Využít jej můžete i v lepších restauracích a na turisticky frekventovanějších místech. V Bolívii existují také internetové kavárny. V odlehlejších lokalitách volte spíše služby tamních mobilních operátorů, u kterých si pořídíte cenově dostupný datový balíček.
Jaká je průměrná délka letu z letiště Václava Havla?
S přihlédnutím k mezipřistání je třeba počítat s délkou letu pohybující se kolem 23 hodin.

Oblíbené hotely: Bolívie

    Nenalezeny žádné záznamy.