Jižní Amerika

Očkování do Bolívie

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Potřebuji nějaké očkování?

Vzhledem k tomu, že se v této zemi vyskytuje endemicky žlutá zimnice, neměli byste zapomenout na toto očkování. Bolívie je zemí Jižní Ameriky, což do značné míry vypovídá také o řadě doporučených očkování. Jestliže chcete strávit poklidnou a nemocemi nenarušenou dovolenou, pak byste neměli opomíjet na očkování proti žloutence typu A, žloutence typu B, břišnímu tyfu a tetanu.

Zdravotní rizika v Bolívii

Jestliže se budete při svých toulkách Bolívií budete pohybovat v nížinách, rozhodně nepodceňujte přemíru komárů, jež mohou roznášet nejrůznější nemoci, včetně onemocnění Zika, které je nebezpečné hlavně pro těhotné ženy. Chránit se proti nim můžete například účinnými repelenty a v noci praktickými moskytiérami.

Pakliže vyrazíte spíše do horských oblastí, dávejte si pozor na výškovou nemoc. Ta se může vyskytovat jen u některých jedinců podle toho, jak dobře tělo snáší výškové přechody. Pokud špatně, tak byste to neměli přehánět s rychlými výšlapy a je třeba tělo více aklimatizovat.

Čistota vody z vodovodu

Konzumaci kohoutkové vody se při cestování po Bolívii raději vyhněte. Přednost dejte jednoznačně vodě balené. Teprve pak budete mít záruku, že se nesetkáte s žádnými žaludečními problémy.

Oblíbené hotely: Bolívie

    Nenalezeny žádné záznamy.