Jižní Amerika

Průvodce pro Bolívii

12°C
Aktuálně
7°C
Průměrně

Bolívie

Hodnocení průvodce: 9.3

Bohatá a rozmanitá. Taková je Bolívie v celé své kráse. Uznávaná země Jižní Ameriky, jež vás osloví svými tajemstvími, dobrodružnou atmosférou a komplexností. Dovolená v Bolívii je určitě zárukou adrenalinových a nezapomenutelných zážitků. Objevování úchvatné přírody vás zavede na bezpočet nejrůznějších míst. Bolívie vás zároveň osloví svou unikátní kulturou, která je zpozorovatelná na každém kroku. I v tomto směru narazíte na spoustu pokladů. Když k tomu připojíte ještě lahodnou gastronomii místních kmenů a necháte na sebe dýchnout půvab a vstřícnost obyvatel, budete doslova nadšeni. Bolívie ...

Bohatá a rozmanitá. Taková je Bolívie v celé své kráse. Uznávaná země Jižní Ameriky, jež vás osloví svými tajemstvími, dobrodružnou atmosférou a komplexností. Dovolená v Bolívii je určitě zárukou adrenalinových a nezapomenutelných zážitků. Objevování úchvatné přírody vás zavede na bezpočet nejrůznějších míst. Bolívie vás zároveň osloví svou unikátní kulturou, která je zpozorovatelná na každém kroku. I v tomto směru narazíte na spoustu pokladů. Když k tomu připojíte ještě lahodnou gastronomii místních kmenů a necháte na sebe dýchnout půvab a vstřícnost obyvatel, budete doslova nadšeni. Bolívie je zkrátka pýchou Jižní Ameriky se svou hrubostí, přirozeností a všestranností.

Mapa Bolívie, to jsou nejenom amazonské nížiny, ale také náhorní plošiny, což dokazují Bolivijské Andy. Například v Západní Kordilleře je vulkán Nevado Sajama se svou výškou 6 542 metrů nad mořem. Země je spojena také s řadou vodních ploch. Typickými příklady jsou močály Salar de Uyuni nebo slavné jezero Titicaca a Poopó. Dovolená v Bolívii tak může nabývat nejrůznějších podob a je pouze na vás, jaké oblasti dáte přednost.

Čtěte více
Rychlé informace
Hlavní město Sucre
Úřední jazyk španělština
Rozloha 1 099 000 km²
Oficiální měna bolivijské boliviano
Hlavní náboženství římští katolíci
Časové pásmo UTC-4
Podnebné pásmo tropické
Létá přímá linka z Prahy? ne

Co lze dělat v Bolívii

Mapa Bolívie si vás podmaní každým svým kouskem. Spousta přírodních ploch vybízí k nekonečným trekům, jež vás zavedou do nejrůznějších údolí a zároveň do výšin s překrásnými výhledy. Právě hory nadchnou milovníky horolezectví. Oblíbená je také cykloturistika nebo offroad jízda terénním vozem. S ním budete schopni zajet na místa nepoznaná a doslova dech beroucí. Jsou to především populární přírodní parky. Na své si ovšem přijdou i vyznavači adrenalinu, mezi něž patří například rafting, jízda na kajaku nebo paragliding.

Při návštěvě Bolívie máte možnost poznat spoustu ohromujících a krásných lokalit. Je to například město La Plaz, kde se nachází náměstí Plaza Murillo. Právě na něm stojí katedrála Panny Marie Královny Míru. Svůj půvab má i město Sucre, kde je Dům svobody a klášter La Recoleta. Milovníci tradiční architektury jistě neminou město Potosí. A co by to bylo za návštěvu Bolívie, když byste neokusili atmosféru pověstné pláže Copacabana? Mezi další zajímavosti patří Inkův palác v Isla Sol. Pokud se budete nacházet mezi západními a východními Andami, pak narazíte na Náhorní plošinu Altiplano nebo na poušť Atacama.

Místní kuchyně

Bolivijská kuchyně se vyznačuje svou jednoduchostí a rychlostí přípravy nejrůznějších pokrmů. Velice často jsou využívány ingredience, jakými jsou vejce, ovoce, zelenina a odlišné druhy masa. Jednoznačně vede kuřecí maso. To je zpracováváno na bezpočet způsobů. Nejoblíbenější je smažené kuřecí maso, které je mimochodem i národním jídlem nazývaným Milanesa. Oblíbený je také pstruh Trucha připravovaný všelijakými způsoby, specialita z hovězího masa Falso Conejo a arašídová polévka Sopa de Mani. Jestliže byste chtěli okusit něco netradičního, nebojte se například masa z alpaky, k čemuž je obvykle podávána příloha v podobě juky.

Zobrazit volné termíny

Oblíbené hotely: Bolívie

    Nenalezeny žádné záznamy.

Jižní Amerika - další destinace

9.4Výjimečné
9.5Výjimečné
9.5Výjimečné
8.8Skvělé
9.3Výjimečné
9.3Výjimečné
Francouzská Guyana
Průvodce pro Francouzskou Guyanu