Průvodce pro Argentinu - zajímavosti, památky, tipy | cKlub.cz
Jižní Amerika

Argentina: průvodce

13°C
Aktuálně
17.7°C
Průměrně

Argentina

Hodnocení průvodce: 9.4

Druhým největším státem Jižní Ameriky je Argentina, jejíž název vznikl od latinského pojmenování „Stříbrná země“, které dostala při prvním osídlování Evropany. Rozkládá se od pohoří And na západě, přes rozsáhlé planiny zvané pampypo řeku Colorado na východě a Ohňovou zemi na jihu. Na vše dohlíží nejvyšší hora Jižní Ameriky Aconcagua. Energií kypící hlavní město Buenos Aires připomíná svým vzhledem a elegancí spíše evropské metropole. Kontrast s velkými městy pak tvoří malá pestrobarevná městečka či divoké Patagonské pláně. V Argentině žije také mnoho živočišných druhů. Na pobřeží Atlantského oceánu můžete pozorovat tuleně, mrože, velryby nebo delfíny. Patagonie je zase domovem tisíce tučňáků. Argentina, to je zkrátka nádherná příroda, vynikající steaky, temperamentní obyvatelé a vášnivé tango. Ne nadarmo se o Argentincích říká, „že to jsou Italové, hovořící španělsky, kteří si o sobě myslí, že jsou Angličané.“ Rozmanitost této krajiny i jejich obyvatel láká návštěvníky z celého světa.

Průvodce pro oblíbené destinace: Argentina

Co navštívit v Argentině

Snad každý kousek Argentiny nabízí něco půvabného. Kromě bezpočtu historických, kulturních a náboženských památek oslní také divokou přírodou a bohatou faunou i flórou. Buenois Aires nabízí kromě mnoha památek i možnost protančit celou noc v rytmu tanga v podnicích s názvem Milongas. Mimo hlavní město stojí za návštěvu také město Trelew, skvělé výchozí místo k mysu Punta Tombo, kde naleznete obrovské kolonie či městečko Mendoza, v jehož okolí nalézají bohaté vinice. Ve 40. letech byl v Argentině zřízen národní park Los Glaciares, který ukrývá několik ledovců včetně největšího ledovce na světe Perito Moreno, jenž se jako jediný ledovec na světě také pohybuje. Součástí parku je i ptačí rezervace Laguna Nimez, kde můžete zahlédnout volně žijící plameňáky a další zajímavé druhy ptáků. Do parku zasahuje i největší jezero Lago Argentino ledovcového původu.

Argentina poskytuje úžasné možnosti pro vysokohorskou turistiku. Kdo si netroufne pokořit nespoutanou Aconcaqu, může se zajít podívat na proslulý most Inků kousek od chilské hranice. Důležitým horolezeckým a trekařským bodem v Argentině je Patagonie se svojí drsnou nepřístupnou krajinou. Zde leží také vulkán Lanín, který je díky množství jezer, potoků a řek oblíbeným místem pro sportovní rybaření. Zapomenout nesmíme ani na Iguazů, největší systém vodopádů na zemi, které leží na rozhraní s Brazílií a nabízí kromě nádherné podívané i adrenalinový zážitek pří jízdě na raftu.

Místní kuchyně

Argentinská kuchyně je ovlivněná španělským a italským vlivem. Jejím základem jsou těstoviny a hovězí maso. Argentinské hovězí patří mezi nejkvalitnější a nejchutnější. Na své si tak v Argentině přijdou hlavně milovníci kvalitních steaků. Argentinci milují grilovaní. Argentinskému grilovanému masu se říká asado a podává se často s bylinkovou omáčkou chimichurri. Kromě masa jsou díky chovatelům v pampách k dispozici také výtečné mléčné výrobky jako mléko, sýry, jogurty nebo dulce de leche (karamelizované kondenzované mléko). Z italské kuchyně převzala Argentina kromě těstovin také výtečnou pizzu a mořské plody. K snídani se typicky podává café con leche y medialunas (káva s mlékem a croissanty). Oběd si dopřávají Argentinci obvykle mezi 13.00-13.30. Večeří pak kolem 9 hodiny. Jít na večeři před 8 hodinou je pro Argentince skoro neslušné. Výhodou je, že restaurace vaří o mnoho déle, i po půlnoci najdete dostatek míst, kde si dát něco k snědku. Pokud máte hlad mezi jídly, můžete si dopřát lehkou svačinku v podobě sendviče, hot dogu (pancho), plátku pizzy nebo slaného plněné pečivo tzv. empanadas. Pokud vás honí mlsná, ochutnejte známé alfajores (sušenky slepované marmeládou nebo dulce de leche) či vynikající italskou zmrzlinu. Národním nápojem v Argentině je yerba mate, čaj ze sušených a drcených lístků rostliny Cesmíny paraguayské. Tento nápoj je pro své stimulační účinky oblíben po celé Latinské Americe, nejvíce však právě v Argentině a v Paraguay.

Zobrazit volné termíny

Oblíbené hotely: Argentina

  • Překrásné Scenérie Ledového Kontinentu Z Paluby Expediční Lodě, Plavba S Českým Průvodcem, Plavba S Dopravou - 394071136
    Argentina

Jižní Amerika - další destinace

9.3Výjimečné
9.5Výjimečné
9.5Výjimečné
8.8Skvělé
9.3Výjimečné
9.3Výjimečné
Francouzská Guyana
Francouzská Guyana: průvodce