Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Jižní Amerika

Očkování do Argentiny

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Potřebuji nějaké očkování?

Do Argentiny není třeba žádné povinné očkování. Pouze pokud jste se vyskytovali v zemi s výskytem žluté zimnice, mohou po vás chtít platné očkování. Očkování proti žluté zimnici byste měli podstoupit také v případě návštěvy zalesněných oblastí na severovýchodě země. Jinak doporučujeme klasická cestovní očkování (tetanus, žloutenka A a B, záškrt, břišní tyfus či spalničky). Pokud se budete vyskytovat ve volné přírodě, zvažte také očkování proti vzteklině. Výskyt malárie je v oblastech argentinských provinciích Jujuy , Salta, Misiones, Corrientes a při vodopádech Iguazú.

Zdravotní rizika v Argentině

Na severu země je v období od ledna do června riziko nákazy cholerou nebo horečkou dengue. Výskyt malárie je v oblastech argentinských provinciích Jujuy , Salta, Misiones, Corrientes a při vodopádech Iguazú. Ve volné přírodě nebo přírodních rezervacích může dojít ke střetu se zvěří, buďte proto opatrní a zbytečně na sebe neupozorňujte. Zdravotnictví je v Argentině na nižší úrovni a léky jsou těžko dostupné a drahé.

Čistota vody z vodovodu

Voda z kohoutku v Argentině je pitná a v hlavním městě i relativně čistá, pokud se chystáte do odlehlejších a méně frekventovaných míst, pijte raději vodu balenou.

Oblíbené hotely: Argentina

  • Překrásné Scenérie Ledového Kontinentu Z Paluby Expediční Lodě, Plavba S Českým Průvodcem, Plavba S Dopravou - 394071136
    Argentina
  • Patagonie a ohňová země
    Argentina - Patagonie