Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Nejlevnější dovolená Argentina 2024

Nejlevnější dovolená Argentina 2024

Omlouváme se, ale pro tento filtr nemáme žádné zájezdy. Zde jsou alternativní nabídky.
Žádný výsledek

Dovolená Zimbabwe: na co se připravit

Rychlé informace
Hlavní město Buenos Aires
Úřední jazyk španělština
Rozloha 2 780 000 km²
Oficiální měna argentinské pesos (ARS)
Hlavní náboženství křesťanství (katolíci), ostatní
Časové pásmo UTC - 3
Podnebné pásmo tropické
Létá přímá linka z Prahy? ne
Počasí v Argentině
Počasí v Argentině
V Argentině narazíte na různá odlišná podnebí. Subtropický střed Argentiny se vyznačuje horkým létem, které je doprovázeno občasnými bouřkami. Léto na severu je tropické, horké a vlhké, zimy potom bývají mírnější a sušší. Směrem na jih se ochlazuje až k chladné subarktické Ohňové zemi. V Buenos Aire
Více informací
Vízum do Argentiny 2024 - jaké doklady potřebuji
Vízum do Argentiny 2024 - jaké doklady potřebuji
Pokud pobyt nepřesáhne 90 dní, smějí občané České republiky vstoupit do Argentiny bez víza. Pro vstup jim pak stačí pouze platný cestovní doklad. Víza jsou potřebná v případě pobytu za jiným než turistickým účelem. Migrační úředník může při vstupu požadovat prokázání se dostatečným finančním obnosem
Více informací
Očkování do Argentiny
Očkování do Argentiny
Do Argentiny není třeba žádné povinné očkování. Pouze pokud jste se vyskytovali v zemi s výskytem žluté zimnice, mohou po vás chtít platné očkování. Očkování proti žluté zimnici byste měli podstoupit také v případě návštěvy zalesněných oblastí na severovýchodě země. Jinak doporučujeme klasická cesto
Více informací

Dovolená v Argentině

sPoznejte proslulou zemi Jižní Ameriky. Naplánujte si dovolenou v Argentině a vydejte se ke klenotům Latinské Ameriky. Užijte si nevšedních zážitků v centrech rušných měst, u pobřeží Atlantiku, ale také v rámci přírodních dominant této destinace. Zájezd do Argentiny může končit u vodopádů, velehor, jezer a v obležení úchvatné přírody. Argentina skrývá takových skvostů více než dost a vy je můžete poznat v rámci nejlevnější dovolené.

Zájezd do Argentiny si naplánujte od A až do Z. Vyrazte za relaxací, v rámci níž se nemusíte o cokoliv starat. Vsaďte na polopenzi nebo služby all inclusive. Ubytování v Argentině lze rezervovat na spoustě překrásných míst, odkud budete poznávat rozmanitost této země. Zažijte proslulý temperament místních lidí na vlastní kůži a osobité kouzlo tamních tradic. Dovolená v Argentině čeká na každého cestovatele.


Často kladené otázky


Dá se platit dolarem?
Ano, dolarem můžete bez problému zaplatit.
Dá se platit eurem?
Ano, ve větších městech a turistických lokalitách můžete zaplatit i eurem, přesto doporučujeme raději dolary nebo místní měnu.
Dá se domluvit anglicky?
V turistických lokalitách a hotelech se domluvíte anglicky bez problému, ale doporučujeme naučit se alespoň pár základních slovíček, které se vám při výletech budou hodit.
Jaké jsou zde možnosti vnitrostátní dopravy?
Doprava v Argentině patří mezi drahé položky v rozpočtu. Využít můžete buď vcelku slušné a pohodlné autobusové dopravy, nebo si pronajmout automobil. V Argentině se stejně jako u nás řídí na pravé straně a vzdálenosti jsou uváděny v kilometrech. Kvalitní a moderní silniční sít je pouze ve střední Argentině, dále jsou silnice méně kvalitní a hůře přístupné. Hlavní silniční tahy a dálnice jsou zpoplatněny celkem vysokými částkami. Řídit můžete až od 25 let a je dobré si vždy zkontrolovat pojištění, většinou bývá pouze základní a je lepší si připlatit. Vcelku podobně vás vyjde i taxislužba, kterou je dobré volit do hůře dostupných míst, kam nejezdí tak často místní autobusy. Železniční síť je také vcelku rozsáhlá a levná, ale zase ne příliš kvalitní a pomalá. Na velké vzdálenosti můžete využít také leteckou přepravu, vyjde vás asi na 49 dolarů, což není tak mnoho a ušetří vám spoustu času a starostí.
Jaká je dostupnost internetu v Argentině?
Přístup k internetu v Argentině je téměř bezproblémový. Ve velkých městech najdete internetové kavárny nazývané Locuturios skoro každém rohu. Připojení bývá slušné, ale ceny patří mezi dražší, průměrně 2-3 dolary na hodinu.
Jaká je průměrná délka letu z letiště Václava Havla?
Průměrná doba letu z Prahy do Argentiny je zhruba 16,5 hodiny, záleží samozřejmě na přestupech a konkrétním cíli.