Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Jižní Amerika

Časté otázky cestovatelů do Argentiny

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Často kladené otázky

Dá se platit dolarem?
Ano, dolarem můžete bez problému zaplatit.
Dá se platit eurem?
Ano, ve větších městech a turistických lokalitách můžete zaplatit i eurem, přesto doporučujeme raději dolary nebo místní měnu.
Dá se domluvit anglicky?
V turistických lokalitách a hotelech se domluvíte anglicky bez problému, ale doporučujeme naučit se alespoň pár základních slovíček, které se vám při výletech budou hodit.
Jaké jsou zde možnosti vnitrostátní dopravy?
Doprava v Argentině patří mezi drahé položky v rozpočtu. Využít můžete buď vcelku slušné a pohodlné autobusové dopravy, nebo si pronajmout automobil. V Argentině se stejně jako u nás řídí na pravé straně a vzdálenosti jsou uváděny v kilometrech. Kvalitní a moderní silniční sít je pouze ve střední Argentině, dále jsou silnice méně kvalitní a hůře přístupné. Hlavní silniční tahy a dálnice jsou zpoplatněny celkem vysokými částkami. Řídit můžete až od 25 let a je dobré si vždy zkontrolovat pojištění, většinou bývá pouze základní a je lepší si připlatit. Vcelku podobně vás vyjde i taxislužba, kterou je dobré volit do hůře dostupných míst, kam nejezdí tak často místní autobusy. Železniční síť je také vcelku rozsáhlá a levná, ale zase ne příliš kvalitní a pomalá. Na velké vzdálenosti můžete využít také leteckou přepravu, vyjde vás asi na 49 dolarů, což není tak mnoho a ušetří vám spoustu času a starostí.
Jaká je dostupnost internetu v Argentině?
Přístup k internetu v Argentině je téměř bezproblémový. Ve velkých městech najdete internetové kavárny nazývané Locuturios skoro každém rohu. Připojení bývá slušné, ale ceny patří mezi dražší, průměrně 2-3 dolary na hodinu.
Jaká je průměrná délka letu z letiště Václava Havla?
Průměrná doba letu z Prahy do Argentiny je zhruba 16,5 hodiny, záleží samozřejmě na přestupech a konkrétním cíli.

Oblíbené hotely: Argentina

  • Překrásné Scenérie Ledového Kontinentu Z Paluby Expediční Lodě, Plavba S Českým Průvodcem, Plavba S Dopravou - 394071136
    Argentina
  • Patagonie a ohňová země
    Argentina - Patagonie