Jižní Amerika

Průvodce pro Ekvádor

22°C
Aktuálně
25°C
Průměrně

Ekvádor

Hodnocení průvodce: 9.3

Ekvádor je specifickou zemí Jižní Ameriky, která ve vás zanechá všelijaké pocity a bezpočet vzpomínek. Tato destinace má doslova kulturní šarm zpozorovatelný nejenom ve velkých městech a koloniálních centrech. Historie, tradice a zvyky k této zemi neodmyslitelně patří. Z příměstských oblastí se můžete vymanit za dobrodružstvím, jež čeká na každého turistiku v rozmanité přírodě. Amazonský deštný prales, dech beroucí Andy a písečné pláže. To je spojení krás přinášejících odlišné zážitky. Dovolená v Ekvádoru nemusí být propojena jen s vysoce kvalitními scenériemi. Vaše ekvádorské dobrodružství mů...

Ekvádor je specifickou zemí Jižní Ameriky, která ve vás zanechá všelijaké pocity a bezpočet vzpomínek. Tato destinace má doslova kulturní šarm zpozorovatelný nejenom ve velkých městech a koloniálních centrech. Historie, tradice a zvyky k této zemi neodmyslitelně patří. Z příměstských oblastí se můžete vymanit za dobrodružstvím, jež čeká na každého turistiku v rozmanité přírodě. Amazonský deštný prales, dech beroucí Andy a písečné pláže. To je spojení krás přinášejících odlišné zážitky. Dovolená v Ekvádoru nemusí být propojena jen s vysoce kvalitními scenériemi. Vaše ekvádorské dobrodružství může být zaměřeno i na pozorování divoké zvěře, procházky v zalesněných stezkách a objevování nádherných výhledů po širém okolí.

Ekvádor jako takový lze rozdělit do několika oblastí. Ty se liší především svým krajinným rázem z geografického hlediska. Jedním z cílů vaší dovolené v Ekvádoru může být pobřežní pás s deštnými pralesy a nížinami. Východní pás je spojen s Amazonskými nížinami a Horský pás? Ten se nachází v Andách a prezentuje řadu náhorních plošin, včetně sopečných vrcholů. Typickými příklady jsou pásma Cordillera Occidental, aktivní sopka Cotopaxi a vyhaslý vulkán Chimborazo. Dovolená v Ekvádoru je tím, na co budete ještě hodně dlouhou dobu vzpomínat.

Čtěte více
Rychlé informace
Hlavní město Quito
Úřední jazyk španělština
Rozloha 283 560 km²
Oficiální měna americký dolar
Hlavní náboženství římští katolíci
Časové pásmo UTC-5 až UTC-6
Podnebné pásmo tropické
Létá přímá linka z Prahy? ne

Co lze dělat v Ekvádoru

Vzhledem k tomu, že Ekvádor leží mimo jiné u Tichého oceánu, jednou z možností jsou vodní hrátky, a to libovolného charakteru. Věnovat se můžete nejenom potápění, šnorchlování a poznávání podmořského života. Velice příjemná bude i relaxace na pláži s nekonečným bílým pískem. Ty dobrodružnější a aktivnější povahy samozřejmě vyrazí do přírody. Treky jsou jednou z nejvyhledávanějších aktivit vůbec. Mapa Ekvádoru je v tomto směru hodně bohatá a nabízí každému něco.

Jako první byste měli poznat hlavní město Quito. Právě v něm na vás bude čekat například Prezidentský palác, Náměstí nezávislosti, socha Panny z Quita a klášter sv. Augustina. Neopomenutelný je i střed světa označovaný Ciudad Mitad del Mundo. Spoustu krás přináší další ekvádorské město Cuenca. Z přírodních skvostů jednoznačně vede sopka Cotopaxi a sopka Chimborazo. Milovníci ryzí přírody jistě nezapomenou na návštěvu národního parku Sangay nebo souostroví Galapágy. Tam je fauna a flóra doslova dech beroucí.

Místní kuchyně

Ekvádorská kuchyně je tradiční a jen lehce ovlivněna několika zahraničními směry. Velký důraz je kladen na kvalitu pokrmu a jeho čerstvost. To se týká nejenom masa, ale také vypěstovaných plodin místními lidmi, pekáren a podobných zařízení. Při přípravě jídel dochází k mísení nejrůznějších ingrediencí od sýrů, přes koření až po speciální omáčky. Pokud budete chtít okusit tamní pochutiny, vyzkoušejte například Humitas, což je škrobové kukuřičné těsto v kukuřičném lusku. Jestliže budete mít zájem o tradiční taštičky, hledejte jídlo zvané Empanady. Opražená zrna kukuřice jsou Cancha a banánové lupínky Chifles. Vašemu gastronomickému zážitku by neměla utéct ani bramborová kaše se sýrem Ilapingachos a nezralé nakrájené banány připravované v oleji Patacones. Na všem si bezpochyby pochutnáte.

Zobrazit volné termíny

Oblíbené hotely: Ekvádor

 • od 105 940 Kč
  Ekvádor Z Baltra Na Lodi Celebrity Xpedition, Plavba S Bonusem - 393858327P
  Ekvádor
 • od 106 580 Kč
  Ekvádor Z Baltra Na Lodi Celebrity Xploration, Plavba S Bonusem - 393868869P
  Ekvádor
 • od 148 900 Kč
  Ekvádor Z Baltra Na Lodi Celebrity Flora, Plavba S Bonusem - 393858420P
  Ekvádor
 • Royal Decameron Punta Centinela
  Ekvádor
 • Royal Decameron Mompiche
  Ekvádor
 • Ekvádor Z Baltra Na Lodi Celebrity Xperience - 393882339
  Ekvádor
 • od 9 260 Kč
  Panama, Kolumbie, Aruba, Curacao, Bonaire, Svatá Lucie, Svatý Kryštof A Nevis, Usa, Britské Panenské Ostrovy, Bahamy Z Panama City Na Lodi Norwegian Sun - 394115119P
  Ekvádor

Jižní Amerika - další destinace

9.4Výjimečné
9.3Výjimečné
9.5Výjimečné
9.5Výjimečné
8.8Skvělé
9.3Výjimečné
Francouzská Guyana
Průvodce pro Francouzskou Guyanu