Jižní Amerika

Očkování do Ekvádoru

Potřebuji nějaké očkování?

Jediné povinné očkování může do jisté míry představovat žlutá zimnice. Ta se v zemi vyskytuje a místní orgány ji čas od času vyžadují jako povinnou. Takže tuto informaci si před cestou do Ekvádoru raději důkladně zjistěte. Vyhýbat byste se ovšem neměli ani prevenci, kterou prezentují doporučená očkování. Mezi ta nejčastější patří očkování proti žloutence typu A, žloutence typu B a břišnímu tyfu. Jako naprostý základ je třeba brát platné očkování proti tetanu.

Zdravotní rizika v Ekvádoru

Velkým přenašečem nejrůznějších nemocí jsou komáři. A to hlavně v období dešťů, kdy je poměrně velká vlhkost. V tomto směru není radno podceňovat jakoukoliv prevenci. Základem je kvalitní repelent. Večer pak přijde vhod moskytiéra.

Jestliže neodoláte blízkosti mořské hladiny a vydáte se na moře, zvolte raději plavby, které jsou šetrnější pro váš citlivý žaludek. U některých lidí se totiž vyskytují mořské nemoci.

Čistota vody z vodovodu

Kohoutková voda v Ekvádoru rozhodně není pitná. Přistupujte k ní, jako k vodě užitkové. Na pití použijte vodu balenou, která vám přijde vhod jak ke konzumaci, tak k přípravě jídla prostřednictvím vaření.

Oblíbené hotely: Ekvádor

 • od 105 940 Kč
  Ekvádor Z Baltra Na Lodi Celebrity Xpedition, Plavba S Bonusem - 393858327P
  Ekvádor
 • od 106 580 Kč
  Ekvádor Z Baltra Na Lodi Celebrity Xploration, Plavba S Bonusem - 393868869P
  Ekvádor
 • od 148 900 Kč
  Ekvádor Z Baltra Na Lodi Celebrity Flora, Plavba S Bonusem - 393858420P
  Ekvádor
 • Royal Decameron Punta Centinela
  Ekvádor
 • Royal Decameron Mompiche
  Ekvádor
 • Ekvádor Z Baltra Na Lodi Celebrity Xperience - 393882339
  Ekvádor
 • od 9 260 Kč
  Panama, Kolumbie, Aruba, Curacao, Bonaire, Svatá Lucie, Svatý Kryštof A Nevis, Usa, Britské Panenské Ostrovy, Bahamy Z Panama City Na Lodi Norwegian Sun - 394115119P
  Ekvádor