Last minute dovolená - Slevy až -60 %

Jižní Amerika

Bezpečnost v Ekvádoru

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Je Ekvádor bezpečný?

Ekvádor se z pohledu bezpečnosti pohybuje na žebříčku zhruba někde uprostřed. Průměrná kriminalita i přesto vybízí k dodržování několika základních pravidel, jež vás ochrání před nejrůznějšími krádežemi a přepadeními. Rozhodně se vyhněte oblastech, jakými jsou například Quayaquil. Při cestování v méně bezpečné lokalitě buďte vždy ve skupinkách. Sami nikam nechoďte ani v noci. Naprostým základem je zajistit si kopie cestovních dokladů a uložit na jiné místo než originály. Zároveň sebou nenoste zbytečné cennosti a příliš velkou hotovost.

Přírodní katastrofy

V Ekvádoru vás může potkat hned několik nemilých záležitostí, jejichž strůjcem je příroda. Například v období dešťů dochází k rozvodnění řek, které způsobují lokální záplavy či sesuvy půdy, takže dávejte pozor, kam vyrážíte. Výjimkou nejsou ani drobnější zemětřesení, při nichž je důležité dodržovat několik zásad bezpečného chování. Při návštěvě amazonských pralesů si dávejte pozor na jedovatá a divoká zvířata. Je třeba poslouchat pokyny průvodců.

Na co si dát v Ekvádoru pozor?

Vzhledem k tomu, že v zemi převládá římskokatolické náboženství, nemusíte si lámat hlavu s nejrůznějšími zákazy a podobnými omezeními, jako je tomu v některých vybraných zemí světa. Dovolenou v Ekvádoru si budete moci užít plnými doušky.

Postoj k alkoholu

Pití alkoholu je v Ekvádoru možné po dosažení plnoletosti. Dokonce v zemi existuje nízký povolený limit při jízdě automobilem, a to do výše 0,3 promile. Ekvádor je zemí, ve které budete moci ochutnat alkoholické nápoje nejrůznějšího zaměření. Od piva a vína, až po tvrdší destiláty.

Důležité kontakty

Honorární konzulát České republiky v Quito

Av. Eloy Alfaro y Mariana de Jesús

Edificio Gaia, Piso 7

Oficina 72, Quito, Ecuador

Tel.: 00593 - 2 – 4502763

Email: quito@honorary.mzv.cz

Oblíbené hotely: Ekvádor

 • od 70 320 Kč
  Celebrity Xpedition
  Ekvádor
 • od 109 740 Kč
  Celebrity Xploration
  Ekvádor
 • od 128 580 Kč
  Celebrity Flora
  Ekvádor
 • Royal Decameron Punta Centinela
  Ekvádor
 • Royal Decameron Mompiche
  Ekvádor
 • Ekvádor Z Baltra Na Lodi Celebrity Xperience - 393882339
  Ekvádor
 • od 31 250 Kč
  Norwegian Sun
  Ekvádor