Průvodce pro Chile - zajímavosti, památky, tipy | cKlub.cz
Jižní Amerika

Chile: průvodce

18°C
Aktuálně
14°C
Průměrně

Chile

Hodnocení průvodce: 9.5

Chile je země, kterou nelze vystihnout několika slovy. Je natolik různorodá, že vám zůstane rozum stát. Nabízí divokou přírodu i mírumilovné pastviny. Starobylá kultura Inků se tu prolíná s vyspělými městy celkem bohaté jihoamerické země. Příroda se mění od sněhu po tropická horka. Na jedné straně vře láva v činných sopkách, na druhé šplouchají vlny o pláže. Do toho se přidává i nejsušší místo světa – poušť Atacama nebo ojedinělé solné pláně. Chile je zkrátka nejen tvarem jako dlouhá nit, kterou můžete odvíjet velmi dlouho, než ji vyčerpáte.

Stát, který je asi 30x delší než široký, se rozkládá na západním pobřeží Jižní Ameriky. Sousedí s Peru, Bolívií a nejdelší hranici má s Argentinou. Když budeme projíždět zemi od severu k jihu, nemůžeme minout vysoké pohoří And, které se táhne po východě země a skrývá i činné sopky. Když se odlepíme od chilské pevniny, patří k zemi i mystický Velikonoční ostrov, kde najdeme tajemné sochy Maoi. Ten je ale od Chile vzdálen ještě tisíce kilometrů. Každá část Chile je zkrátka nová a uchvacující.

Co navštívit v Chile

Chile ve svém dlouhém státě skrývá mnoho krás a lákadel. Jedním z nich je unikátní nedotčená příroda, která stoupá od jezer přes zelené louky až k ledovcům na vrcholcích hor. Můžete se vydat na túry do mnoha národních parků. Nejčastěji navštěvovaný je park Torres del Paine v Patagonii. Záběry jeho scenérií najdete na většině známých fotek z Chile. Když vás omrzí pěší turistika, můžete sejít k plážím a užít si zde odpočinek nebo vyzkoušet surfování. Tichý oceán přihrává na pobřeží dobré vlny po celé délce Chile. Na jihu už je ale voda dosti studená. Divoká příroda také vyzívá k adrenalinovým zážitkům. Můžete si tak vystoupat k činné sopce nebo sjet divokou řeku.

Příroda v Chile utvořila mnoho ojedinělých míst, jako je třeba Catedral de Marmol, jedinečné jeskyně, které hrají všemi barvami nad azurově modrou vodou. Dalším uchvacujícím místem je největší řeka Chile s neuvěřitelně modrou barvou, peřejemi i vodopády, která prohání svou vodu korytem v Patagonii poblíž ledovců. Jmenuje se Baker river. Pokud vás bude lákat tajemství starých civilizací, nasedněte na let na velikonoční ostrov k velkým sochám opředeným tajemstvím. Hlavní město Santiago se Chile nabízí spoustu možností, jak si užít zábavu. Můžete nasávat místní kulturu v jednom z mnoha muzeí, vydat se do čtvrti Barrio Bellavista, která je proslulá pro svůj noční život, nebo vystoupat na horu Cerro San Cristobal. Ta se tyčí nad městem a na jejím vrcholku střeží Santiago socha panenky Marie. Celé město z výšky uvidíte také na oblíbené vyhlídce Sky Costanera.

Místní kuchyně

Že by v Chile byli hrdí na nějaké své jídlo jako jsou Češi na svíčkovou, to čekat nemůžeme. Mají ale několik pokrmů, které se tam jedí velmi často a jinde na světě je nepotkáme. Empanadas jsou kapsičky z pšeničné mouky, které jsou smažené nebo pečené a plněné mletým masem nebo sýrem. Najdete je v různých pekárnách i ve stáncích s občerstvením. Dalším oblíbeným pouličním jídlem jsou smažené placičky sopaipillas a arrollados. Na mnoha místech potkáte také completo, což je párek v rohlíku s avokádem, majonézou a kečupem. Majonéza je v Chile velmi častým dochucovadlem, Chile je jedním z největších spotřebitelů majonézy na světě. Avokádo je také oblíbené, vytvářejí z něj například pomazánku palta. Mají také rádi hovězí maso a často jej podávají společně s přílohou i volským okem.

Zobrazit volné termíny

Oblíbené hotely: Chile

    Nenalezeny žádné záznamy.

Jižní Amerika - další destinace

9.4Výjimečné
9.3Výjimečné
9.5Výjimečné
8.8Skvělé
9.3Výjimečné
9.3Výjimečné
Francouzská Guyana
Francouzská Guyana: průvodce