Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Jižní Amerika

Očkování do Chile

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Potřebuji nějaké očkování?

Pro cestu do Chile není třeba mít žádné povinné očkování. Obecně se cestovatelům do Jižní Ameriky doporučuje nechat se očkovat proti žloutence typu A a B a břišnímu tyfu. Pokud byste ale chtěli spojit cestování i s návštěvou sousední Bolívie, je třeba se nechat očkovat proti žluté zimnici.

Zdravotní rizika v Chile

Chile je na tom, co se týče hygieny a zdraví, velmi dobře v porovnání s ostatními zeměmi regionu. Nevyskytuje se zde malárie ani žlutá zimnice. Pokud budete pobývat v místech ve vyšší nadmořské výšce, kterých je zde mnoho, můžete se setkat s výškovou nemocí. Pokud vás dostihne, jste malátní, není vám dobře od žaludku a bolí vás hlava. Můžete si na ní v Chile nakoupit léky.

Lékařská péče v Chile je na dobré úrovni, ale je nákladná. Česká republika nemá s Chile uzavřenou žádnou dohodu o bezplatném ošetření. Pokud budete muset vyhledat lékaře, můžete se vám stát, že klinika bude požadovat zaplatit někdy i předem vysoké částky. Před cestou je vždy nutné mít cestovní pojištění a při placení za lékařskou péči si uchovávat doklady pro následné proplacení pojišťovnou.

Čistota vody z vodovodu

Voda z vodovodu je zde ve většině případů pitná a dostatečně ošetřená, abychom ji mohli pít bez následných zdravotních komplikací. Voda v hlavním městě vás někde může překvapit specifickou chutí. Není pak problém sehnat vodu balenou.

Oblíbené hotely: Chile

    Nenalezeny žádné záznamy.