Očkování do Chile - doporučená a povinná očkování | cKlub.cz
Jižní Amerika

Očkování do Chile

Potřebuji nějaké očkování?

Pro cestu do Chile není třeba mít žádné povinné očkování. Obecně se cestovatelům do Jižní Ameriky doporučuje nechat se očkovat proti žloutence typu A a B a břišnímu tyfu. Pokud byste ale chtěli spojit cestování i s návštěvou sousední Bolívie, je třeba se nechat očkovat proti žluté zimnici.

Zdravotní rizika v Chile

Chile je na tom, co se týče hygieny a zdraví, velmi dobře v porovnání s ostatními zeměmi regionu. Nevyskytuje se zde malárie ani žlutá zimnice. Pokud budete pobývat v místech ve vyšší nadmořské výšce, kterých je zde mnoho, můžete se setkat s výškovou nemocí. Pokud vás dostihne, jste malátní, není vám dobře od žaludku a bolí vás hlava. Můžete si na ní v Chile nakoupit léky.

Lékařská péče v Chile je na dobré úrovni, ale je nákladná. Česká republika nemá s Chile uzavřenou žádnou dohodu o bezplatném ošetření. Pokud budete muset vyhledat lékaře, můžete se vám stát, že klinika bude požadovat zaplatit někdy i předem vysoké částky. Před cestou je vždy nutné mít cestovní pojištění a při placení za lékařskou péči si uchovávat doklady pro následné proplacení pojišťovnou.

Čistota vody z vodovodu

Voda z vodovodu je zde ve většině případů pitná a dostatečně ošetřená, abychom ji mohli pít bez následných zdravotních komplikací. Voda v hlavním městě vás někde může překvapit specifickou chutí. Není pak problém sehnat vodu balenou.

Oblíbené hotely: Chile

    Nenalezeny žádné záznamy.