Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Jižní Amerika

Měna v Chile

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Kalkulačka měny

Chilské peso
1000 CLP = 24.34 Kč
1000 CLP 24.34 CZK

Měna a ceny v Chile

Platba kartou v Chile není problém, pokud nakupujete v supermarketu, restauraci nebo v hotelu. Můžete s ní zaplatit i u většiny prodejců. Pro drobné nákupy na ulicích je lepší mít u sebe místní měnu v hotovosti. Můžete se zde setkat také s druhem spropitného, které u nás neznáme. Když v supermarketu platíte u pokladny, stojí tam často člověk, který vám dá zboží do tašky. Ten od vás bude nějaké drobné očekávat.

Dostupnost bankomatů

Bankomaty jsou v Chilských městech běžné, ale nenajdete je na ulicích. Ve většině případů jsou v bankách, v supermarketech nebo na jiných veřejných místech uvnitř. To ale znamená, že v noci je mnohem těžší se k nim dostat. Vyberte si dostatečný obnos během dne. Pokud je na místě velká koncentrace turistů, může se stát, že peníze v bankomatu dojdou.

Kde vyměnit peníze

V Chile budete měnit velké částky peněz. Jejich chilské peso je totiž směnné v kurzu 1 Kč = 30 CLP. Pokud tedy budete držet v ruce 1000 CLP, budete mít asi jen 40 Kč. Směnárny najdete hned po příletu na letišti nebo poté v bance nebo na ulici. Směňují dolary i eura, které o země přivezete. Můžete se setkat s tím, že místní nabízí směnu peněz na ulici. Taková směna by vás mohla vyjít na velmi nevýhodný kurz, proto je lepší najít oficiální místo.

Místní ceny

Zatímco jinde v Jižní Americe budete možná očekávat levný pobyt, Chile takové není. Některé položky jsou pro nás nákladné. Jde hlavně o ubytování nebo jídlo v restauraci.

voda 1 l = 20 Kč

máslo = 18 Kč

místní pivo 1 l = 60 Kč

benzín 1 l = 35 Kč

nafta 1 l = 25 Kč

jídlo na ulici = 40 Kč

večere v restauraci = 240–500 Kč

noc v hotelu v Santiagu na jednolůžkovém pokoji = 700 Kč

vstup do národního parku = 80 Kč

Oblíbené hotely: Chile

    Nenalezeny žádné záznamy.