Průvodce pro Brazílii - zajímavosti, památky, tipy | cKlub.cz
Jižní Amerika

Brazílie: průvodce

23°C
Aktuálně
24.2°C
Průměrně

Brazílie

Hodnocení průvodce: 9.5

Pátý největší stát na Zemi a zároveň největší země Latinské Ameriky. Země, jejíž temperament pohltí všechny návštěvníky z různých koutů světa. Příjemné subtropické klima, nádherné pláže, kouzelná nezkažená příroda a tropické deštné pralesy na povodí Amazonky z ní činí turisty oblíbenou exotickou destinaci. V Amazonském pralese se nachází asi nejvíce druhů rostlin a živočichů na planetě. Kromě Amazonky je důležitým vodstvem i řeka Paraná s jedinečnými vodopády Iguazů na jihovýchodě. Brazílii omývá Atlantský oceán, na jehož východním a severovýchodním pobřeží se nachází krásné písečné pláže jako třeba Copacabana nebo Leblon, které jsou přímo stvořené pro trávení dovolené.

Srdce Brazílie tepe ve městě Rio de Janeiro, které snad nikdy nespí. Shlédnout ho můžete ze skály s názvem Cukrová homole (portugalsky Pão de Açúcar), která se tyčí u zátoky Guanabara. Nejznámějším symbolem Ria, a vlastně i celé Brazílie, je Socha Krista Spasitele umístěná na hoře Corcovado v národním parku Tijuca. Až na zločinecké slumy je Brazílie přátelská země, její obyvatelé jsou ochotni vám vždy poradit a přiblížit místní způsob života. Navíc se rádi baví a milují hudbu. Dokonce i méně zdatného tanečníka pohltí rytmus samby.

Co navštívit v Brazílii

Brazílie je rájem všech milovníků zábavy. Především v období karnevalu září všemi barvami a hýří tancem. Kdo by si nechtěl přes den vychutnat Caipirinhu na pláži Copacabana a večer mejdan v rytmu samby? Kromě zábavy nabízí velká města také mnoho úchvatných architektonických staveb a kulturního vyžití. Za shlédnutí stojí město Salvador da Bahía, jehož historické centrum je jednou z městských památkových rezervací pod ochranou UNESCO.

Milovníci klidnější dovolené si užijí krásné slunečné dny na upravených plážích. Kromě Copacabany a Ipanemy se zde nachází i množství jiných pláží lákajících ke koupání. Na samém jihu Brazílie se nachází pláž Praia do Cassino, patřící mezi největší pláže světa. Ty nejhezčí selfie fotky zase údajně pořídíte na některé z pláží na ostrově Fernando de Noronha. Kdo upřednostňuje menší ruch, najde v Brazílii i drobná zákoutí svým vzhledem připomínající Dominikánskou republiku. Dobrodružnější povahy se mohou vydat do Amazonského deštného pralesa, který je největším deštným pralesem vůbec. Odeberte se na plavbu po mnoha řekách či na pěší túru za místními domorodci a volně žijícími zvířaty. Jedná se o adrenalinový, ale nezapomenutelný zážitek.

Místní kuchyně

Brazílie je svojí rozlohou a různorodostí téměř jako malý kontinent. Místní kuchyně je směsicí portugalských, italských, francouzských, afrických i asijských prvků. V každé části Brazílie tak převládá trochu jiná kuchyně. Pokud se dá hovořit o brazilské národní kuchyni, jsou jejími základními surovinami rýže, fazole, čočka, maniok a maso. Používané jsou také exotické suroviny jako palmový olej nebo kokosové mléko. Typickým národním jídlem je např. feijoada čili směs fazolí se slaninou, zeleninou a masem, ochucená kořením a bylinami. Jí se zde také hodně ovoce – ananas, mango, papája, maracuja, mučenka, limetka a další. Oblíbené jsou ovocné šťávy sucos, sladká brazilská káva, nápojový extrakt ze stonků cukrové třtiny či Cachaca, pálenka z cukrové třtiny. Z Cachacy se vyrábí i nám známý koktejl Caipirinha. Oblíbené jsou také mořské plody např. vatapá – krevety a kousky ryb vařené v kokosovém mléce. Často můžete využít stravování nazvané ridizio, kdy zaplatíte fixní poplatek a můžete toho sníst kolik chcete.

Zobrazit volné termíny

Oblíbené hotely: Brazílie

 • Iberostar Bahia
  Brazílie
 • The Z Hotel
  Brazílie
 • Brazílie Ze Santosu Na Lodi Costa Fascinosa - 394139977P
  Brazílie
 • Mar Hotel Conventions
  Brazílie
 • Vila Galé Salvador
  Brazílie - Bahia
 • Grand Mercure Atlante Plaza
  Brazílie
 • Convento Do Carmo
  Brazílie - Bahia
 • Grand Palladium Imbassai Resort & Spa
  Brazílie
 • Iberostar Praia Do Forte
  Brazílie
 • Hotel Armaçao
  Brazílie
 • Best Western Manibu Recife
  Brazílie
 • Catussaba Resort Hotel
  Brazílie - Bahia

Jižní Amerika - další destinace

9.4Výjimečné
9.3Výjimečné
9.5Výjimečné
8.8Skvělé
9.3Výjimečné
9.3Výjimečné
Francouzská Guyana
Francouzská Guyana: průvodce