Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Asie

Bezpečnost v Bruneji

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Je Brunej bezpečná?

Brunej je pro turisty relativně bezpečná země, i tak se ale můžete setkat s drobnými krádežemi, dávejte si proto raději vždy pozor na své osobní věci. Vzhledem k tomu, že se jedná o islámskou zemi, je také třeba dodržovat místní pravidla.

Přírodní katastrofy

Vzhledem k četným srážkám mohou zemi sužovat záplavy, především v období dešťů. V tomto období se také často vyskytují silné monzuny.

Na co si dát v Bruneji pozor?

Brunej je sice celkem tolerantní zemí, přesto se jedná o zemi muslimskou, kde vládne právo šaría, je tedy povinnost dodržovat místní pravidla a zvyklosti, především v období posvátného měsíce Ramadánu. V případě závažných porušení hrozí velice kruté tresty. Ženy by neměly nosit příliš odhalující oděvy na veřejnosti a už vůbec, pokud budou chtít navštívit některou z mešit. Zakryté by měly být nohy i ramena. Také muži by měli pro návštěvu mešity volit dlouhé kalhoty a zahalená ramena. Přísně zakázáno je focení vládních a vojenských objektů. Sultán se zde těší velké oblibě, vyhněte se proto jakékoliv kritice jeho směrem. Každý pátek v poledne se všechny obchody, úřady, restaurace apod. zavřou a všichni muslimové se povinně modlí.

Postoj k alkoholu

Náboženství islámu nepovoluje pití alkoholu, proto ho běžně na ulici či v obchodě nenajdete. Dostupný bývá za patřičně drahou sumu pouze v hotelových restauracích či nočních klubech a barech.

Důležité kontakty

V Bruneji se nenachází přímý zastupitelský úřad pro Českou republiku. Občané ČR se mohou obrátit na úřad v Indonésii.

Embassy of the Czech Republic

Jalan Gereja Theresia No. 20, Menteng

Jakarta

Tel: +62 21 239 61 12

E-mail: jakarta@embassy.mzv.cz

Oblíbené hotely: Brunej

    Nenalezeny žádné záznamy.