Last minute dovolená - Slevy až -60 %

Asie

Časté otázky cestovatelů do Bruneje

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Často kladené otázky

Dá se platit dolarem?
Na některých místech se dá platit i dolarem, ale není to pravidlo, mějte proto prosím u sebe také dostatek místní hotovosti či platební kartu.
Dá se platit eurem?
Eurem v Bruneji téměř nic nezaplatíte, vyměňte jej proto po příletu za brunejský dolar.
Dá se domluvit anglicky?
Angličtina patří mezi často používané jazyky, proto se nemusíte bát, že byste se s ní nedomluvili.
Jaké jsou zde možnosti vnitrostátní dopravy?
Po Bruneji se můžete pohybovat autobusem, taxíkem nebo pronajatým vozem. Veřejná autobusová doprava je relativně levná a spolehlivá, ale jezdí většinou jen v hlavním městě a jeho okolí. Linka také někdy odjíždí ze stanice, až když je plně obsazená. V hlavním městě Bandar Seri Begawanu jezdí asi 6 různých linek zhruba ve 20minutových intervalech, jedna jízda vyjde zhruba na 20 Kč. Pokud chcete cestovat do jiných lokalit, nejlepší možnosti je pronájem vlastního vozu. Půjčení si zamluvte nejlépe dopředu, vzhledem k zatím nepříliš rozvinutému turismu nejsou vozové parky příliš vybavené a může se stát, že budete muset třeba den čekat, než někdo vůz vrátí. Pozor jezdí se zde vlevo. Klasické taxi jezdí převážně jen v hlavním městě a na zavolání. Využijete jej především pozdě večer/v noci, když už nejezdí žádná veřejná doprava. V Bandar Seri Begawanu funguje také 100 vodních taxi. Jedná se o motorové čluny, jež vás zavezou téměř kamkoliv za pár dolarů. Můžete si také zhruba za 10-15 dolarů najmout na hodinu loďku a projet se na pár zajímavých míst.
Jaká je dostupnost internetu v Bruneji?
Přístup k internetu je v Bruneji možný především v hotelech a větších městech. Bývají zde také k dispozici internetové kavárny.
Jaká je průměrná délka letu z letiště Václava Havla?
Do Bruneje se dostanete pouze přes Singapur nebo Kuala Lumpur. Průměrný let s dvěma přestupy trvá zhruba 25 hodin. Pokud chcete trochu ušetřit, můžete zvolit let do Kota Kinabalu v Malajsii, odkud se na dvou lodích dostanete až do hlavního města Bander Seri Begawanu.

Oblíbené hotely: Brunej

    Nenalezeny žádné záznamy.