Last minute dovolená - Slevy až -60 %

Afrika

Bezpečnost v Čadu

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Je Čad bezpečný?

Nežli se vydáte na dovolenou do Čadu, důkladně si prostudujte aktuální bezpečnostní situaci v této zemi. Jsou totiž území, kde dochází k válečným konfliktům, únosům lidí a k teroristickým útokům. Určitě byste se neměli přibližovat k oblastem, jakými jsou Čadské jezero, hranice s Kamerunem a Nigérií.

I při pohybu v hlavním městě N´Djameny dbejte zvýšené opatrnosti a dejte si pozor na krádeže osobních věcí. Určitě se snažte oblékat tak, abyste co nejvíce zapadli mezi tamní obyvatelstvo a nedávejte na venek jakýkoliv přepych. Ve všech směrech se řiďte bezpečnostními doporučeními místních lidí.

Přírodní katastrofy

Z pohledu přírodních katastrof se v Čadu nemusíte pravděpodobně ničeho obávat. Kromě příliš horkého slunka vám nehrozí nic zásadního.

Na co si dát v Čadu pozor?

Myslete na to, že v Čadu převládá islámské náboženství, takže byste tomu měli přizpůsobit nejenom oblékání, ale také chování na vybraných místech. Snažte se v noci nikde nechodit sami a určitě se nepohybujte v okolí demonstrací.

V celé zemi je zakázáno fotografovat vojenské nebo policejní objekty včetně samotných příslušníků. Pokud by přece jenom došlo k přepadení, rozhodně se nesnažte bránit.

Postoj k alkoholu

I když je v zemi z trochu větší části rozšířené muslimské náboženství, nebudete mít s dostupností alkoholu pravděpodobně žádný větší problém. Hodně oblíbená jsou místní piva.

Důležité kontakty

Velvyslanectví České republiky v Abuja

Gnassingbe Eyadema Street No. 5

Asokoro

Abuja

P.O.Box 4628

Tel.: +234/703 757 1096

Email: abuja@embassy.mzv.cz