Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Afrika

Časté otázky cestovatelů do Čadu

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Často kladené otázky

Dá se platit dolarem?
Na vybraných místech americkými dolary možná budete moci zaplatit. Určitě je ale použijete při výměně peněž za CFA frank.
Dá se platit eurem?
Euro má v zemi ještě menší zastoupení nežli americké dolary. Tuto měnu využijete při výměně CFA franku.
Dá se domluvit anglicky?
Anglicky se domluvíte spíše jen na takových místech, jakými jsou letiště, lepší restaurace, hotely apod. Kromě arabštiny je daleko rozšířenějším jazykem francouzština.
Jaké jsou zde možnosti vnitrostátní dopravy?
Pokud chcete volit tu nejrychlejší a v podstatě i nejbezpečnější přepravu, využijte vnitrostátní lety. Ty vás však dopraví jen mezi několika většími městy. Přistoupit tak budete muset s největší pravděpodobností k přepravě autobusy. Tam počítejte s tím, že něco jako pevné jízdní řády moc spolehlivě nefunguje. Velice často se dá cestovat i na korbě nákladního automobilu nebo v dodávce. Vzhledem k tomu, že většina silnic je nezpevněného rázu, odpovídá tomu i předkládaný komfort. Cestování na vlastní se raději vyhněte, protože v země je celkem nebezpečná. Cestujte pouze s místními, kteří vědí, jakým oblastem se vyhýbat.
Jaká je dostupnost internetu v Čadu?
S dostupností internetu v zemi to bude bohužel horší. Nejčastěji se k němu dostanete prostřednictvím internetových kaváren v hlavním městě N´Djamena. Jeho rychlost a stabilita však nejsou na dobré úrovni. Zahraniční roaming je poměrně drahý, takže mimo města se snažte využívat raději služeb tamních operátorů.
Jaká je průměrná délka letu z letiště Václava Havla?
Délka letu z letiště Václava Havla do Čadu se pohybuje kolem 9 až 12 hodin podle počtu mezipřistání.