Last minute dovolená - Slevy až -60 %

Evropa

Bezpečnost v Chorvatsku

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Je destinace bezpečná?

Chorvatsko je bezpečnou evropskou destinací, kde se nemusíte ničeho bát. Vypovídá o tom také snížená kriminalita oproti jiným zemím. Nejbezpečnější jsou logicky přímořská letoviska. Pakliže byste vyrazili do vnitrozemí, vyhýbejte se spíše lokalitám s upozorněním na podzemní nevybuchlé miny.

Při cestě do Chorvatska platí stejná bezpečnostní doporučení, jako do kterékoliv jiné země. Na frekventovanějších místech si hlídejte hlavně své osobní věci. Jsou to peníze, doklady, cennosti, šperky nebo elektronika. Co sebou vyloženě nemusíte nosit, nechte raději v hotelovém trezoru. Pokud chcete být při přípravě na dovolenou do Chorvatska opravdu důslední, sjednejte si před odjezdem pojištění proti krádeži.

Na co si dát v Chorvatsku pozor?

Chorvatsko je moderní evropskou zemí, která je k turistům velice tolerantní, takže nejste svazováni žádnými pravidly a omezeními. Dokonce i ženy se mohou na plážích opalovat bez horního dílu plavek.

I přesto je dobré zmínit několik věcí, s nimiž je třeba počítat. Především dámy budou velice často oslovovány místními mladíky. Určitě byste neměli fotografovat vojenské objekty a podobné důležité budovy. Při koupání v moři nikdy neplavte za vyznačené bójky. Pokud se budete bavit s Chorvatem, je slušnost, naučit se alespoň pár základních slovíček, což místní lidé velmi ocení. Naopak je pobouří rozhovory na tamní poměry, a to vzhledem k nedávnému válečnému konfliktu.

Postoj k alkoholu

Chorvatsko se staví k alkoholu velice kladně. Dodržovat musíte pouze stejná pravidla, jako v kterékoliv jiné evropské zemi. To znamená konzumace až od 18 let. Pokud jde o alkohol za volantem, jsou Chorvaté trochu tolerantnější a mají povolenou hranici do 0,5 promile.

Na mnoha místech lze zakoupit nejenom dovozový alkohol, ale také ten místní, kde jednoznačně vedou tamní pálenky. Je to například bylinná Rakije, pálenka Loza a třešňový likér Maraschino.

Podmínky vstupu do země a další opatření související se šířením Covid-19

Od 1. 5. 2022 je vstup do země bez omezení, tzn. od tohoto data je všem cizincům umnožněn vstup do Chorvatska bez jakéhokoliv prokazování bezinfekčnosti (certifikát o ukončeném očkování či PCR nebo antigenní test). Je nutné však mít platný cestovní pas nebo občanský průkaz. To platí jak pro dospělé osoby, tak pro děti. 

Důležité kontakty

Velvyslanectví České republiky v Záhřebu

Radnička cesta 47 – 6. patro

Administrativní budova ROMEO a JULIE

Tel.: + 385 1 6177 246

Email: consulate.zagreb@mzv.cz

Oblíbené hotely: Chorvatsko

 • 8,9Skvělé
  Aga - Neven
  Chorvatsko - Omiš
 • od 3 999 Kč
  8Skvělé
  Villa Mario
  Chorvatsko - Střední Dalmácie
 • 9Výjimečné
  Dům Dolac Peraič
  Chorvatsko - Severní Dalmácie
 • 7,9Dobré
  Pavilony Medora Auri Family Beach Resort (Ex Mediteran)
  Chorvatsko - Podgora
 • 8,5Skvělé
  Penzion Joze
  Chorvatsko - Split
 • 7,9Dobré
  Penzion Sovulj***
  Chorvatsko - Omiš
 • 7,7Dobré
  Hotel Park
  Chorvatsko - Korčula
 • 7,9Dobré
  Vila Jelaš
  Chorvatsko - Střední Dalmácie
 • 8,1Skvělé
  Villa Jelena
  Chorvatsko - Střední Dalmácie
 • 8,5Skvělé
  Apartmány Snježana-Pela
  Chorvatsko - Rab
 • 8,8Skvělé
  Sentido Kaktus Resort
  Chorvatsko - Brač
 • 8,6Skvělé
  Hotel Pical
  Chorvatsko - Poreč